Môžem dať dcére Nurofen, keď užíva Amoksiklav?

vivienka26
22. jún 2013

baby môžem dávať malej nurofen proti horučke aj keď užíva amoksiklav ???

aristka
22. jún 2013

amoksiklav je atb a nurofen je proti horúčke,môžeš ,ale ak sa dá daj si aspoň pol hodinu medzi liekmi lebo atb je dosť ťažšké na žalúdok

monro
22. jún 2013

urcite ano, chybou byva prave vysadenie antipyretika...ucinok atb prichadza po cca 2 dnoch...horucky je potrebne zrazat...

vivienka26
autor
22. jún 2013

@aristka
@monro o 19:00 som jej dala nurofen potom sme šli na pohotovosť tam mi daly tieto antybiotika tak som jej ich hneď o 20:30 dala a stále má vysoké teploty teraz som jej dala zabali tak dúfam že trošku klesne...ak mate niečo odskúšane na zrazenie horúčky budem vďačná za každú radu

aristka
22. jún 2013

daj jej znova dávku nurofenu,nechaj len v plienke,po polhodine by mal začať účinkovať,ak nie daj vlažný zábal na hrudníček a bruško a rúšku na hlavičku a ďalšiu dávku môžeš dař kľudne po 5 hodinách,lebo je dobrá polhodina kým to začne účinkovať...ak by si robila chladenie sprchou ,sprchuj vlažnou vodu ,nie studenou ,aby ti neskolabovala...ak by to šlo stále hore a nemôžeš zraziť rovno smer špitál,nečakať....,ale väčšinou po druhej dávke atb sa to zlepší...

vivienka26
autor
22. jún 2013

@aristka ďakujem

majakuca
22. jún 2013

@vivienka26 nastrúhať surový zemiak alebo plátky citróna a dať na spodok chodidiel do ponožiek, a hlavne veľa tekutín

mary021
22. jún 2013

Striedaj kazde 4 hod nurofen a paralen a teplota pojde dole. Tak ako pisala aristka nechaj len v plienocke. Inak bolo by lepsie davat cipky aby si moc nezatazila zaludocek atb.a sirupmi na teplotu