Nechali by ste dieťa samé v nemocnici?

sipcek
13. feb 2009

Ahojte,chcela by som vediet ake ste mali zazitky ked museli vase deticky do nemocnice.Nam sa stalo,ze sme v PP odmietli malu prijat do nemocnice,nemali tam pre mna miesto a tak sme hladali nemocnicu kde by vzali aj mna.Nakoniec sme boli v KK,kde si to nemozem vynachvalit.Keby sme museli ist niekedy do nem.tak len tam.Ako ste riesili situaciu vy?Nechali by ste dieta same v nemocnici?

majulcek
14. feb 2009

eelenita,my ked sme boli tak bol aj jeden otecko...absolutna pohoda,ziaden problem,je pravda ze sa nas skor hanbil a ze by mal niekto voci tomu predsudky...to nie...podstatne je aby dietatko nebolo same a je jedno ci tam budes ty alebo manzel....a ci mozte ist obaja?no to teda neviem...sama citas ze ako je problem vobec aby sa tam jeden dostal...ktovie ako to funguje pri takomto pripade...

elenita
14. feb 2009

No ja dufam, ze nebudeme musiet ist, ale nepacia sa mi ti nasi drobcekovia...... ☹ dcerka ma uz 4 dni teplotu nad 38, vracia prudom.....ale podla nasej dr to je "len" nejaka viroza.......ale ked som nad tym rozmyslala, asi by som tiez zvolila radsej inu nemocnicu, kde by s malymi mohol niekto byt......sameho by som ani jedneho z nich v ziadnom pripade nenechala....oni su strasne naviazani na nas oboch s manzelom...

sipcek
autor
14. feb 2009

majulcek my sme sa o nadstandarde dozvedeli az ked sme tam dosli.Tak jasne ze sme chceli. 😀 Ale aj keby nebol,to nic. 🙂

majulcek
14. feb 2009

elenita no nas s takou "virozou"poslali prave na to infekcne 😒
sipcek no podstatne je ze deticky to prezili,my sme to prezili a sme doma 😀 vsade dobre,doma najlepsie 😵

kili
14. feb 2009

ja som tiež stretla jedného otecka.
ale či môžte obaja, to fakt netuším, ja som bola vždy sama

sipcek
autor
14. feb 2009

elenita budem drzat palce,nech sa detickam polepsi.Nie je nic krajsie ako usmev a zdravie dietatka.To moje sa uz hlasi. 🙂

majulcek
14. feb 2009

sipcek,tak dobru chut 😅

sipcek
autor
14. feb 2009

😀

elenita
14. feb 2009

babulky dakujem vsetkym za reakcie......dufam, ze nemocku nebudeme musiet riesit, ale pre istotu chcem byt na vsetko pripravena, aby som potom nebola nemilo zaskocena....

majulcek
14. feb 2009

elenita drzime palceky... 😉 a pozeram ze si od nr,napodobne 😉

renka9
15. feb 2009

elenita, dufam ,ze do tej nemocky nakoniec nepojdete..., otecko moze ist v pohode, ale obidvaja... co by si tam nezvladla, ked to zvladnes doma sama, tak isto aj tam... 😉

zuzana581
15. feb 2009

Ja som bola s dcérkou od jej deviatich mesiacov v nemocnici 5 krát, kvôli laryngitídam a tiež sme tam všeličo videli. Hlavne na jedno malé asi dvojročné dievčatko si pamätám, ktoré aj pol dňa dokázalo stáť v tej zamrežovanej postielke a plakalo. Nikto si ho nevšímal a ani piť jej nikto nepriniesol. Neviem, ale ja som mala taký pocit, že pri raňajkách trochu a potom naobed to nestačí, veď moja malá pila stále. Raz sa načahovala za flaškou čo mala na stolíku a nikto jej ju nepodával, tak som išla k nej do izby ( medzi izbami bolo sklo), že jej dám napiť, lebo mne bolo až do plaču jak som ju tam zvykla pozorovať a to sa nedalo tam nepozerať a sestrička ma videla, tak mi vynadala, že čo tam chodím, či chcem aby aj malá mi ochorela od nej a tak. Bola dosť nepríjemná. Som jej povedala, že som ju nechcela nahnevať, ale že mi je hrozne lúto tej malej a ona že keď má takých rodičov, tak ona s tým nič nenarobí. Jej rodičia mali iba ju a vôbec tam s ňou nikto nebol. Za tri dni čo sme ju tam videli boli za ňou iba raz, keď si ju brali domov. Tiež boli počerný, ale vyzerali slušný. Hlavne na nich bolo vidieť, že tá malá ich velmi nezaujíma, lebo ani ju neobjali ani nič a tá malá nevedela z tej mami oči spustiť ako prišli. No mne je aj dnes do plaču, keď si na ňu spomeniem. Tiež mi raz sestrička povedala, že neni nič volné, tak som jej povedala, že budem spať aj na chodbe, ale neodídem a potom mi našli izbu na vedlajšom oddelení.

rohacka
15. feb 2009

Elenita - ja som bola s obidvoma detmi naraz v nemocke na infekcnom kvoli rotavirusu, Dorotka mala 3 roky a vracala 13 hodin priebezne a Kubko mal rok, on bol na tom trochu lepsie, ale este nechodil, tak som ho nosila cely cas. Nevedela som obcas, ku ktoremu skor skocit. Napr. Dorotku napinalo na vracanie a pritom spala, lebo uz totalne nevladala, tak som ju potrebovala podvihnut a sucasne som kojila Kubka - jeho som rycho polozila na postel, utekala k Dorotke, jednou rukou pridrzala Kubka, aby nespadol z postele - no proste horor. To je len priklad. Ked som na druhy den ziadala, aby mohol prist aj manzel - ze on je akoze s dcerou a ja s Kubkom, tym ze kojim, tak na oddeleni z toho mali velke halo, ze co to za neschopna matka, co sa nevie postarat o deti 😠 . Vraj ked potrebujem pomoc, mam si zavolat sestricku - ha, ha - kym by ona prisla, tak sa mi dieta zadusi zvratkami 😠 . Prisla za mnou lekarka a dohovarala mi, ze takuto poziadavku tu este nemala, ze nemozu byt dvaja rodicia s dietatom v nemocke - ked som argumentovala, ze dvaja rodicia a dve deti, tak to vobec nebrala do uvahy, ona len stale svoje. Nechapem. Ked uz bolo Dorotke lepsie, tak sa to uz dalo. Aj ked sme si domov priniesli vsetci bacila haemophilus influenza a boli sme 2 mesiace takmer vkuse chori 😖 . Zarazalo ma v nemocke mnoho veci, doteraz nechapem. Mala som so sebou 2 cestovne tasky, kedze sme boli traja, deti vracali, hnackovali, casto som prezliekala, prebalovala - a prisli mi povedat, ze si mam dat batozinu do ich skladu, ze si mam nechat len veci v tom malom stoliku, co je pri posteli. A ze co na to povie vizita.... Myslela som, ze ma slehne z toho - ale toto som si vyargumentovala - nemozem predsa od dvoch vracajucich deti stale odbiehat kdesi do skladu na druhom konci chodby. A rano sanitar prisiel upratovat a spucoval ma, ze preco tam mam taky bordel - je pravda, ze som mala porozkladane flasticky, striekacky, lyzicky a vsetko mozne, ako do deti dostat tekutiny a davala som im kazdu chvilu, tak som to stale nestrkala do stolika.... A preco som este neodniesla plienky do skladu..... Ked si na to spomeniem, mam dost. Dufam, ze to uz nikdy nezazijem...

magimary
15. feb 2009

elenita, dosť o tom pochybujem, že by dovolili aj Tebe, aj manželovi (už len preto, že s ockami v nemocnici je všeobecne problém...ktorý však ôumelo" vytvárajú zdravotníci tram)-
naše dvojky mali pred Vianocami (min.roku)tiež podobný stav, ako Tvoje-chlapec spastický zápal priedušiek a pľúc s obštrukciou (hneď potrebná hospitalizácia a na kyslík) a dievčatko malo "len" akútnu bronchitídu, ale prijali ich oboch len kvôli tomu, aby jeden nebol doma druhý tam... 😔
no starostlivodti o nich tam, sa až tak neobávaj-ve´d sú tam aj setsričky, ktoré Ti musia pomôcť-skôr sa NEBOJ o pomoc ich požiadať... 😉

a chlapi na oddelení? keď som bola s vyše ročným synom na operácii, bola som tesne pred pôrodom s druhým a veľmi sme chceli, aby tam išiel muž kvôli tomu, že lepšie zvládne ho natriasať, keby plakal atak...Samozrejme to ani nepripustili, že "čo by na to povedali iné mamičky, ktoré sú tiež s dieťatkom na izbe???" 🙄 😠 ...
navrhli, nech príde babka jedna alebo druhá (obe vtedy ešte zamestnané), nakoniec to teda ostalo na mne a poviem Vám bola to riadna fuška... 😝 😨 ☹ , malý mal pooperačné komplikácie a bolesti, aké ani lekári nepredpokladali a tak naozaj preplakal tri dni a tri noci v kuse... a ja som si hop tam natriasala na mojom "megatehotenskom" brušku... 🙄 😔 ...už by som to nechcela zažiť...
teraz (o dva týždne) ma čaká rovnaká operácia s mladším synom..., tak uvidíme, ako pochodíme... 😔

sipcek
autor
15. feb 2009

magimary-Vidim,ze mate doma veselo s tolkymi detickami,neplakali za tebou ked ste boli prec?Niekedy si ani nevieme predstavit,kolko dokazeme zvladnut ked sa musi.A o ake operacie slo ked sa mozem opytat?

rohacka-to ta teda obdivujem. 🙂 Ja som mala na izbe este jednu volnu postel,dostala zabrat-hracky,veci,mala mi tam vysypala kukuricne chrumky,pomrvila,proste aby sa zabavila,musela som pytat sestricku metlu,bol vecer a upratovacky tam uz neboli.Smiali sa,ze ci sa mala nudi. 🙂 Inak,ktovie,co by robili oni,keby nevedeli ktoremu dietatu skor pomoct,ci by oni dbali na poriadok.(Ako v pionierskom tabore)

zuzana-ja by som urobila to iste,napada ma,ako to robia,ked maju deti napichnutu kanilu a nechodia priebezne kontrolovat ked su bez rodicov,ci si do toho deti babru alebo co.Ja som malu furt upozornovala,aby si to nechala napokoji,potom som jej to zabalila do latkovej plienky. 🙂

magimary
15. feb 2009

)sipček, Najstaršiemu operovali nezostúpené semenníky a hneď mu urobili aj "všetko" na pipíku (robili mu to ako 15 mesačnému-musí sa to urobiť do dvoch rokov, aby nebola ohrozená plodnosť) a teraz to majú ropbiť mladšiemu (to isté), ale on už bude mať v sept.5 rokov a ešte stále to má nezoperované (veľké nebezpečenstvo sterility 😢 )len kvôli tomu, že na Kramároch na urologii sú polročné čakačky a on už má toto tuším piaty termín, čo nás vždy preložili o ďalší polrok kvôli tomu, že pred operáciou nebol dostatočne zdravý (ako by aj mohol, keď ma imunologom potvrdenú zníženú imunitu)...tak sa bojím, či nám to už tentokrát naozaj vyjde (ale opäť začal kašlať a operácia má byť o týždeň, tak neviem-neviem... 😔 ☹ )...

sipcek
autor
15. feb 2009

a nedalo by sa dohodnut s lekarom ked by bol syncek zdravy tak hned operacia alebo skusit inu nemocnicu?Takto je to ako zacarovany kruh. ☹

elenita
15. feb 2009

Ahojte, ztial sme vydrzali bez nemocky, uvidime. Syncekovi je uz trocha lepsie, ale dcerke sa to stale zhorsuje...... ☹ teraz konecne spinka, ale dycha coraz horsie, uplne to chrapci a piska.....dufam, ze to nie je na pluckach ☹ ale mame nasadene lieky, tak vyckame do zajtra rana a zasa utekame k nasej detskej.
K tomu, ze co by som ich sama nezvladla......ono doma tiez mi casto pomaha manzel alebo mamina......teraz, ked su chori, stale sa chcu len liepat po niekom, nosit sa na rukach, v kuse plackaju.....doma sa to este da, ale v nemocke by to bolo neunosne.....nemozem predsa sestrickam povedat, noste mi jedneho na rukach, aby neplakal! 😅
A to dcerka nespi takmer vobec, cez den max. 10 min.....no ale uvidime, zajtra budeme mudrejsi.

magimary
15. feb 2009

v inej nemocnici toto neriešia, sem chodia deti z celého Slov., preto sa tam tak dlho čaká... 😔
dohodnúť sa s nimi nedá... (aspoň nie "legálne")... 😖

bambusko
15. feb 2009

pridam jednu "vtipnu" prihodu 😒 kamoske v presove hospitalizovali 2-rocneho syna, ona nemohla ist do nemocnice s nim, lebo kojila mladsieho, tak chceli, aby tam bol otec dietata. viete, co im povedali dr.? ze nemoze, lebo su tam presklene steny a vedla v boxe je zena, ktora koji 😕 tak im kamoska vynadala, ze on tam nejde kvoli cudzej zenskej, ale kvoli vlastnemu dietatu!!! a bolo po probleme 😎 to je presne o tom chorom pohlade na kojenie 🙄 😨 😔

kubankakubanka
15. feb 2009

Sipcek V ZA nemaju nadštandart ale každa izba ma aj postel pre matku ja som bola s malou v nemocnici ZA .ked mala2ročky a teda poviem ,ale dieťa by som tam určite samo nenechala .prístup katastrofalny spravanie lekárov a niektorých sestier ako z hororu ja viem že to tu nieje amerika ale ked niekto robí na detskom oddelení mal by mať na to povahu a vedieť pracovať z detčkami ,
ale zmena prišla ,ked tam ostal manžel na noc porobil poriadky hlavne so sestrami atd.... a bol klud

majulcek
15. feb 2009

rohacka za ten bordel drbkali aj mna 😉 aby sa z tej vizity nepototok...ja som mala tasky nahadzane pod postelou...
inak to je vazne trapne vyhovarat sa na to ze na oddeleni su kojace zeny a podobne... 😝 to fak treba vsede najprv bordel robit...

sipcek
autor
15. feb 2009

bambusko-to bolo dobre(lebo ani jeden manzel nevie o com to kojenie je) 🙂

kubanka-myslim ani v PP nemaju nadstandard,ak sa od aprila min.roku nic nezmenilo.Ja si nepotrpim na taketo maniere,ale ak by nas v KK neprijali,hladali by sme inu.Bud SNV alebo Levoca.V zivote by ma nenapadlo,ze budeme musiet riesit problemy ani nie tak s chorou dcerkou ale s ludskym pristupom.Chapem,kazdy si haji svoje.Ale o to lahsie by mali sestricky,keby istu cast svojej prace mohli preniest na rodica.Tu neodbornu samozrejme.Kupanie,prebalovanie a tak.Hm,k tomu kupaniu,mne sa podarilo namocit dlahu pri kupani.A to doslova.Sla som sa opytat,ci by ju mohli vymenit,tak jedna povedala-ale my sa ideme teraz najest.Tak som jej odvetila-samozrejme sa mozte ist najest,ja tu pockam s mokrou dlahou 2.mesacnej dcerky co ma bronch.Jednej to nedalo,tak sa od dveri vratila a pokojne to vymenila.Robota na 2 minutky.Odvtedy som ju radsej len umyla plienkou aby nahodou nedoslo k nehode.V KK som sa nestretla s ani jednou sestrickou co mala zlu naladu.Oni tam mavaju viac-menej romky,tak vedia byt trpezlive.Ale niektorym romkam sa nedalo vysvetlit.Vecne boli na chodbe,jedna romka dokonca povedala primarke,ze je bacharka. 😀

kubankakubanka
15. feb 2009

spicek presne tak akosi to popísala ja som bola s malou4 tyždne a dakujem proste je to tak viem , take romky tak to je dobrý trennig 😀 ja len dufam,že tam už nebudem musieť ísť

sipcek
autor
15. feb 2009

ved to aj ja dufam,ze nam 3 krat stacilo.Rada dr.uvidim,len nie v nemocnici. 🙂

majulcek
15. feb 2009

sipcek u nas zaase nehrozilo ze by som malu kupala...hej vanicky tam sice boli,ale ziadna tepla voda...

sipcek
autor
15. feb 2009

tak to muselo byt spartanske.To ani sestricky nekupali ked tam mali babatka?To asi bude velka spotreba vlhcenych utierok.

majulcek
15. feb 2009

sipcek ja ti neviem ako to robili...a zasoby boli nielen utierok 😀 my sme si museli napr aj teplomer z domu doniest

sipcek
autor
15. feb 2009

Chceli ortutovy ci digitalny?..to aby si si vopred zistovala co ti treba a co nie.Mna balil manzel,bolo mu jedno,ze prevezie kilometre,chcel aby sme boli co najskor tam.To by si videla co vsetko tam dal.Vecicky co v zivote nenosila,pyzamka na kazdy den 2,ale bol zlaty,len pri odchode sme mali okrem cestovnej este 3.Jedna na hracky,dalsia na flasky a mlieko-co keby bolo treba a posledna na jedlo 😀 🙂

majulcek
15. feb 2009

sipcek ja som mala digitalne,zrejme taky im este nedodali 😀 no my sme isli hned z pohotovosti takze nas tiez balil manzel a to si mala vidiet co nam doniesol 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 vytahane tricka co som len na doma nosila,malej vsetko len to co som kazala nie,no sranda