Narušený vývin reči a logopedická terapia

evitka83
30. okt 2017

Ahojte maminky, mam otazku na tie z Vas, ktore absolvovali s detmi logopedicku terapiu pre naruseny vyvin reci.
Mam dceru 3,3 rocnu,, ktora ma podla diagnostiky naruseny vyvin reci, oneskoreny o cca 1 rok a nieco s podozrenim na dysfaziu, ktoru ale vedia potvrdit/vyvratit az v 5 rokoch. Chodime na do Institutu detskej reci. Neurologicky a ORL je OK.
Moja otazka j,e aky ste si vsimli progres u svojich deti po zacati terapie, ako dlho im trvalo kym zacali napredovat, resp. aspon sa priblizovat svojim rovesnikom. Chapem, ze kazde dieta ine, ale zaujimaju ma viacere skusenosti mamiciek, kde islo naozaj len o recovu poruchu.
Dakujem

kacenka255
30. okt 2017

Ma len naruseny vyvin reci? My sme si tymto presli s nasim malym boli sme v institute ako 3,5 rocny. Rec mal na urovni 20-24 mesiacov. A potom asi mesiac nato zacal rozpravat. Teraz ma 4,5 roka chodime k logopedicke a maly dobieha rovesnikov priam zacina byt drzy 😂 Povie uz vsetko basnicky ci pesnicky si pamata a dokaze naucit dost rychlo. Ked zacal hovorit tak vravel vsetky prihody cca od roka co zazil napr dovolenky. Stale ma dyslaliu niekore pismenka mu robia problem napr f ch r a ... verim a drzim palce ze aj vam sa rozbehne stale je lepsie navstevovat lekarov skor ako neskoro. My sme zacali cca v jeho 2 rokoch logo a neurologia a ten institut sme boli az v 3,5 kedze sme z vychodu

juliet86
30. okt 2017

@evitka83
Ja som videla progres na lekciach mudreho hrania...

korytnacka1
31. okt 2017

@evitka83 ahoj, ako ktore dieta. My chodime na logopediu od roku 2015, syn ma naruseny vyvoj reci (vyvojova bezrecnost), chodime uz treti rok a progres takmer ziadny, skor regres. Bude mat 6 rokov no v reci je na urovni asi ako 1-2 rocne dieta (aj tie podaktore hovoria lepsie). Chodime aj do specialnej ambulancie poruch reci a ucenia no zlepsenie nenastalo.

kacenka255
31. okt 2017

@korytnacka1 a neuro vysetrenia vam nic neukazali? resp nemali ste nasadenu niejaku cielenu liecbu? napr tebokan?

korytnacka1
31. okt 2017

@kacenka255 na neuro chodime od narodia, oneskoreny vyvoj, hypotonicky syndrom. Uzival Encephabol ale ucinok ziadny

korytnacka1
31. okt 2017

@kacenka255 narodenia

zuzuliennka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzuliennka1
12. okt 2021

@evitka83 ahoj, ako to nakoniec dopadlo? ako sa dcerka rozbehla?