Môže mať dieťa aj po dobratí antibiotik opäť teplotu?

lelkesova
19. dec 2011

Ahojte,potrebujem poradit,maly v piatok douzival Atb,vcera sa u neho opat vyskytla teplota.Som s toho zufala,stretli ste sa s tym niekedy? ☹

estterka
19. dec 2011

no treba si to vziat tak,ze horucka je obranny mechanizmus tela,ktory sa spusta ak je v tele infekcia a teda moze byt,ze tie atb napriklad neboli spravne zvolene. ak ma bakterialnu infekciu-nie kazda bakteria reaguje na kazde atb,preto sa robia kultivacie. ak ma virus,tak atb nepomozu. horuckou sa telo lieci. ak sa silou mocou zrazaju,vypina sa tento obranny mechanizmus tela . mozno potrebuje doliecit,neznamena to,ze hned treba davat dalsie a dalsie lieky.

lelkesova
autor
19. dec 2011

@estterka Ďakujem ti moja,zajtra ho pre istotu vezmem k dr,vytery mu robili,tie mal negativne.Pred 2 tyzdnami bral Atb,Penbene ale tie mu nezabrali tak mu meseli zmenit na iné.Brali mu aj krv,mal zvysené leukocity.Skusim zajtra vziat moč,a poprosim dr,aby nas poslala na plucne.

rejocka
29. mar 2012

@lelkesova ahoj ako ste vtedy dopadli?My máme to isté,malý mal zap.hrdlo-dostal penicilin na 10 dní,tepolotu mal len prvé tri dni potom nie a včera ráno sme lieky a dnes má 38 teplotu ☹

kanalosova1983
1. okt 2015

ahojte,poradi my tu niekto,moja dcera dobrala uz tretie antibyotika,a vcera dobrala poslednu tabletku,a prisli horucky,boli sme u lekara ten jej dal stvrte antibyotika,a niekcie dexamed ,,mate stym skusenosti niekto,lebo ja sa uz bojim co jej moze bit.scoho tie horucky.dakujem

nitka1157
2. apr 2024

@kanalosova1983 ako ste dopadli