Môže to byť pásový opar?

vieruna
27. jan 2013

Prosim Vas mate niekto skusenosti s pasovym oparom u deti? Moj syn je asi dva tyzdne po kiahnach. Na bokoch vzadu sa mu objavili take cervene flaky. Vyzera to ako podrazdena pokozka, alebo alergicka reakcia na nieco. Ale fnuka, ze ho to boli. Skusila som mu to natriet fenistilom. Strasne sa krutil, ze ho to boli. Teplotu nema, ani celkovo sa mi nezda chory. Niekde na nete som citala, zevraj deti to takmer nemavaju.

puncovyrez
27. jan 2013

mne sa urobili take pupaciky nacpane pri sebe, myslela som ze to je ekzem al. Nejaka alerg.reakcia. A bol to opar. Ved kukni na nete v googli obrazky, ci sa to podoba

katy1979
27. jan 2013

pozri foto:
http://www.google.sk/search?q=herpes+zoster&hl=...
deti mavaju aj zoster ale moze to byt kludne aj simplex. Vacsina ludi ho sice mava iba na tvari ale napr. moj synator ho mava vzdy na rukach Najprv sa urobia cervene flaky a na dalsi den uz je vidno zmeny. Len vacsinou herpes nie je pre deti bolestivy.
Uvidis co sa z toho vykluje. mozno sa len oskrel ci naozaj alergicka reakcia ak je to herpes tam teda fenistil nepomoze. Ale kludne mu preventivne mozes nasadit B-komplex a C vitamin