Napínanie bábätka pri jedení. Čím to je?

pointka
19. okt 2009

Ahojte.

Viete mi prosim poradit?
Moju malu v poslednej dobe, ked papa z lyzicky zoprarkrat strasne napne, chuda az vyplesti oci, jazyk, zcervenie, pritom jej to chuti, len sa jej to parkrat stane pocas jedenia.

No a z coho som uplne mimo je, ze poslednych par dni ju takto napina na zaciatku krmenia z flasky, ked jej davam do ust na zaciatku cumel flasky. Nikdy to predtym nerobila, neviem, co sa deje, preco ju to takto napina ☹

pointka
autor
19. okt 2009

Nikto mi nevie poradit? ☹

petkaerdal
19. okt 2009

Ahoj poi,tak moje baby tiez zacalo napinat,ked sme zacali s prikrmovanim,nejak som sa nezamyslala,vysvetlila som si to,ze to ich asi ta lyzicka napne,asi ju daleko strcim..ale flaska ich nenapina,tak ti nepomozem 😅
a robi to zakazdym pri flaske?

martinka13
19. okt 2009

Ahoj Mojho maleho tiez napinalo hlavne z pociatku, ked sme zacali s prikrmami Ked som nieco nove vyskusala tak trvalo chvilku kym si na to zvykol Ale s tou flaskou je to zahada To Ti neporadim Papa

zuza.m
19. okt 2009

ma daviaci reflex čo je dobre služi na to aby ked sa jej dostane velky kus do hrdla aby ju naplo k tomu aby to nezhltla ale naopak vyplula.aj moj maly to robieval ,ked osm mu napriklad dala niečo nove čo nechcel prejest alebo velky kus tak to jednoducho davenim vyplul.preto som sa nikdy nebala mu dat aj niečo do ručičky lebo vždy ked sa snažil prehltnut kusisko ho proste naplo a vyšlo to z neho von.robi to dodnes ked si zle prežuje zvyčajne rožok.ten sa tak zlepy na taku hužvu čo nevie prejest a tak sa to snaži prehltnut ale je to velke na to aby to prešlo krkom.
no a myslim že ta flaša je podobne proste zaciti ten cumel v puse na konci jazyka a napne ju z toho ,ale ked už poteče mliečko tak preglga a už zase použiva saci a preglgaci reflex.
no zda s ami že ju dokrmuješ aj dost skkoro ,nam kazali až po 5mes,kojene a alergicke ešte neskor.takže možno za to sa jej to tam ešte neupravilo na taku stravu.ale tak to je len moj typ. 😅

pointka
autor
19. okt 2009

ale ona negrcka skoro vobec, len ju nasucho parkrat napne.
ona nie je kojena, zacala som od okonceneho 4. mesiaca.

tak to asi nemusim stresovat, skor mozem byt rada, ze ma taky daviaci reflex?

pointka
autor
19. okt 2009

martinka a s tou flaskou si to mozno vysvetlujem tak, lebo som presla na 3jku stupel Avent, ten je vacsi, tak asi je tu na nu dost.

lyongirl
19. okt 2009

ahoj, moje deti tiež pri jedení napína, robil to aj starší, robí to aj mladší, ale spraví to vždy, ak už má dosť, jednoducho nerobí to, že neotvorí pusu, ak má dosť, ale on otvára až dokým ho nenapne a to už viem, že stačilo... neskôr to u staršieho zmizlo, ale neviem v akom veku.

nikacosta
19. okt 2009

ja si tiez myslim ze to ze ju napina je proste preto lebo ma v puse nove veci, vacsie veci alebo s inou konzistenciou..moj malinky zacal robit to iste, s tym rozdielom ze sa mi zvykol sem tam z toho napinania aj pogrcat, co neviem ci je v poriadku, ale myslim ze to robi troska naschval..pretoze akonahle ho zacne napinat a odvediem jeho pozornost tak prestane,ale zo zaciatku ked som este nevedela co sa deje tak sa sam tak vyhecoval ze sa vzdy pogrcal..a potom ho napinalo uz aj ked si dal prstik do ust..ale je to uz ok..myslim ze je to normalne pokial sa to nestava pri kazdom jedeni, teda narazam skor na to grcanie..napinanie je myslim normalne🙂)

lienka79
20. okt 2009

je to podla mna uplne normalne acasom to prejde, len si musi zvyknut pojedat tuhsiu stravu.
Doteraz pila len tekutu stravu a je teda prirodzene,ze ju napina pri prehltani vacsich kuskov...ide len o cvik a zvyk 😀
Robil mi to aj synator.
akokeby teraz tebe dali nejake velikanske kusy masa prehltnut, ked nemas zuby...nieco pod.je to u nich....

pointka
autor
20. okt 2009

diky baby, ste ma ukludnili 🙂

bandi
21. okt 2009

ahoj, moju 8-mes.dcerku napina, ked este nema dopapane z pusinky a ja jej este pridam. ona je dobry papkac, pusinku otvori, jazycek ma prazdny, ale v hrdielku este asi nejake zbytky jedla. a vtedy ju napne. zvyknem chvilu pockat, a potom jej dam zapit. stava sa to skor vtedy, ked papame tuhsie jedlo (obed) ako ked papame ovocny prikrm.

wild.horses
21. okt 2009

aj nasho napina, zatial papa kasicky, ale napne ho aj z tuhsej kase ci zeleninky. Davam mu hryzt banan, na pocudovanie, z toho ho nenadrapuje, pozuje dasienkami a hups dnu 😉