MUDr. Petríková, detský psychiater Trnava - skúsenosti?

gabrielapatrik
30. okt 2018

Dobry deň, prosím nemáte skúsenosti s detskou psychiatrickou MUDr. Petrikovu v Trnave? Mame tam termín a pozerám, že na nete dosť negatívne skúsenosti. Ďakujem krásne za všetky reakcie.

maca2017
30. okt 2018

@gabrielapatriktiez nemam dobre skusenosti... 😠

lilyianka
30. okt 2018

@gabrielapatrik tam ani nechoď! Kolegyňa tam chodí s 5r synom,ktorému už v 3r treskla lieky na utlmenie, efekt úplne opačný... z liekov sa začal pomočovať a začal baculatieť ( vedľajší účinok daného lieku) ... keď sa jej pýtala či to pomočovanie nemôže mať ž toho Tak určite nie,pritom je to písané v pribalovom letaku... radšej mu predpísala ďalšie lieky na ukludnenie plus aby sa nepomočoval.... našťastie mu ich nedala .... vraj mal dg ADHD a včera bola u dr.šeliga alebo tak nejak a vraj jej syn žiadnu takú chorobu nemá a nemusí užívať žiadne lieky... inak spomínaná doktorka stanovila dg na základe ničoho.. takže preč a nájsť niekoho lepšieho
Ak sa smiem spýtať u vás je už dg stanovená?

gabrielapatrik
autor
1. nov 2018

@lilyianka Dobrý den, ďakujem za reakciu. Zbadala som sa neskoro, ani neviem prečo až deň pred vyšetrením som začala skúmať recenzie a anozsj boli dosť negatívne. Nakoľko som čakala dlho tak som si povedala, že vyskúšam.
Naivne som cakala, že nájdem lekára ktorý sa s ním bude najprv rozprávať a rozprávať a rozprávať a po preskúmaní jeho osobnosti stanoví nejaké vyhodnotenie a možno mu pomôže vyrozprávať sa a nájde pokoj.
Sedenie trvalo hodinu a nakoniec mu predpísala lieky na depresiu, má 11 rokov. Nás problém je že je mega lenivý nechce chodiť von, za kamarátmi, ani nemá takého že najlepšieho rsp.jedneho stáleho nechce plniť povinnosti doma ak náhodou ho oslovim aby napr.povysaval izbu tak husté brucha trieska urazený. Ja poviem stoj on ide poviem chod a on stoji, ideme všetci preč napr.babke on nejde a nejde ani slzami ani prosenim ani vyhrážkami on nejde proste nejde a napriek tomu, že nemôže zostať v byte sám nejde ani keby som ho ťahala. Je doma systém on ho jediný nedodržuje ako toto všetko by som premýšľala nejako ale že z jednotkara sa stal chlapec ktorý ide nenauceny do školy nemá páru o čom sa učia osem hodín sedí pri knihách a nenaučí sa nič naschvál lebo jemu sa nechce a hotovo. Toto je náš problém, toto je to z čoho som ja maximálne znechutená nemusí mať jednotky ale nesmie ísť nepripravený do školy a nemať páru o ucive. Vždy ho bavila matematika teraz úloha na nástenke týždeň pripeta a on mi povie neviem to a ani si to nespraví ani neskúsiť ani nič ja už kričím píš a on kričí nebudem..........
Povedala, že má smutné oci, že je v depresii a preto ho nič nebaví.
Doma mám lieky ešte som nenasadila po prečítaní pribaloveho letáku silné pochybujem.

0silvia0
1. nov 2018

@gabrielapatrik a kedy sa syn takto zmenil? A preco ste najprv neisli za psychologom?

yukki
1. nov 2018

@gabrielapatrik tiež by som najprv dobrého skúseného psychológa.... Nemôže byť v škole sikanovany?

0silvia0
1. nov 2018

@gabrielapatrik dnes vecer vysielaju na stv1 o 22:20 psychologicku dramu Obycajni ludia.
Napadol mi tento film pri tejto teme, skus pozriet.

gabrielapatrik
autor
1. nov 2018

@0silvia0 Dobry vecer boli sme po druhom sedeni ma poslala k psychiatrovi

gabrielapatrik
autor
1. nov 2018

@gabrielapatrik dakujem pozriem

gabrielapatrik
autor
1. nov 2018

@yukki v skole super aj pani ucitelka chvali. Dnes vravim prines si zosity pozrieme sa na to... Hodil sa na zem jemu sa nechce plakal krical zavijal....

yukki
1. nov 2018

@gabrielapatrik nemyslela som jeho vzťah s učiteľkou, skôr možno so spolužiakmi ci staršími žiakmi, ale super... Ze ucka chváli. Ak bol predtým jednickar a teraz taka zmena, čosi sa zrejme muselo stať v jeho zivote, čosi sa deje.... Nerozpráva, prečo sa takto správa?

lilyianka
2. nov 2018

@gabrielapatrik ak môžem poradiť,už od viacerých ľudí som počula, že v SC je dobra psychologička/psychiatricka....žiaľ neviem ako sa volá....prípadne skúste ako som spomínala Šeliga alebo Šaliga...vraj veľmi dobrý lekár ž TT... ambulanciu ma niekde pri OD Jednota

lilyianka
2. nov 2018

@gabrielapatrik volá sa Mudr Peter Szeliga a nachádza sa v budove Angely Merici...pozrite si ho,on proste robí deťom aj testy,nediagnostikuje bez ničoho

tomas18
30. aug 2019

Čo sa týka PhDr. Petrík ovej tiež dala diagnózu ADHD o ktorej mám info že je vymyslená. Nasadila mu Rispen 💊 najskôr silnejší potom slabší tabletky a nakoniec polovičku tabletky. Tiež priberá. Teraz na prázdniny mu ich vysadila, chalan v pohode, kľudný, aktívny, pri učení čítaní, písaní žiadna nesústredenosť. Tým že som rozvedený, a syn je pridelený ex, tak s ním behá len po doktoroch.

meggieya
16. jún 2022

Ja som napriklad so Szeligom nespokojna. Prisla som kvoli synovi a snim. Prisli sme v hodine dvanastej a boli sme 3x / jeden termin v mesiaci/ a ani raz s nim nesedel sam. Len mu dal spravit test. Teraz je jun a povedal, ze dalsi teramin mu da az v septembri... cele zle. Ja uz som tiez bezradna.

renpac
20. sep 2022

@meggieya odporúčam pani dr.Justusovu klinickú psychologicku má ambulanciu v nemocnici v detskej časti a na potvrdenie/vylucenie porúch učenia odporúčam Centrum detskej reči Trnava kde robia vlastné psychologické a pedagogické vyšetrenia. Aj pre inteligentné šikovnê dieťa je trauma keď nemá dostatok času sa vyjadriť či nestihne napísať pısomku. Ak sa potvrdia poruchy učenia má nárok na viac času. MUDr.Petrikova nám veľmi pomohla tým že sme mali rozhovory podobne ako aj u MUDr Justusovej a tým bolo sedení viac. Veľmi pomohlo individuálne učenie z domu, učí rodič a v škole sú potom len 2 hod. do týždňa na zadanie úloh/preskúšanie v samostatnej triede. Na to vám stačí súhlas od všeobecnej+ žiadosť riaditeľovi. Pomôže pri vybavovaní aj potvrdenie od psychiatra. Možno pomohla v liečbe aj hypnoterapia - pani Mgr.Bellayová Nevzdávajte sa a prajem skoré uzdravenie, nech vám robí radosť ako moje už dospelé dieťa 🙂

meggieya
4. jan 2023

@renapc Dakujem.

kris_y
1. nov 2023

@gabrielapatrik Ahoj, prosím ťa, dá sa ísť MUDr. Petrikovej aj ráno čakať, alebo len objednanie? Potrebovala by som termín urgentne pre 17 ročnú dcéru.

gabrielapatrik
autor
1. dec 2023

@kris_y pardon ja si ani nepamätám túto životnú situáciu. Jeho správanie a problémy áno, ale ze sme boli u psychiatra a mal mat lieky vôbec:( je to 5 rokov dozadu :(