Najskôr preliačená, potom vypuklá fontanela

martina1703
14. okt 2012

Ahojte,dnes som si vsimla u mojej 7mesacnej dcerky ze ma preliacenu fontanelu,no nie vzdy mozno 4krat a netrvalo to dlho potom ju mala zase normalnu.Dehydrovana nieje urcite vypije 800ml mliecka a 200ml cajiku za cely den,nema teploty,nema hnacky ani nezvracia,niekedy ma redsiu stolicu ale mozno 3krat do tyzdna.Je normalne ze fontanela je raz preliacena a potom vypukla?Dakujem za odpovede 🙂

zigzag
14. okt 2012

@martina1703 ako si pisala, zalezi od pitneho rezimu... 😉

lilysk
14. okt 2012

@martina1703 Ahoj ano je to normalne .Nemusi byt zrovna dehydrovana ,ale skus v taky cas ponuknut cistu vodu .

martina1703
autor
15. okt 2012

@zigzag
@lilysk Ahojte maminky dakujem za odpovede dnes som volala aj lekarke tak mi na to povedala ze to nevadi ked je niekedy preliacena fontanela ze horsie by bolo keby mala stale vypuklu to by islo o nejaky zapal atd ...ale to je o inom.
Na pitny rezim mi povedala ze tiez ju nemam vela nalievat,dcerka mi pije dost,a aj po dvoch hodinach ma plnu plienku,viete mi este povedat kolko pili alebo piju vase dedicky v takomto veku dakujem 😉

lilysk
15. okt 2012

@martina1703 Ahoj moja dcera 13 mesacna je stale plne kojena a okrem mlieka pije cistu vodu -ziaden cajik a sladke nic nepije takze len vodu a vypije dost vela 🙂))Neviem presne kolko pila ked bola mladsia ,ale ponukala som dost casto .To ,ze ma plnu plienku po 2 hodinach je znak toho ,ze pije dost neboj .

martina1703
autor
15. okt 2012

@lilysk no ved prave chybu som urobila od zaciatku lebo pije cajik a ten je osladeny granulovany a ked jej urobim len sackovy tak uz spekuluje a nechce, vodu jaj co by som dala za to keby pila cistu vodicku no ona ani za svet,neviem ako by som ju uz teraz oducila od cajiku 😒 ,kedza chcem aby mala dost tekutin tak jej davam aj cajik 🙂 ,pozriem aj ine temy o pitnom rezime dakujem 😉

lilysk
15. okt 2012

@martina1703 Ahoj ja som toto urobila pri 1 dcere ,ze som davala stavu ovocnu a potom nechcela vodu ani za svet ☹
Ale potom som stale ked bol cas pit ponukla vodu aby aspon dusok si dala az az nasledne stavu a tak nejako sme sa preorientovali 🙂
Tiez som chcela aby zubky mala pekne a ked je sladeny napoj tak sa rychlo kazia ...tak drzim palce 🙂

zigzag
15. okt 2012

@martina1703 moj je a aj bol ako kacka, osobne si myslim, ze babetko najlepsie vie kolko tekutin potrebuje, neobmadzovala by som prisun tekutin,,,, moj tiez cez 800ml miecka vypil, cez den, a v noci stiahol cca dalsich 300ml, a k tomu pil aj cajik, ... mne aj teraz za noc stiahne 2x po 260ml vody, tiez musim prebalovat, lebo to ani pampersa nevydrdzi :D