Naparujete svoje deti keď sú choré?

vavka33
21. nov 2007

ahojte maminky,chcem sa opytat ci naparujete svoje deticky nad niecim,ked su prechladnute a maju nadchu a ak ano,tak nad cim.
Dakujem za odpovede.

jita2
21. nov 2007

Ahojky,
naše malá, když měla asi rok a měla rýmu, tak se s manželem napařovali, dali si hrnec teplejší vody na stůl, musel ji držet, aby hrnes nestrhla a neopařila se, zakryla jsem je velkou osuškou a myslím, že to dost pomohlo, rýma se jí uvolnila, myslím, že to není nic nevhodného pro malé děti, když voda není moc horká, ten vlhký teplý vzduch je určitě na zaraženou rýmu výborný, ještě se do vody může nalít víncentka 🙂

briluxina
21. nov 2007

Ahoj, nás naša maminka naparovala nad harmančekom, celkom to pomohlo.

maca793
21. nov 2007

ja nenaparujem, mám dosť vlhko doma od prádla, ale dobrý je aj zvlhčovač vzduchu s kvapkami s eukaliptusu. alebo niečo mentolového. dobré sú aj mentolové gély na telo, ktoré sa natrú na priedušky.

biccy
21. nov 2007

My sme naparovali Zoinku nad harmancekom,ked mala nadchu. 🙂 Tiez celkom pomohlo.Eukalyptus je podla mna pre male deti (Vavka-ako ty mas-9 mes.) nevhodny. 🙂

vavka33
autor
21. nov 2007

Dakujem Vam.pytala som sa,lebo ja som malu dnes naparila nad harmancekom a morskou solou.Musela som,lebo sa jej nedalo ani dychat a nevedela som,ci sa to moze,ale pomohlo jej to skoro okamzite. 😉 Uz sme to tri krat opakovali a zajtra zas 😉

julia225
21. nov 2007

baby na nadchu pre male deticky je dobre aj ponorit ruky a nohy,ale iba tieto casti, po kolena a lakte do horucej vody... je to to iste 😉

musko
22. nov 2007

Baby, naparovanie nie je to pravé - je to teplá para - to znamená, že sliznice sa ešte viac prekrvia a opuchnú a v konečnom dosledku sa stav zhorší. Skor skúste solux na dutiny - alebo biolampu a nechať niečo odparovať v miestnosti - buď tú soľ, alebo harmanček. A odsávať a odsávať a odsávať.....

vavka33
autor
22. nov 2007

musko,no nepotesila si ma.
ale odsavame,konecne to vsetko povolilo

musko
22. nov 2007

vavka, kup si buď mar alebo Vincentku nos. sprej a dávaj je do nošteka - krásne sa po to odsávajú soplíky. Aj to zvlhčí a posilní sliznicu v nose a trochu povolí.

ivankaalenka
22. nov 2007

da sa zohnat pristroj na naparovanie, my sme v nemocnici naparovali, davali nam tam fyziologicky roztok, ale ten solux pre take male deti nie je vhodny, to by som malej nerobila.

vavka33
autor
22. nov 2007

Solux nemam a nedala by som ho.Kupila som Vincentku a hori v arom lampe 😉

vavka33
autor
23. nov 2007

Dnes som kupila vincentku nosovy sprej,tak som zvedava,co je to za zazrak 😀

aspinka
23. mar 2009

Neviem kde to napisat a ci mam zalozit novu temu tak skusim tu a ked sa nikto neozve tak zalozim novu temu.
Mame chytene dutiny mala je zahlienena a kasle bolo mi doporucene nahrievanie tak sme kupili infracervenu lampu ETA nebol tam vsak ziaden navod ako spravne nahrievat teda v akej vzdialenosti mat lapmu a ako dlho ma svetlo posobit. Vedel by mi niekto poradit???
DAKUJEM!!!

evaka
24. mar 2009

My sme mali z lekarne inhalacne soli, Dr. mi povedala, ze sa to da spravit doma: lyzica soli, lyzica sody bikarbony a 2 lyzice alpy. Neskusala som. A naparovali sme pod dekou - v stane, v bunkri... Najlepsie zabralo sediet spolu pri labtope, ocko nas zakryl dekou a tam sme pozerali pesnicky z rozpravok, mala sa ani nepohla 😀 .

danu
20. okt 2009

ali27 • 1d • Dnes o 13:14
Mamicky, nemate niektora z vas skusenosti s nahrievanim so Soluxom? Mala ma nadchu, tak si myslim, ze by jej to mohlo pomoct. Ale ma len takmer 8 mesiacov a neviem si predstavit, ze obsedi 10 minut pre soluxom so zakrytymi ocami... 🙂 Da sa nahrievat aj v spanku? Musia byt vtedy oci tiez nejako chranene? Vopred diky za odpovede.

majaza • 1d • Dnes o 14:14
ali, neviem ti dať síce kompetentnú odpoveď, mňa by to tiež zaujímalo, či sa to môže, no ja som našu babulu ohrievala soluxom ked mala 2 mesiačiky, bolo to v spánku, držala som ho vo vzduchu aby na nu svietil, očká sa jej nedali zakryť, ale myslím, že takým malým detičkám vôbec netreba 10minút!
Ja som jej to držala asi 3 minútky, dokopy 5x za tri dni a myslím, že pomohlo.
Ty máš staršiu babenu, tak tých 5 minút postačí.
Ale aj tak by ma zaujímalo, čo s tými očkami 😔

ali27 • 1d • Dnes o 14:30
majaza dakujem. ja skusim este zavolat pediatricke ze co mi na to povie... dam vediet potom.

ali27
20. okt 2009

tak som sa dozvedela, ze ju mozem v spanku nahriat... par minutiek... no zajtra to skusim, kedze spi cez den 2x, tak 2x ju ponahrievam... som zvedava ci to pomoze, uz ta nadcha trva 4 dni a stale sa to nelepsi, ale ani nehorsi co je dobre.

lienka79
21. okt 2009

ja by som s tym bola velmi opatrnna....nedavno sa stal znamej velmi enstastna vec..abbka naparaovala dieta a ten sa obaril horucou vodou..aj pindurka ☹ 🙄 ..takze s koli tomu velmi opatrnne.
Ja by som naparovala nad slanou vodou,alebo vyborna je Vincentka..dostat v lekarni....
My osobne mame doma inhalator...ktory sme kupili malemu koli bronchytide..davame dom vincentku

lienka79
21. okt 2009

ale porpzmyslala by som skor nad odparovacmi na radiator, prip.dat vlhky uterak nad postielku.....alebo dostat kupit zvlhcovace vzduchu..inak vyborna vec 😀

felixko
21. okt 2009

ali27 ja som tiež naparovala v spánku, malá spala v postielke a ja som hneď vedľa postielky na stoličku postavila hrniec s kamilkami, takto to vdychovala ani o tom nevedela. a myslím, že pomohlo.
tiež som uvažovala nad soluxom, ale ako ty som si nevedela predstaviť, ako malú udržím pred soluxom so zatvorenými očami

trixi
21. okt 2009

ahojte, to by ma tiez zaujimalo, ci je spravne naparovat pri dutinach, nachladnuti. Nielen deticky ale aj dospelaci. Niekde som citala 😉 , ze vraj to nie je spravne naparovat sa nad vlhkym teplym hrncom ci uz s kamilkami alebo solou. Vraj je spravne nechat odparovat v miestnosti ale nie sediet nad tym. A este som niekde citala 😉 , ze ked su upchate dutiny, treba rozohriat sol na sucho v hrnci, nasypat na utierku, zabalit, urobit si taky vankusik a prilozit na tie dutiny, samozrejme pozor na popalenie, musi to byt takej teploty aby to neuskodilo. Mne to pomohlo ked mi chceli prepichovat dutiny, nakoniec tymto nahrievanim sa mi to uvolnilo. Asi pre malicke deti je vhodne to odparovanie v miestnosti. 🙂

ali27
22. okt 2009

tak uz druhy den soluxujem v spanku (vcera 3 minuty, dnes 5), snazim sa aj naparovat nad hrncom s harmancekom. 5 minut robim s nou lietadielko nad hrncom... 😎 ruky bolia, ale co uz. inak sa neda 🙂 tak uvidim, ci to bude mat nejaky pozitivny efekt... hopefully

sjuzi
22. okt 2009

Baby nám hrozne dlho pomáhala tá Aromatherapy do zástrčky od Olynthu, ale už ho asi pol roka neni možné nikde v lekárňach zohnať... Vraj to prestali vyrábať... Bola som zúfalá, lebo to bolo jediné, čo sme zapli na noc a pekne 8 hodín to pôsobí, izbička vonia príjemne po mentole a dieťa krásne dýcha a spí celú noc... 😒 😅 Bolo to od 3 mes. pre detičky odporúčané. No škoda...

Ale vymyslela som niečo obdobné, veľkú plachtu celú namočím do horúcej vody s morskou soľou, nakvapkám trochu mentolovej esencie (kúpila som v lekárni) a dám k posteli na veľký sušiak na prádlo po celej dĺžke. Má to potom podobný efekt a ešte má v izbičke aj vlhko... 😉
Tak skúste...

sjuzi
22. okt 2009

Samozrejme ešte plachtu riadne vyžmýkam... 😀

kisska
22. okt 2009

trixi nie som nejaka velka odbornicka, ale myslim, ze naparovanie ma svoj zmysel. Hlavne v pripadoch, kedy sa sopliky nie a nie spustit a len sa hromadia v dutinach a dutiny su poprechladane.
na margo uvahy musko v nov. 2007 - praveze sa cloveku spustaju hlieny pri suchom vzduchu (zimne kurenie), pretoze ulohou sliznice je vzduch ohriat a zvlhcit a ked je vzduch suchy, tak sliznice zaberaju o 100 milych 200 a tak nas zahlienuju viac ako je treba. Nedajboze ak su tam este usidlene nejake bakterie, ktorych sa sliznica snazi zbavit - no jedine tak, ze ich vyplavi. Teda tak to aspon vyslo mne, ale tiez sa mozem mylit 😉

Dalej uz je len rozdiel, ci su dutiny aj zapalene - vtedy by viac malo pomahat suche teplo (Solux), alebo je to len prechladnutie a dychaniu pomaha vzduch zvlhcit - na noc mokrymi uterakmi na radiatoroch a vecer a rano, ked su stavy najhorsie aj nad hrncom.

kubaka
22. okt 2009

tím napařováním se všechno jen zhorší. to vám řekne na nosním každý doktor. Sliznice otečou a zánět v dutinách se rozjede víc, protože je to vlhké teplo.
Stačí udržovat v bytě ideální vlhkost a rozprášit třeba nějaký eukalyptový sprej nebo nakapat esenci do aromalampy. Ale nejlspší jsou prostě šetrné dětské kapky (i pro dospělého stačí) a na dutiny antibiotika.A odsávat a odsávat. Já jsem se s dutinami prala celé jaro a až pořádná léčba ATB mě jich zbavila definitivně. Ani jako podrůrná léčby nic nezabralo. 😒

markytkaaa
22. okt 2009

U nás se vždy napařovalo pod prostěradlem ... mamka svařila mátu a dvacet minut pěkně inhalovat ... já to nenáviděla, ale pomáhalo to 😵 čím jsem byla starší, tím víc jsem to "očůrávala" abych dýchat nemusela ... vzala jsem si pod prostěradlo balonek jako hlavu a svoji si strčila pod stůl 😀 😀
Synovi jsem to ještě nezkoušela ... uvidíme možná k tomu taky dojdeme 🙂

ingulka
26. okt 2009

aj moju malu trapi zapchaty nostek uz dost dlho... najprv to zacalo tym, ze mala aj sopliky, potom sopliky ustupili, ale chrcanie jej ostalo 😢 akoby to mala niekde hlboko vo vnutri...

a tak sme vcera vecer po kupkani (odsavckou na vysavac nic neslo von 😢), a ked mala zaspinkala zapli solux a asi 3min som s nim stala nad postielkou a nahrievala malej tvarciku. Trosku sa pri tom mrvila, ale ocka neotvorila a spinkala... a po par minutkach sa mi zdalo, ze aj to chrcanie preslo... a zda sa mi, ze aj rano to bolo o dost lepsie... dnes vecer to kazdopadne zopakujem .... 🙂

kubaka
26. okt 2009

ingulko - a co zajít na nosní - když má rýmu takhle dlouho, kdo ví, co se jí tam mohlo namnožit za breberky. Rýma se mohla dávno infikovat.

ingulka
29. okt 2009

tak sa opat hlasim... ziadne dalsie soluxovanie sa nekonalo, lebo mala sa stale zobudila 😒

ale aj napriek tomu, uz nechrcime dufam, ze uz bude OK...

radicova12345
12. okt 2018

Ahojte chcem sa vás opýtať čo pomáha na kašeľ a sople dcérka mi má 4 aj pol roka 3 týždne sa nevieme z toho zbaviť doktorka jej spravila vyšetrenie tak čakáme nastúpila do škvolky tak to je hrozné neviem už čo jej vlastné pomôže . Bralá aj antibiotiká a aj tak nič. No skúšam jej dávať nohy vo vody do teplej a soľ. Že to vraj pomáha budem vám vďačná za každú radu ďakujem