Môžem po dvoch rokoch fajčenia dostať rakovinu?

lllinda123
27. apr 2023

Dobrý večer mám 16 rokov...už je to dva roky čo fajčím striedala som iqos,žuvací tabak,elektronické cigarety a vždy somsa vrátila k cigaretám...začala som sa zaujímať o moje zdravie takže s fajčením končím moja otázka znie či je možné aby som po dvoch rokoch dostala z fajčenia rakovinu

sweet20
27. apr 2023

@lllinda123 podla mna vzdy je sanca 😑

mirkava
27. apr 2023

@lllinda123 malo pravdepodobne. Prestaň hneď, bude to ok

akiana
27. apr 2023

Urcite nedostanes po dvoch rokoch fajcenia rakovinu. Ale je fobre, ze si prestala, ja som tiez pred par rokmi prestala a mam spickove zdravie.

ivka225
28. apr 2023

V medicine nie su mozne jednoznacne predpovede. Rakovinu moze dostat aj clovek, ktory nikdy nefajcil, naopak niekto moze fajcit a dozit sa v zdravi vysokeho veku. Je ale dokazane, ze fajcenie vznik zdravotnych problemov vratane rakoviny vyrazne zvysuje.

deti95060810
28. apr 2023

rakovina nemusí bezprostredne súvisieť s fajčením.....
môj dedo fajčil od mladosti a dožil sa 80+.... bez rakoviny...

marfikchov
28. apr 2023

A ja zas viem o osobe, ktorá nikdy nefajčila a na rakovinu pľúc zomrela

h2
28. apr 2023

Poznám kopu ľudí s rakovinou, ktorí v živote nefajčili, aj jedného, ktorý ako mladý zomrel na rakovinu pľúc, úplný nefajčiar.

maranta_leuconeura
28. apr 2023

Bla bla bla, osobne pribehy. Statistiky hovoria jasne, 80% rakoviny pluc sa spaja s fajcenim. Dlhsie fajcenie znamena vyssie riziko. Hoci muzi su castejsie chori (viac fajciarov kedysi bolo muzov) uz sa to postupne vyrovnava a do buducna mozeme ocakavat aj v tomto ,,rovnopravnost"

stvura
28. apr 2023

@lllinda123 to co je za sprosta otazka...mozes/nemusis, je vela faktorov. Ale akoze potom co dve moje zname zomreli na rakovinu, jedna na pluc a v zivote nefajcila, druha zaludku a vzdy jedla/sportovala. Moj vlastny dedo zomrel na rakovinu pluc a v zivote nefajcil, robil na druzstve, takze v ziadnom znecistenom prostredi. Vobec sa tym nezatazuj, skus zit zdravo a vsetko bude ok

tinkerbell
28. apr 2023

@stvura na družstve sa používajú postreky, pesticídy a umelé hnojivá.... Môj dedko tiež tak dostal rakovinu... robil na družstve

martinka13
28. apr 2023

Fajčenie prispieva k vzniku rakoviny. Osobne poznám človeka, ktorý nikdy nefajčil a rakovinu pľúc dostal.... Takže prestaň fajčiť a rakovinou sa nezaoberaj

zuzinka888
28. apr 2023

No bohuzial, rakovinu pluc maju aj ludia ktori nikdy nefajcili a pecene,ktori nikdy nepili. Ale urcite si v poriadku ak mas zdrav problemy chod k lekarovi. A prestan fajcit. Je to drahe, pre vela dievcat( dospelych) neatraktivne, obmedzujuce a smradlave.

stvura
28. apr 2023

@tinkerbell kedze mam 46 tak je mozne si to vyratat dozadu (otec ma 72), moj dedko by mal ak by zil teraz okolo 100ky, takze v tom roku ako tam robil sa ziadne postreky nepouzivali 🙂 - bol sportovec okrem ineho vo vybornej kondicii.

domkakvet
28. apr 2023

@lllinda123 nie nemusis dostat rakovinu.