Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Môže mať 3 mesačné dieťa zakrivenú chrbticu?

gazovicka
6. feb 2012

ahojte... chcem sa spýtať... môj malinký sa stále točí iba do jednej strany. Snažím sa ho polohovať aj do druhej, ale vždy sa sám vytočí. Je to dosť živé dieťatko, najradšej by už bicykloval 😀 ... nechce nám ležať na chrbátiku, jeduje sa, plače, kým ho nevezmeme do zvislej polohy.. no a tu je problém... nedávame ho ešte sedieť, lebo ozaj je ešte maličký, tak neviem, z čoho to može mať.. keď ho položím na chrbátik a pozriem sa na neho, tak celý je skrútený akoby do tvaru banánu. Nožičky mu idú do jednej strany. Aj keď som ho uložila na druhú stranu a podložila bok vankúšom, bolo vidieť, ako je celý iba do tej jednej strany. Je to normálne v jeho veku a upraví sa to? Alebo je to už zakrivená chrbtica? Moc sa bojím, či sa to dá napraviť. Aký máte názor? Ďakujem

gumimaci
6. feb 2012

@gazovicka ahoj, moja znama mala s malou nieco podobne, oni mali myslim skratene svaly na jednej strane (u krku), tiez sa im mala vykrucala do jednej strany. cviceniami sa to dalo do poriadku. Treba s tym ale skocit k lekarovi.

lucia81
6. feb 2012

treba ísť k neurológovi.

hradnapani
6. feb 2012

@gazovicka suhlasim, ze treba skocit k detskej lekarke, asi vas posle na detsku neurologiu a tam lekar posudi, ci budu stacit cviky, ktore vam ukaze (vratane spravneho drzania na rukach a podobne) alebo treba chodit cvicit pod odbornym dozorom. Moj syn sa napriklad otacal hlavku iba dolava, domacim cvicenim sa ta upravilo. Co som videla plnu cakaren u neurologicky, tak vela babatiek prave v takomto obdobi ma podobne problemy. Nestresuj sa, ale bez lekara asi nebudes mat dusu na mieste.

gazovicka
autor
6. feb 2012

@hradnapani , @gumimaci , @lucia81
dakujem ... pojdem k lekarovi, som objednana na poradnu, len az za dva tyzdne a moj muz ma uz total vystresoval, stale ho pozoruje a komentuje to a rozprava, ako sa o neho boji.. uz som z toho na nervy.... 😒 .. celu noc som ho posuvala na tu jednu stranu, som aspon trosku spokojnejsia ked viem, ze sa to bude dat napravit.... aspon cviceniami

Tu začni písať odpoveď...

Odošli