Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Nasonex pre skoro 3 ročné dieťa

thambelinka
26. jún 2012

Prosím Vás má niekto skúsenosť s týmto liekom?
A ako čítam má sa užívať pre dospelích a deti od 6rokov a nášmu malému nie ani 3ročnému ho napísala alergiologička.
Sa mi to nezdá a bojím sa mu ho dávať.
A ako môže napísať niečo také dieťaťu pokiaľ nemá 6rokov?

tinki
26. jún 2012

@thambelinka používa sa v anglicku aj v spojených štátoch aj u malých detí..len v EÚ nie je testovaná na malých deťoch, tak preto je to tak v letáku. Aspoň mne to tak vysvetlila doktorka. Ale dávkovanie máš upravené, však? Máš to ako kvapky?

strapco13
26. jún 2012

@thambelinka mozes ho kludne davat 😉 dava sa od tych 3 rokov uplne kludne, coskoro sa posunie hranica aj na letacikoch
ake konkretne tazkosti ma tvoj maly?
nasonex je vynikajuci liek na laergiu, kde su hlavne problemy s dychanim cez nos, pouziva sa v liecbe nosnych chorob sprevadzanych opuchom sliznice, a aj v liecbe zmensenia nosnej mandle je niekedy uspesny
ziaden liek nie je testovany na detoch /lebo sa to nesmie/ a napriek tomu deti lieky beru...lebo sa zisti ze ich moze brat 18 rocny..potom sa najde ziopar 17 rocnych co ho potrebuju, tak ho dostanu, ved to je skoro 18 ..zozbieraju sa udaje a zisti sa ci je alebo nie je bezpecny, tisti sa ze je, tak uz sa moze brat od 17 r, a tak postupne dole klesa hranica veku /to je tak v skratke laicky napisane/
kedze vam ho dala do nosa..kukni moj clanok o toalete nosa..moze pomoct..nech uz mate akykolvek problem v nose

tinki
26. jún 2012

@strapco13 to je dobré vedieť, super, ako si to napísala..

zuhana2
26. jún 2012

vasa doktorka urcite lepsie ovlada taketo veci , ako mamicky na MK

thambelinka
autor
26. jún 2012

@tinki nie mám ho ako sprej a 1strek 2krát denne

thambelinka
autor
26. jún 2012

@strapco13 ale on ešte nemá 3roky za 4mesiace bude mať len 3roky.
Ale on nemá problém s ani s nosnými chorobami a aj mandle máme čisté.
Sa mi nepáči že sú to kortikoid a prečo mu ich dáva.

thambelinka
autor
26. jún 2012

@zuhana2 no nepovedala by som u nás v robote na to máme iný názor.

zuhana2
26. jún 2012

@thambelinka a Vy mate vystudovanu medicinu?

trish31
26. jún 2012

@zuhana2 lenze niektore mamicky na MK su aj lekarky,ze @strapco13 ? 😉

veve10
26. jún 2012

strapco ti urcite poradi, pripadne opis symptomy...len nechapem, preco ked mas taketo dilemy ides s otazkou na forum a nespytala si sa priamo lekarky. 🙄 Ja sice viem, ze lekari s oblubou a skoro zasadne nic nevysvetlia a rychlo ta s niecim v ruke vyprevadia z dveri (lebo vsetci pacienti nevedia ani do 5 naratat podla nich), ale ak by si sa uz spytala, iste by ti to objasnila. Tak jej pripadne zatelefonuj, ona pozna presne stav tvojho synceka. 😉

strapco13
26. jún 2012

@thambelinka lokalny kortikoid nema celkove neziaduce ucinky kortikoidov, ktore mozu byt dost zavazne, lokalne kortikoidy sa vacsinou velmi dobre toleruju, obcas vbyva sucho v nose, a z toho drobne krvacania
ak nemate problem s nosom..preco ste ho dostali..nieco mat musite, kedze ste sli k lekarovi 😅 so zdravym dietatom sa vacsinou nebeha po lekaroch /tak su aj take pripady..ale to je na liecbu matky zas 😔 /
cize napis mi kvoli comu ste sli k dr, a co dr urcila ako diagnozu

zuhana2
26. jún 2012

ja nechcem utocit, ale chcem Vam dobre, ja osobne by som nedavala kortikostereoidy , lebo vlplyju na rast kosti atd,ale ak mate pochybnosti mali by ste to riesit s Vasou doktorkou, lebo tu na MK kym niekoho nepoznate osobne Vam moze tvrdit , ze je lekar, a nemusi byt, samozrejme nemyslym teraz na pani dr,@strapco13, ale aj ona asi vie, ze ako zle sa riesia pacienti, ktori neveria lekarom

strapco13
26. jún 2012

@zuhana2 ano medzi pacientom a lekarom ma byt dovera, nie slepa, ale ma byt
ale je velky, velikansky rozdioel medzio lokalnymi steroidmi do nosa a celkovymi, celkove ovplyvnuju rast a pod, to co pises, loklane ucinkuju len v nose, preto tieto neziaduce ucinky su minimalnew az odpadaju uplne..cim novsi lokalny kortikoid tym vacsia bezpecnost po tejto stranke

thambelinka
autor
26. jún 2012

@veve10 Pýtala som sa ale jej odpoveď bola ,,máte na mňa strašne veľa otázok a ja na ne neviem takto odpovedať,,
No podľa mňa by mala keď niečo robí aj o tom vedieť.A hlavne ti povedať.

thambelinka
autor
26. jún 2012

@strapco13 išla som tam preto lebo má stále pod hladinou imunoglobulín tak aby mu dala niečo na imunitu

veve10
26. jún 2012

@thambelinka hmm...tak to je naozaj trosku neprofesionalna odpoved. Proste sa ta chcela zbavit. Nuz, tak potom je tu uz len strapco. 🙂 Alergiologicku asi tazko vymenis, ked na celom SR je ich ako safranu. Drzim palce.

strapco13
26. jún 2012

@thambelinka na poruchy imuninity su ine lieky ako toto, co potlaca imunitnu reakciu organizmu v tom zmysle, ze alergia je premrstena imunitna odpoved organizmu, cize ju tlmi
ale kedze imunoglonuliny sa bezne nezistuju..len ked je dieta chorlavejsie..tak asi mate /tipujem/ caste infekty dychacich ciest ..pozri moj clanok o toalete nosa a o nosnej mandli ci tam nie su nejake priznaky

thambelinka
autor
26. jún 2012

Lebo máme v rodine imunodeficit a toto isté mali do 6rokov všetky naše deti a sestrine to majú aj teraz a to maju 15 a 20rokov to isté má aj mamka.Áno máva bronchitídu.

thambelinka
autor
26. jún 2012

@thambelinka prepáč zabudla som ťa označiť to bolo pre teba.A na krčnom sme boli a tam má stále všetko čisté.
Ďakujem.

miskaska
26. jún 2012

@strapco13 to znamena, ze ked mi Nasonex moja alergologicka kludne odporucila aj pocas kojenia mam byt uplne pokojna? Pre mna je jul kriticky, co sa tyka alergie a to sa mi akurat narodi babatko. Dakujem 😵 .

strapco13
26. jún 2012

@miskaska mozes ho v pohode pocas dojcenia 🙂

ludmila6969
9. aug 2012

Dobry den,
chcela by som sa s Vami poradit. Mojmu synovi 2roky 9mes. zistili zvacsenu nosnu mandlu III.stupen. Samozrejme odporucili mu odstranenie nosnej mandle v celkovej anaesteze. Chcem sa ale spytat ci by aj pri takomto pokrocilom stupni nezabrala napr. liecba kortikoidmi? Dakujem za odpoved Ludmila

siska07
3. jan 2013

@strapco13 vyssie pises thambelinke ze od 3r v poho moze dat nasonex dietatu. mojej 2r dcerke dala alergologicka nasonex a tiez mi vravela ze sa nemam zlaknut ze v letaku je od 6r, ze v amerike ho v poho uzivaju aj mladsie deti. ako mozu tieto kvapky ovplyvnit rast dietata? je to aj medzi neziaducimi ucinkami, trosku som z toho zmatena, 2r dieta a ovplyvnit rast??

darina05
14. jan 2016

@strapco13 ahoj chcem sa aa ta opitat mi mame problem uz druhy mesiac mal moraxelu v nose doktorka dala antibiotika na to potom po antibiotikach mali sme furt plny nos upchaty ale nic nefukal tak ttakto sme dva mesiace frcali kasel tyzden z toho a furt upchaty nos tak som isla na krcne povrfala zvecsene nosne mandle dala nam nasonex to velmi nezabralo tak nam dala nasonex potom sme teraz dosyalu zas nejaku virozu mal zase moraxelu tak teraz 31 dostal antibiotika a dobrali sme 7 .1 no 4 dni dobte a zas ma upchaty vecer v kuse nos uz zvlhcovac favam aj na tadiator plienku mokru a stale sa mu upchava jedna dierka obcas chrape ale usta ma pootvorene. 18.1 idem na konyrolu krcnej a ze ked nezlepsi tak dat vybrat mandle llen chc sa spitat ci neni su nejake ine kvapky do nosa co by pomohli alebo ci ist alergologovi alergie pred rokom nemal potvrdene ci zopakovat a az potom zvazovat o vynrati mandli ale aj tak nemozne ist kym nebude uplne v poriadku a dovtedy jak mame fungovat s upchatym nosom alebo nemoze mat aj alergiu na mlieko a za to furt sopli dakukem

maminecka2
14. jan 2016

@darina05 Ahoj, strapco uz na MK nechodi, skus pokukat jej stranku.
Co sa tyka otazky, sprej na to ziaden nie je, davaj pravidelne morske roztoky, prip. aj preplach nosteka, ale neviem ci Ti bude maly spolupracovat. Po opak. infekciach sa zvacsila nosova mandla a v nej sa potom drzia bakterie, velakrat to ani ATB nevyriesia- mandla funguje ako nepretrzity zdroj bakterii- je to potom zacarovany kruh. A este ak chodi do skolky tam si tie bakterie deti pekne koluju. Jedine riesenie je potom naozaj vybratie mandle, nemusis mat z toho paniku, deti to zvladnu. Netreba velmi cakat, velka mandla vie narobit vela tazkosti, s imunitou, uskami, vyvojom anatomie tvaricky, zlymi navykmi- dychanie, prehltanie (potom sa s tym dlho bojuje na logopedii)...
Este mozete skusit sirup s imunoglukanmi, v jednej studii mali pekne vysledky pri zmensovani mandle, ale zazraky zasa necakaj. Ak na ORL zhodnotia, ze treba vybrat tak to neodkladaj, malemu sa ulavi.

maminecka2
14. jan 2016

@siska07 Ahoj, nemusis sa bat, tie letaky su len alibisticky napisane, stylom ruky prec. Lokalne steroidy sa vstrebavaju do obehu v mnozstve cca max. do 0,1%, je to minimum. A u takto malych deti sa zvacsa pouziva specialny davkovaci program, robia sa po case prestavky, neviem na ako dlho to mate brat. Ale ked treba, tak davaj. Nasonex patri medzi najnovsie molekuly, este novsi je Avamys, ale myslim ze rozdiel tam nie je- kazda firma chvali svoj. A vzdy je to mensie zlo ako akekolvek tabletky podavane celkovo, z akejkolvek skupiny liekov.

darina05
14. jan 2016

@maminecka2 ahoj dakujem uvidime co povie orl teraz a imonuglukan berieme ja sa bojim len toho uspatia a krvacaniia ze nezastavia a tak komplikacii alebo teraz to uz roboa inac nemam skusenosti

maminecka2
14. jan 2016

@darina05 Viem ze predstava narkozy je pre rodica narocna, mam tiez male deticky, viem to pochopit, ale ked sa inac neda treba to podstupit, nie je to nastastie dlhy zakrok. Krvacanie samozrejme moze byt, ale nebyva casto, v narkoze sa zakrok robi pod zrakovou kontrolou, vyberie sa cele tkanivo a potom je riziko krvacania naozaj male. Skor ked sa to robilo naslepo v lokalke bolo riziko vacsie. Ked budete dodrziavat vsetky odporucania tak by malo byt vsetko OK, o par dni maly ani nebude vediet ze sa nieco dialo.

darina05
14. jan 2016

Dakujem ti uvidime co povie orl

slniecka85
13. mar 2016

@darina05 dobry vecer!tak ako ste dopadli?my bojujeme teraz,podobne ako vy,ale mala ma len 25 mesiacov..

Tu začni písať odpoveď...

Odošli