Nachladnutie dvojročnej dcérky

hruska91
1. sep 2021

Ahoj, dcera ma dva roky, toto je jej prvá choroba vobec.
Poradite mi co mam robit? A co jej je je nachladena? Moze mat pri nachladeni teplotu?
Tecie jej z nosa len take priehladne ako voda, a nemôže dychat nosom, dýcha ustami nemoze ani spat ani suvisle pit caj na flasku, pocujem ako prehlta hlieny asi jej stekaju. Ma teplotu 37,8
Mam nasivin kvapky do nosa, sterimar hygiene, sinupret.
Mam jej davat sinupret? Alebo mam odsavat nos? Samo jej zatiaľ tecie, alebo v akom poradi davat tie lieky? Otve sterimar potom nasivin ci striedat ci co

Dakujem 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

nafka0483
1. sep 2021

@hruska91 Neporadime, nezdiagnostikujeme. Na to mas pediatra alebo pediatricku - zavolaj, porad sa, povedz priznaky, lekar ti povie ci sa treba prist ukazat a vysetri, alebo vie dat odporucanie na liecbu len cez telefon.

deginko
1. sep 2021

Áno,pri nachladnutí býva bežné zvýšená teplota,taká,ale,že sa ešte nemusia podávať lieky na zníženie teploty..moja dcéra pravidelne pri každej nádche ma takto mierne zvýšenu teplotu tak 2-3dni. Postup áno najskôr morskú soľ nechať pôsobiť..pár minút potom vysať a do čistého nosa nasivin pokiaľ má upchatý nos,môžeš dávať aj sinupret

hruska91
autor
1. sep 2021

@deginko dakujem

marlent
1. sep 2021

@hruska91 sinupret davaj tie sople jej zhustnu sinupret potrebuje cca 2 dni aby zacal mat efekt..prestriekavat morskou vodou. Ked je zle nasivin lenze napr mojmu ten nasivin nepomaha kym ich ma tekute lebo to vali tal ci tak..na noc fenistil nech sa vyspi aby sa sople netvprili v talom mnozsrve

mimimami3
1. sep 2021

@hruska91 prave riesime to iste s 2,5 rocnym. Nachladnuty, soplik tecie sam, teplota 38,2... Ja u deti hned v uvode takychto priznakov nasadzujem cistenie nosa (sterimar, fyziol. roztok... resp. u starsich preplach slanou vodou nosovou kanvickou) podla potreby viackrat denne. Pred spanim, resp. v pripade potreby spray do nosa z lekarne pre dany vek (ja kvapky nemam rada). A 3x denne sinupret + kaloba kvapky (pre tento vek davkovanie oboch 10 kvapiek 3x denne). Tesne pred spanim este vytriem nostek - len z kraja - vatovou tycinkou, na ktorú som nakvapkala kvapky Pinonasal - su vhodne od 1 roka a pomahaju dychat, za mna su super a vonia z nich cela spalna, citim sa ako v lese 😁. Resp. ak sa dieta brani, neriesim a nestresujem, pockam, kym zaspi a nakvapkam par kvapiek na vankusik, ci na pyzamko nedaleko nosteka, napr. na plece. Casto nam takato liecba nasadena hned v zaciatkoch pomaha a do 3-4 dni su deti fit... Ak nie su, resp. sa mi nieco nezda, smer pediater, aby zhodnotil eventualnu potrebu antibiotik... Vtedy to uz ale vacsinou nie je len nachladnutie...

hruska91
autor
1. sep 2021

A viete mi poradiť, je to nakazlive ? Mame doma este mladsiu 9mesacnu, zatial je ok...

mimimami3
1. sep 2021

@hruska91 Istotne je lepsie obmedziť ich blizky kontakt, mojkanie, bozkavanie, hranie s tymi istymi hrackami na cas choroby... Tolko teoria. V praxi to vsak casto mozne nie je, predpokladam, ze si s detmi doma sama a nemozes kazde zavriet do inej izby... Takze nakolko to mozne je, ano, snazit sa ich oddelit, ale zase v ramci zachovania zdraveho rozumu... Ja ked som prisla s prostrednou z porodnice, najstarsia zasoplena a kym som si to uvedomila, uz sa sklanala nad novorodencom a pusinka srm, pusinka tam... Utesovala spm sa tym, ze ju kojim a snad ju to ochrani... Neochorela... Ani nie 2 - ronej tazko clovek vysvetli, ze 4 dni si bola bezo mna, teraz som tu s druhym dietatkom a ty sa k nam nepriblizuj ... Niekedy sa inak neda.

kika831
1. sep 2021

@hruska91 sinupret je urcite fajn. Ale intenzivne treba odsavat/ vyfukat sople. Morska voda v kombinacii s nosnymi kvapkami/ sprejom. Keby sa zvysila teplota na 38 a viac alebo by intenzivne bolela hlavicka urcite nurofen/ panadol- podla davkovania na baleni. Pockala by som 2-3 dni a ak by sa to zhorsilo volat pediatricke. Drzim palce. A vela pit 😉

hruska91
autor
1. sep 2021

A ako odsavate sople? Neplacu deti nasa vidi odsavavku a rev

siska53
3. sep 2021

@hruska91 porad sa s pediatrickou, inak co robis, je ok, jedine do 38,5 neznizovat teplotu, nech telo bojuje.

A ci je to nakazlive? To tazko povedat. Pre jedneho nemusi, pre druheho ano.

engel76
3. sep 2021

@hruska91 aj vincentka do nosa je dobra

fiafia
3. sep 2021

@hruska91 tu veľmi niet čo robiť. Teplotu znižovať od 38,5. Veľa piť. Sterimar morská voda striekať do nosa, pomedzi to sprej ak treba nám zaberal najviac nasivin. Na večer fenistil kvapky. Zvýšiť c. Zvlhčovat vzduch a zvýšiť pri spaní pod hlavičkou. Ak zatekanie sople nezľaknite sa zvracania