Môžem dať 10 mesačnému varenú cviklu a mladú fazuľu?

witchka
9. jún 2011

Ahojte maminky, sme na dovolenke, kupila som malú cviklu a fazušľové struky? Môžem ich na obed navariť dcére? Ak áno, ako? Cviklu ošúpať a variť vcelku či nakrájanú? A struky celé, alebo iba vylúpanú fazuľku? Tá fazuľa je asi blbosť. Ďakujem

adrianai
9. jún 2011

ja som to ešte malej neskúšala dať, ale chystám sa tiež...niektoré baby už dávajú aj skôr, myslím, že by nemal byť problém...moja má 8mes. a je v pohode červenú šošovicu aj kukuricu - samozrejme v primeranom množstve 😀 ...struky môžeš uvariť alebo napariť celé a cviklu ja budem asi nakrájanú 😉

maximma
9. jún 2011

ahojkaj, jasne ze mozes. Uz ma dost mesiacov. Nemalo by to dietatku vadit, ak ano, odsledujes to az po spapani a dlhsiu dobu nedas. Ale nemyslim si to. Ja som malemu davala uz davno. Cviklu uvarenu, nakrajanu ako kompotik a strukoviny uvarene riadne do mäkka ako polievku alebo privarok. 🙂

edusik
9. jún 2011

cviklu môžeš v pohode, my sme dávali od 6 mes. kvôli železu, uvarila som ju už ošúpanú, lebo dávala som jej aj ten vývar piť, a potom buď popučiť alebo nastrúhať, či na kocky - to je jedno, miešala som ju jej do zemiačkov, do ryže - kadejako - len nezabudni že ak jej zje viac, bude mať červenší moč - nezľaknúť sa !!! fazuľkové strúčky som dávala len ako polievočku, ale to až neskôr - bála som sa či sa nepridusí, ale ak ich nakrájaš na málinko a urobíš nejaký prívarok alebo omáčku tak myslím že by to bolo ok

iwana7
6. apr 2016

Ahojte.chcem nadviazat na otazky.Ako prosim uvarit cviklu pre 10 mes.synceka? Pisalo sa,ze osupanu,nakrajanu na kocky napr. -mozem ju dat varit do horucej/vriacej vody spolu s inou zeleninou(mrkva,zemiak) a kur.maskom?alebo je potrebne cviklu varit zvlast? Taky obed varim cca 1,5hod,kym mrkva nie je makka.Cvikla sa ma ako dlho prosim varit? Dakujem vopred za vase rady a recepty🙂

ivetoy
7. apr 2016

samozrejme uz davno mozes

luliu
7. apr 2016

Mozes kludne varit spolu ako si pisala

maris5
7. apr 2016

Ahoj, ja cviklu varim v supke potom ju osupem a postruham na jemno. Postaci malicka cvikla, mozes varit 20 - 30 min. Mozes ist metodou pokus-omyl, varis cviklu 20 min. ak je v strede tvrda nabuduce povaris dlhsie, a cim vacsia cvikla, tym dlhsie varit.

b_jones
7. apr 2016

cviklu určite môžeš. Tú som dávala synovi už v šiestom mesiaci. Môžeš to variť aj spolu, len cvikla sa dlho varí, takže ja si ju vždy večer uvarím a na druhý deň hodím do hrnca s ostatnými ingredienciami.