Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Môžem podať Nurofen aj pod 38°C?

mary75
28. jan 2015

Ahojte baby.Malý je celý deň nesvoj.Skoro celý deň prespal a le teplota vyšla vždy max na 37.8.Poradte či mu môžem dať Nurofen aby sa mu spalo kludnejšie,či to mám nechať bez liekov.Poprípade radšej Pralen?

nikush
28. jan 2015

Nevidim dovod mu podat taketo lieky, pokial teplota nevystupi na 38,5. Telo vie aj samo bojovat s pripadnou chorobou.

sorciera24
28. jan 2015

nic, telo sa po podani lieku nebude mat ako branit...do 38,5 teplotu neznizovat....o 2 dni ho mas fit

siska53
28. jan 2015

Nam kazala dr.davat taketo typy lieciv,ak teplota nie je vysoka len v pripade,ze ma dieta bolesti,ze vyslovene trpi (napr.pri zapale ucha).

1177
28. jan 2015

Nurofen je od bolesti aj proti zapalu... Mozno ho nieco boli... Jedna davka mu pecen neznici 🙂 ked ta boli hlava, tiez si das ibuprofen.. Ja by som dala na noc...

tiny77
28. jan 2015

Keď prespal celý deň, to je dobre. Síce neviem či prespí aj noc. Ide o to, kvôli čomu má teplotu. Či má bolesť (rastú zúbky), alebo zápal (hrdlo, priedušky, stredné ucho).
Keď je prechladnutý - tak teplota do 38°sa nerieši.
Keď má bolesť, môžeš dať nurofen - aj keď teplota nebude zvýšená vôbec.
Do 38°bez bolesti - nepodávaš nič
Od 38° - 39° nurofen (po 4.hodinách môžeš striedať s paralenom, pri malých deťoch /do 2r/ aj 1/4 diazepam)
od 39° - vyššie - do vedra (vyššieho lavóra) teplú (nie horúcu) vodu a pomaly nechať chladnúť. Sprcha pichá a bolí, keď je horúčka, koža je citlivejšia. Taký pokojný kúpeľ nespôsobuje chorému dieťaťu stres.. Ak sú horúčky vyššie, tak striedaj nurofen s paralen s detskými čípkami (pro infantibus)
Ľahké bavlnené pyžamko, ľahká prikrývka.
Samozrejme - treba podávať veľa tekutín, jedna fľaša vlažného (nie teplého, a vôbec nie horúceho) čaju, parádne a najskôr zníži horúčku. Ak vydrží, tak aj studený obklad na čielko.

danula.ch
28. jan 2015

nepises, ake stare mas dieta, ani preco ma teplotu. pre mna je dolezite, ako tu teplotu dieta znasa. ak place, je nervozne, budi sa s placom zo spanku, neda sa utisit, tak nemusi mat 38,5 aby som mu dala liek. naopak, ak ma aj nad 38,5, ale znasa to v pohode, lieky nedam. takze podla situacie. na noc zvykne teplota este viac stupat, krpci sa budia, maju zly spanok, vtedy som viac naklonena tomu, dat lieky. dobry spanok je zaklad uspesnej liecby

alobalka
28. jan 2015

Na večer/na noc dávam aj keď namerám nad 37,6. Ale cez deň až nad 38/38,5. Je to nielen liek na zníženie teploty, ale aj proti bolesti a zápalu. Ale nezabúdať na tekutiny!

lorela
28. jan 2015

Odporúčam detský Paralen (Panadol).
Podáva sa síce od teploty nad 38, ale podáva sa aj pri bolesti.
Takže zváž, najlepšie vieš posúdiť, či tvoje dieťatko má aj nejakú boliestku. Prípadne meraj teplotu aj v noci a uvidíš.

katariang
28. jan 2015

Kľudne daj nič sa nestane.

mickao
28. jan 2015

Aj sa som mu dala, ked mal pod 38,0 . Vyrazne sa mu polepsilo, ukludnil sa . Hlavne pred spankom. Jedna davka mu neublizi, skor pomoze.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli