Môže mať 1,5 ročné dieťa pruh?

tatisna
10. apr 2021

Mame 1 a pol ročne dievčatko, pred par dnami začal nás problém. V sprche odrazu začala plakať a ukazovať na pupok. Vtahovala bruško do vnútra a strašne plakala a chcela ísť von zo sprchy. Potom si nechcela ani dat plienku, musela som ju ucicikat. Odvtedy sa to parkrat zopakovalo. Ale väčšinou nie je problém, proste ju pre balím, utriem všetko, dá si pozrieť aj pipinu a ta je ok na pohľad. Inac som si nič nevšimla. Napadlo ma ze jej je zima keď dáme dolu plienku, ale má teplé ruky. Nemá niekto skusenost že čo by jej mohlo byt? Napadol ma pruh...?

hipuska
10. apr 2021

@tatisna bolo to vždy v sprche? nemohla ju stipat pipina? Skús prehmatat bruško. Syn mal pod pupkom-priamo. Bolo cítiť dierku a pupok bol vypuleny trochu

tatisna
autor
10. apr 2021

@hipuska nie je to vždy v sprche, včera napr. nebol problém pri kúpaní a dnes ani nechcela vyliezť do vody. Nechcela si ani sadnúť ale potom som ju nejako ucicikala. Ale okúpať sa nedalo...

sofiella
10. apr 2021

@tatisna ja by som to urcite riešila okamžite s lekárkou, nečakala kým sa to zopakuje a nehľadala odpovede na MK. Mne bolo povedane, že linka 155 slúži aj na informácie ohľadom zdravotného stavu. Tam ta nasmeruje, či je to vážne a treba riešiť pohotovosť, alebo len poradia, ako dcérke pomôcť.

danieli
10. apr 2021

@sofiella my sme mali slabinovy pruh obojstranny u dcerky, nebolelo ju to, nastastie sa jej tam nic nezacviklo, na jednej strane bol viditelny vybiehajuci pruh pas, v priebehu 2 tyzdnov, co sme cakali na vysetrenia a operaciu sa viditelne zvacsoval, druhy pruh zistili pri operacii a ten nasli az vtedy, oba naraz “opravili”

sofiella
10. apr 2021

@danieli asi si to nechcela adresovať mne ale
@tatisna 🙂

elizabet173
11. apr 2021

@tatisna áno, môj syn mal, operovaný bol v 17 mesiacoch, nechápala som, bol bábätkom, ktoré takmer neplakalo, v tom veku som sa od neho takmer nepohla, takže som mala prehľad o tom, čo robí, ako sa hrá. No lekár povedal, že je to vrodené, že mal oslabenú brušnú stenu. Operácia trvala 20 minút, operovali ho o 10,00 o 16,00 sa pokúšal vyliezať na posteľ a jedoval sa, keď som mu v tom zabránila, po troch dňoch sme išli domov. Išla by som zajtra k lekárke

danieli
11. apr 2021

@sofiella 😆prepac, autorke samozrejme😊

tatisna
autor
11. apr 2021

@elizabet173 a ako sa prišlo na to ze ma pruh, resp. že ho treba operovať?

elizabet173
11. apr 2021

@tatisna jednu noc mi celú preplakal, nosila som ho na rukách, myslela som, že zuby. Ale ráno, keď som ho prebalovala, v slabine hrča ako polovica jablka. Tak som hneď išla k lekárovi, následne na chirurgiu, vyšetrenia a objednali nás na operáciu

tatisna
autor
11. apr 2021

@elizabet173 oh, chuda... Moja nemá žiadnu hrcu ani nič také. Normálne skáče, beha, smeje sa. V noci spi. Zajtra pre istotu zavolám doktorke.

andrea78
11. apr 2021

@tatisna ja sice dceru nemam, mam syna a ten mal pruh. Lekar - chirurg- na moju otazku, ako sa to mohlo stat povedal, ze to je vrodene, cize ano, 1,5 rocne dieta moze mat pruh. Bol operovany. Boli tam s rovnakou diagnozou aj dievcata, aj kamaratkina dcera( babatko) mala pruh. Ries to s lekarom.