Mrle/hlísty u dvojročnej dcérky

zuzana321991
21. máj 2020

Ahojte dcera ma 2roky..posledny tyzden sa stazuje ze ju skriabe ritka,bolest bruska-pripisovala som to omu ze malo zje..mame vitaminy,predtym afty..,bolest hlavy..a vrta si stale v nose..a poslednych par dni v noci hrizne place....podla niektorych priznakov to mozu byt hlisty..volala som.detskej..povedala ze mam zehlit obliecky,spodne pradlo..umyvat casto ruky..a ak to neoprejde nasadi malej lieky ale ako zistim ze ich isto zma?Vravela o cesnaku dat do tepleho mlieka..vyliat do nocnika a nech si tam posedi..vraj vylezu..zatial nic..poradte..citala som o teste ale nic take nevravela.nechcem aby zbytocne jedla lieky....len chcem mat istotu .ze je to to..a aky je rozdiel medzi hlistami a mrlami?dakujem

jana2679
21. máj 2020

Ahoj, moja mala mrle, keď mala stolicu tak boli všade na nej aj okolo ritky, ale pred tým niekoľko dní mala takéto príznaky, dr nám dala sirup, potom asi o 3 týždne druhá dávka, a ešte pár dní sa jej to vylučovalo stolicou. Moje by cesnak nejedli a nechať ich trpieť kým to zaberie nemá význam, liek zaberie a máte pokoj.

gejbrel
21. máj 2020

Oni vyliezaju aj same. CIze ju kontroluj ci ich nema v okoli konecnika. Takisto si to vsimnes aj v stolici, pripadne si daj rukavice a pohrab sa do slova v tom hovne a pozri ci su tam 😀 Cesnak ti dvojrocna urcite nezje...

mirka17
21. máj 2020

@zuzana321991 moja dcéra jeden večer strašne v noci plakala že ju svrbí zadok, ale iba v noci, cez den nič, išla som k lekárke, opýtala sa ma či ju nebolelo bruško, vravím áno, stažovala sa, či sa nešpára v nose, vravím áno mam pocit že sa špárala, tak mi dala tabletky, zároven aj pre druhu dcéru ktora nemala žiadne príznaky, pýtala som sa či to nemôže uškodiť tej druhej dcére , ked nemá priznaky a ona mi povedala že to iba prejde telom, že je to neškodné, ono by sa mala preliečiť celá rodina, ale dala to iba pre tu druhu dcére. tak sme dali tabletku a další večer ju už zadok nesvrbel, neviem či sme to brali tri dni , a potom asi o 2 týždne druhá dávka a bolo. Podotýkam že som žiadne mrle ani hlisty nevidela, nečakala som kým sa mi to objaví pred očami. Samozrejme obliečky a prádlo som preprala na 90 C a spodné prádlo žehlila

staronova
21. máj 2020

@zuzana321991 Normálne v noci ju odokry a pozri jej okolie konečníka. V noci tie mrle vyliezajú a kladú vajíčka do okolia konečníka. Pri svetle ich uvidíš. Prajem vyliečenie.

janulla1
21. máj 2020

Aj my sme zo mali v škôlke, v noci plakala že ju veľmi svrbí ritka, išla som jej natrieť so sudokremom že či ju nemá červenú a zrazu pozerám niečo biele sa mrvi skoro ma vykotilo, volala som ráno lekárke, že sú to mrle, dala jej tabletku na 3 dni, a potom o 2 týždne zase a aj pre brata pre istotu

zuzana321991
autor
21. máj 2020

Dakujem dievcata..vyskusam ju v noci sledovat..jed sa vykakala tak som to riadne prekutrala 😂..uvidim.aka bude noc..uz som vsetko povyzliekala,vypraka,zehlila..,uvidim cp najdem..

heln
21. máj 2020

ahoj, vyzerá to na mrle, nechápem prečo doktorka hneď nepredpísala lieky - my sme na mrle dostali na predpis takú vodičku vo fľaštičke a to deti vypili, bolo to jednorázové. Jasné oprať posteľné prádlo, meniť každý deň pyžamo a my sme v tom čase dávali deťom na noc aj nohavičky, aby si nesadali s holým zadkom a neprenášali. Ako antiparazitikum sa odporúča surová mrkva, hryzkať v celku, alebo aj nastrúhať, samozrejme ak máte podozrenie na parazity, tak obmedziť cukor a sladké.

mirka17
21. máj 2020

@zuzana321991 ja by som nečakala, vyzera to skutočne na mrle, ono je to velmi nepríjemne, a prirodzene sa toho zbaviť je beh na dlhe trate, lebo cesnak, kapusta a podobne veci deti velmi nemusia. Moja dcéra mala zo svrbiaceho zadku ešte 2 týždne traumu, bala sa zaspať že ju v noci bude svrbieť zadok, takže riešila by som to hned,

staronova
21. máj 2020

@zuzana321991 potom jej natri nahrubo krémom zadoček, vraj sa mrle v tom nevyvinu

zuzana321991
autor
21. máj 2020

@heln ahoj a ako di zistila ze su to mrle?..nasla si nieco..a robili ti u detskej test..alebo odber..vies co..nasa detska je hrozna..chcem.idist a najblizsia je 35km od nas..ale budem.musiet..

zuzana321991
autor
21. máj 2020

@mirka17 necakala..vsak jasi tie lieky neviem.lredpisat sama..skusim jej zajtra zavolat zas..a robila ti test..alebo ti ich na zaklade priznakov predpisala lieky?..zajtra jej zavolam zas..a budem.doraznejsia..mne mala zase len povie..ze ju svrbi aleneplace alebo pod..ale je pravda je nepokojnejsia

zzkmetova
21. máj 2020

Dať novinový papier do wc, na ktorý sa vykaka. A pozrieť "zvieratká" v stolici? Dr to zistí len tak že pošle stolicu na rozbor. No môže aj nemusí vyjst pozitivne- to mi vravela jedna sestrička ak keď dieťa to malo. Inak, dobre radia maminky! Stačí preventívne predpísať lieky, berú sa pár dní a potom po čase sa to zopakuje.

zuzana321991
autor
21. máj 2020

M
@zzkmetova dakujem trochu som.kludnejsia..zavolam jej nech mi predpise lieky..hadam nam to pomoze..

miriam11
21. máj 2020

@zuzana321991 ak máš kvasenu kyslú kapustu, tak jej daj trosku zjesť surové 4 dní po sebe. Prejde to.

zuzana321991
autor
21. máj 2020

@miriam11 mam..zajtra jej dam ju zjest..chodim a svietim ci daco nevylezie..zatial nic..uz mi sibe z toho

miriam11
22. máj 2020

@zuzana321991 podľa mňa ich na. Ta kapusta pomôže.

zuzana321991
autor
22. máj 2020

@miriam11 volala som.v pondelok mam ist k lekarke..v noci spala celu noc..dufam ze cez vikend sa to nezhorsi..