Nádcha a kašeľ u štvortýždňového bábätka

mija51
26. feb 2015

Ahojte, prosím Vás, poraďte,
máme doma 4 - týždňové bábo a cca 10 dní má nádchu. Nejdú jej soplíky, ale počuť, ako jej chrčí v nošteku, asi jej to aj zateká, lebo aj pokašliava. V pondelok sme boli na poradni a dýchanie mala čisté. Sem-tam jej niečo vytiahnem odsávačkou, ale mám pocit, že to má niekde vzadu v dutinách. Dávam jej Libenar, kvapkám mat. mlieko, fenistil. Najhoršie je to, keď sa zobudí. Máte niekktorá skúsenosti, osvedčenú liečbu? ďakujem

natalushka
26. feb 2015

Ahoj..moj maly tiez takto kratko po porode este tak chrcal trosku,potom sa to samo spravilo.aj doktor nic nenasiel..skus trosku zdvihnut pod hlavkou..skus kupit eukaliptovy olej a trosku do vonnej lampy do izby..

ivet1371
26. feb 2015

Namiesto fenistilu radšej zodak kvapky a do nosa dostať nasivin pre babetka.a niektoré deti chrcia eśte sa im vyvíja tam niećo

mwt
26. feb 2015

My mame 5 tyzrnov a mna presne pred tyzdnom chytila hrozna nadcha. Maly sa drzal,ale tuto noc uz uplne tazko dychal a chrapcal. Cely min.tyzden niekedy chrapcal,ale ked spal a aj sa kojil tak mal dychanie ciste. Preventivne som mu vstrekovala vincentku a trosku nou vytierala nostek, teraz davam physiomer a nasivin uz na uvolnenie,ale tiez vobec nemam pocit, ze ma sopliky, pri odsavani nic nevysajeme. Davala som ho aj spavat na balkon, bo chladny a vlhky vzduch by mu mal robit dobre, ale neviem, ci tam skor nenachladol, hoci som ho babusila v kociku. Manzel ma dnes volat k lekarke ci s nim treba ist na kontrolu alebo ci je to zbytocne,aby sme este nieco horsie nechytili.

mija51
autor
26. feb 2015

u nás presne to sté. ked spinká, tak je v pohode, aj ked ju kojím. najhoršie, ked sa budí, vtedy aj kašle. možno aj ja zajtra nabehnem opäť k dr, ale kúpim aj vincentku. V sobotu ju máme krstiť, dúfam, že sa jej napohorší

beyka
26. feb 2015

Ahoj, chcem sa podelit s mojou skusenostou, kedze sme si tymto presli so syncekom a velmi som sa bala. Ochorel nam ako 3 tyzdnovy - to, co opisujes ty - uplne zavaleny nostek, kasel... odsavackou som nic nevytiahla, kvapky do nosa ako keby neucinkovali... nerozumela som tomu. v nemocnici, kde nas hospitalizovali som zistila, ze nedalo sa nic odsat preto, lebo maly bol komplet zahlieneny a bolo treba najprv hlieny rozpustit, aby sa dali odsat. v nemocnici mu striekali do nosteka fyziologicky roztok pristrojom rhino clear a roztok aj inhaloval. tiez mu davali detsky nasivin. treba poriadne nastriekat roztok a skusit odsat az tak za dve hodiny. aj nas maly kaslal, lebo mu hlieny zatekali. Teraz ma 3 mesiace, ale dostavame sa z toho prakticky doteraz, ale to suvisi aj s tym, ze odvtedy ochorel aj od dcerky aj odo mna. Z mojej skusenosti radim, ze najdolezitejsie je rozpustit tie hlieny a odsat. oni tam urcite su - zvlast ked kasle. Daj si na to pozor, lebo takto malinkym detickam to lahko sadne na priedusky. Nasmu to na priedusky napokon aj sadlo, pomohli atb. Urcite to treba povedat doktorke a nepodcenovat. Malinkym detickam kasel dlhsie odchadza, toho sa potom nelakaj. Male deti nevedia dychat ustockami, na co ma upozornili aj v nemocnici. Kupili sme tiez zvlhcovac vzduchu, ktory je skvely na kasel. Drzim moc palce!

mija51
autor
26. feb 2015

@mwt čo volali ste tej lekárke? čo Vám povedala?

mwt
26. feb 2015

No ze chce vidiet maleho,takze zajtra rano tam mame nabehnut. Neviem ako zistit,ci mu tie sopliky zatekaju alebo nie 😕. Nas maly nekasle, odkaslal si asi len 2 x,ale aj tak sa bojim,ci mu nezatekaju. Uvidime co povie zajtra lekarka, ak by mu zatekali mala by to asi pocut na dychani.

mija51
autor
26. feb 2015

@mwt diky, aj ja tam asi ráno pôjdem. Ráno kašľala dosť a dočítala som sa tu všeličo, bojím sa. radšej pôjdem zbytočne ako niečo podceniť

chichinka
26. feb 2015

My sme presne toto riesili terraz v zime ked mala dcerka 3 tyzdne a aj zacala horuckovat..kedze uz dychanie nemala ciste (napriek poctivemu odsavaniu) tak sme davali bronchipret kvapky. (Ked to este nie je zlezene na dychacku tak sinupret). A teda okrem libenaru do nosteka nasivin, a davali sme papat aj fenistil kvapky. Samozrejme, boli sme u dr., toto vsetko nam ona naordinovala, sama by som si netrufla pri takom babatku..drzim palce

ivet1371
26. feb 2015

Niekedy sa takto prejavuje RSV vírus a s toho je zapal priedušiek alebo pluc

mija51
autor
26. feb 2015

@ivet1371 pane bože a ako to zistí doktorka?

ivet1371
26. feb 2015

@mija51 vnučke až keď mala zapal pluc tak na snímku.boli 10 dní v nemocnici na jiske a teraz má uz 4 mesiacea sstále eśte na kontrolu chodí.brala dlho sirup na imunitu a zodak kvapky.preto je lepšie podcenovat keď je aj soplave trochu babo.dcéra sice bola niekoľko krát ale hneď to nezistili lebo teplota neni pri tom