Náhly hysterický plač dieťatka bez zjavnej príčiny

vmrazova
5. júl 2012

Uz som zufala...mala ma 13 mesiacov, v sobotu mala teploty, boli sme na pohotovosti,takze angina..teploty uz nema,berie antibiotika do nedele. Ale noci su strasne a ja neviem cim to je..kedze horucky uz nema a cez den normalne "lieta"..budi sa kazdu chvilku, vkuse sa prehadzuje,ked jej dam mliecko(stale kojim), da si,ale potom place dalej,az sa uplne zobudime a zaspime tak o pol hodinku po nejakej cinnosti (hranie sa,tv a pod.),samozrejme na prsniku. Budi ju kazde suchnutie a pod. Niekedy zacne zrazu tak hystericky plakat,akoby ju nieco ustiplo-chapete 🙂 Taktiez aj dnes rano (kedysi sa zobudzala s usmevom, teraz len s placom)..uz sme si sedkali na posteli,usmievali sa a zrazu zacala kricat,plakat,"hadzat sa"..nechapem to :(

karamel
5. júl 2012

Vola sa to "nočný des" daj si vyhladavat, je tu na to vela tem 😉

tinki
5. júl 2012

@vmrazova môžu to byť aj zuby, alebo aj uško..Bolesť uška je v noci výraznejšia, deti sa budia s plačom...

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/strapco13/cl...

turistka
5. júl 2012

@vmrazova nebojí sa nahodou tmy?u nás to tak bolo,odvtedy pouzivame nocne svetlo.

daniella_vivien
5. júl 2012

a ked sa zobudi je v izbe sam? alebo ho presuvas niekam inam? ako napr. do svojej postielky...moja mala tiez take obdobie, lebo bola naucena zaspavat so mnou, ked sa prebudila a nik nebol vedla nej hrozne plakala. ten plac sa niekedy nedal utisit..od kedy zaspava sama prespi celu noc uplne v klude

carodejnica
5. júl 2012

Moja dcéra takto náhle plakávala a budila sa pri bolesti ucha, vždy keď bola vo vodorovnej polohe, vo zvislej sa to vždy na chvíľu zlepšilo. Podľa toho to aj na pohotovosti identifikovali, že ide o bolesť ucha.

klaudia1988
12. júl 2012

my sme mali rovnaky problem a po dvoch tyzdnoch vysetreni uska, zuby, krv, moc, oblicky atd..nas poslali k detskemu psycholog..!!!!!!! pri nasej hroze a velkom strachu bola jeho prva otazka ako spi mala ci s nami ci sama, mala 12 mesiacov spavala s nami doktor nam odporucil skusit ju nechat samu lebo hlavne dievcatka mavaju nejaky destruktivny vyvoj nejake budovanie osobnosti ci ako to nazval okolo roka.... tak mala spinkala sama s pootvorenymi dverami a zapnutym monitorom dychu pre istototu nasu a nas lepsi spanok a pokojnejsi.... v prvu noc sa zobudila 1 krat s tym ze som jej dala papat a hned zaspinkala a dalej to uz islo takto... vecer o 7 kupanie papanie zaspala kludne sama v postielke tym ze si nieco blabotala - gaga mam da da atd... vstavala rano o pol 7 a takto uz fungujeme 2 mesiac dnes ma mala 14 mesiacov spinkasama v izbicke samozrejme monitor zapnuty dvere pootvarane v celkom dome 🙂 a my sem tam nakukneme 🙂 ale vsetko sa ukludnilo... na moje velke pocudovanie aj manzelove nam p. psycho. z PP velmi pomohol a hlavne malej 🙂

kala17
24. júl 2012

ahojte ja mám problém s malou dcérkou dnes sme boli na vyšetrení a som v šoku ......................................................má 3,5 roka v noci máva nočný des 3-5 krát sa zobudí a spustí 10-15 min plač kde nič nepomáha ani sa vôbec nepreberie...trvá to od 3 mes.bábätka.... 3 roky som ju kojila ,ked sa vyplače sama aj zaspí ,nevie kde je ,nepamätá si to ....... teraz sme boli na vyšetreniach..neurol. eeg v poriadku ,ale nedávať večer sladké jedlo...na sono obličiek , /lebo sa občas v tom dese pociká / všetko v poriadku ,, ORL vyšetrenie : lekárka našla dôvod.. zväčšená nosná mandľa už asi mesiac rozpráva nosom ....mandľa tá tlačí na cievu neprekrvuje mozok vzniká nočný des,chrápanie ,pomočovanie detí , ak je dlhodobo mandľa zväčšená dieťa aj cez deň je ospalé,nemá správny vývoj a nakoniec ani výsledky dýcha ustami a pohľad na dieťa nevyzerá dobre ,ovisnú ústa a priviera viečka.... tak dnes nám odporučili vybrať mandle von ...aby v noci nemala des a občasné pocikávanie

strapco13
24. júl 2012

@kala17 pozri moj clanok o nosnej mandle v mojom fotoblogu ..a ano v takomto pripade sa naozaj doporucuje vybrat nosnu mandlu

kala17
25. júl 2012

@strapco13 Ďakujem akurát včera som to čítala veľmi zaujímavý článok som presvedčená že bude lepšie to dať preč..

fatranka
1. sep 2016

@daniella_vivien prosim ta ako si ju naucila zaspavat samu?