Môžem dávať 19 mesačnému Vitanu instantnú krupicu?

petusska
20. feb 2011

Ahojte mamicky,chcem sa spytat ci mate s nou skusenost.mozem ju davat 19 mesacnemu dietatu?chcem mu ju davat len ked sa nahodou vecer zdrzime na navsteve a uz mu nestihnem uvarit krupicku z umeleho mliecka.davam mu takto hami kasicky ale su pre nas dost drahe.dakujem za odpovede

bosoriak
21. feb 2011

@petusska 19 mesacnemu by som uz robila normalnu krupicu z kravskeho mlieka (ak nie je alergik). Podla mna kludne mozes, obzvlast ak to je len obcas.

lenica81
21. feb 2011

neviem, ako daleko mas kaufland, tam maju ciste instantne bio kase, bez vsetkeho... psenicnu, ryzovu, pohankovu a kukuricnu (pri orieskoch a sus. ovoci) su lacne, ja ich zarabam s um, predtym s mm, alebo vodou a ovocim... 😉 takteto...
http://www.poex.cz/zdrava_snidane.html uplne dolu...

pia22
22. feb 2011

Ano mozes, my ju davame od 8. mes. na ranajky s ovocim. Neobsahuje nic, co by nesmeli deti po 6. mes. na rozdiel od propagovanych reklamnych plnych chemikalii. My inak pouzivame aj nemliec. inst. kase Alnatura z DM drogerie, tie su cisto bio a za dobre ceny😉

alexandrah
24. feb 2011

ahoj, na otazku ti nepodpoviem, prepac, lebo sama to nekupujem, ale chcem reagovat na prvy prispevok, urcite do 3 rokov nepodavat kravske mlieko!!!

marika80
24. feb 2011

ja zase zareagujem, kravske mlieko sa moze od roku. Nazory na toto sa roznia.

katren
24. feb 2011

@alexandrah my pijeme kravske mlieko od roku a nemame ziadne problemy. Tiez pediatricka povedala, ze ak sa neprejavia znamky alergie, preco kupovat predrazene UM, ked mozes kupit plnotucne kravske mlieko, co je ovela lacnejsie a aj zdravsie.....nie UM, ktore je plne chemie....

a na tvoju otazku: my sme davali Hami, co sa zarabaju do vody, mame vyskusane viacere kase a na prilezitostne papanie by to nemal byt problem 😉

miruska15
24. feb 2011

jasne že možeš ja davam na ranajky aj na večeru ( aj puding alebo krupicovu kašu s kravskeho ml)Pijeme sunar aj kaše sunarky tie sa zarabaju s vodou.Ale do varenia davam normalne plnotučne mlieko.Ja zhanam kašu Miška krupička.