Môže to byť reflux?

suz2
2. apr 2013

Ahojte baby, môj 6 mesačný synček má od malička problémy s bruškom. Najprv to boli problémy s prdkaním, ale teraz už prdká bez problémov, len odkedy na obed jedávame zeleninku (mrkvičku, zemiačik, brokoličku) - inak sa stále kojíme - kaká len raz za 2 - 3 dni, aj to dosť tvrdé bobky. Ale myslím si, že kakanie mu nespôsobuje až také problémy..... cez deň je relatívne fajn, len občas je plačlivý a chce byť len na rukách. Za to v noci sa , drobček môj, skoro vôbec nevybúva. Neplače, ale prehadzuje sa z boka na bok, vzdychá..... a cez deň síce nezvracká, ale často sa mu akoby vrátilo zo žalúdka, často sa mu grgá ( aj keď je po papaní odgrgnutý) a potom často začne nezastaviteľne čikútať.....a vôbec nechce ležkať, len sedkať, alebo byť na rukách...myslíte, že to môže byť reflux? ja som už z toho zúfalá.... doktorka mi povedala ( na minulej poradni - pred mesiacom), že deti tak rastú.... veď dobre, ale je normálne, aby sa mi dieťatko riadne nevyspalo ani jednu noc???? a to mámepodloženú postieľku, aby búval na šikmine, ale napokon aj tak skončí vždy pri mne v posteli, lebo sa upokojí až na prsníku......ďakujem za každú radu

karin1234
2. apr 2013

Ahoj, moj maly mal skryty reflux, mal aj koliky a bol nervozny lebo sa mu mlieko vracalo a palila zaha,na vonok mi ale nezvracal. od 2.mes. na to po kojeni uzival sirup gastrotus a musela som ho nechávať dlhsie vo zvyslej polohe vygrgnut si, mali sme zvysenu polohu v postielke a v kočiku. na koliky a lepsie trávenie mi v nemocnici doporučili užívať probiotika biogaya boli to kvapky. po tychto opatreniach maly lepšie spal a koliky mu prestali. dovtedy sme sa s kolikami strasne natrapili ale myslim si,ze za jeho nervozitu mohlo to vracajuce mlieko, kt. ho drazdilo. ak tvoj maly papa hodne mrkvy tak aj mrkva zvykne zapekať a potom maju deti problemy s kakanim, skus davať aj ine zeleniny, moze pomoct ak mu daš aj viacej tekutin cajiku, presnidavku...

katieg85
2. apr 2013

@suz2 moj synovec ma reflux a to ma dieta furt cervene hrdlo aj ked ho to neboli a je casto chore,tak musi byt na diete.takze tvoj nemislim ze to ma podla toho cotu pises,ale moze sa stat.takze sa nicoho neboj a take male deti grcaju casto.

suz2
autor
2. apr 2013

@karin1234 ďakujem. skúsim mu dávať pár dní inú zeleninu ako mrkvu... a Tvoj drobček mal aj hrdielko červené, keď sa mu vracalo mliečko? lebo môj Miško nemá nič červené, len často grgá a vráti sa mu do pusinky mliečko a potom štikúta....

katieg85
2. apr 2013

@suz2 a k tej mrkve nemusis davat len samu mkvu ,ja ju pomixujem zo zemiakom,viac zemiaku nez mrkvy a nema z tym problem. 🙂

suz2
autor
2. apr 2013

@katieg85 no ved ja mu to tiez kombinujem - mrkva + zemiacik, alebo mrkva a brokolicka a tak....ale asi na par dni mrkvu vysadime uplne....pre istotu

csina
2. apr 2013

Moje dve deti maju reflux, na 90% aj tvoj.. Pokial nezaberaju opatrenia,ktore si popisala,urcite treba posudit odbornikom, gastroenterologom.. Bude mat dietu,a ked dojcis, tak aj ty.. Pozri tu na Mk je tema,a v nej popis,co mozes jest..myslim,ze sa voka reflux po 3 roku,alebo tak nejako
@suz2

suz2
autor
2. apr 2013

@csina zajtra ideme opäť do poradne, tak ak ma už naša lekárka nepošle sama, budem si ja žiadať nech nás pošle ku gastroenterologovi.... a kedy asi Tvojim detom presiel reflux?

karin1234
2. apr 2013

Hrdlo nemal červené, len bol plačlivý a nervozny, stikutal často. ale ako sme postupne začinali pridávať prikrmy tak sa to vsetko zlepšovalo az sa to vytratilo. hustejsia strava na to pomáha. teraz ti bude miško papať prikmy tak sa to zlepši uvidíš.

csina
2. apr 2013

@suz2 Timke take zjavne prejavy ustali asi po 18 mes.,ale obavam sa,ze skryty este u nej v urcitom rozsahu pokracuje.. A maly ma 8 tyzdnov,tak to mame este asi na dlho