Môže v nemocnici sprevádzať dieťa tehotná matka?

kurciatko23
11. feb 2015

Mile mamicky, obraciam sa na vas s prosbou o radu resp.odpoved.... Moja 2 rocna dcerka je objednana na operacny vkon - vybernie nosnej mandle na Kramaroch. Manzel pracuje v zahranici, takze ju budem sprevadzat ja.Problem je ale v tom, ze v tom case budem mat asi meiac do porodu. Neviem, ci nie je velke riziko, byt v nemocnici,preds len, je tm vyssi vyskyt roznych infekcii a tak..... mate skusenosti? dakujem

erickatt
11. feb 2015

No nemal by byt problem, myslim ze som na kramaroch videla aj tehotne a detmi

evulikm
11. feb 2015

Pokiaľ to nebude na infekčnom oddelení, tak asi v pohode 😉 mne nedovolili byť s vtedy 1,5 ročnou dcérkou, keď som bola vo 4. mesiaci. ale ona bola na infekčnom, kde neboli ani návštevy povolené. našťastie s ňou mohol byť manžel, tak si to tam užili 5 dní zatvorení sami v jednej izbe

maznacik007
11. feb 2015

Uprimne neviem si predstavit ako tam budes v takom vysokom stadiu tehotenstva spat na tej rozkladacej posteli na zemi.
Jedine si objednat nadstandard. Ano je tam vyssie riziko toho ze chytis nieco lebo tam nie su len deti co idu na operaciu a pod. ale aj deti co maju napr. zapaly a pod. takze sa to vylucit neda. Oni sa snazia davat na izby tak ze ti co idu na operaciu idu spolu ale tak tomu sa tam nevyhnes ... lebo si na chodbe ... ale viac by som riesila to ubytko .. skus si zavolat ci je volny nadstandard... uz si nepamatam co stal my ked sme boli nebol volny... ale tusim 30 eur na noc...

bajana
11. feb 2015

Kamarátkin syn bol na operácií obličky, keď bola v 8.mesiaci, bola tam normálne s ním. Tiež nemal ani 2 roky, mal vývod alebo niečo podobné, myslím, že tam boli asi 2 týždne...mamu potreboval, ani ju nenapadlo nebyť tam s ním. Dcéra sa narodila v poriadku. Ak sa ti to nezdá, konzultuj to radšej s odborníkmi než s mamami na MK

marcelatje
11. feb 2015

Ja som bola na začiatku tehotenstva 2-3 mesiac. Dali nás na samostatnú izbu a počas celého pobytu cca 10 dní k nám nikoho iného nedali - no to asi závisí od množstva pacientov na oddelení - každopádne snaha bola. Taktiež si požiadaj o normálnu posteľ, mne ju dali aj keď niektoré sestry mali pripomienky to ma netrápilo 😉

uhnakova
11. feb 2015

Mozno by sa dal tento zakrok spravit v ramci jednodnovej chirurgie, nemusela by si riesit hospitalizaciu. V Bratislave robia jednodnovu chirurgiu pre deti v Euromede, mozes tam skusit zavolat.

99janka99
11. feb 2015

Aj my ideme na nosne mandle.ale na jednodnovu chirurgiu. Do Centra Kramare. 195e

ivetkab.
11. feb 2015

My ideme 2.3 tiež na jednodňovku v Šace- Košice s mandľami. Neplatíme za to nič.

mata128
11. feb 2015

Aj v Trnave to robia v ramci jednodnovky...

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simona2003
11. feb 2015

Ja som bola 28 dní v 7. mesici tehotenstva v nemocnici na Kramároch s dcérou ktorá mala vtedy 3 roky. Bola som na JIS-ke, metabolickej JIS a nakoniec na normálnom oddelení. Pri prijímaní sa ma spýtali, či chcem zostať a nikto neriešil, že som tehotna. Bývala som na izbe, kde sme boli 3 rodičia. (Na JIS sa nedá byť na "izbe" s dieťaťom. Celý deň som mohla byť pri dcére a iba večer som si išla ľahnúť k sebe., aj stravu mi nosili na oddelenie. Nemala som žiadne problémy čo sa týka tehotenstva.

mirreckall
12. feb 2015

ja som bola 2-mesiace v nemocnici s dcerou, mala 14 mesiacov, bola som v 8. mesiaci, nikto s tym nemal ziadny problem a ani ja, bolo to narocne ale zvladli sme to....akurat ked sa slo na rtg, tak ma vystriedal manzel...

ivanakir
12. feb 2015

ja som bola v 14. tyzdni s malým 2,5 ročným. nikto nic nemal proti