Nechať si psíka, keď sa mi má narodiť dieťa?

smajlik109
27. sep 2010

Ahojte babule , mame psika - maltezaka a cakam prve baby, viete mi poradit ci si ho nechat aj ked sa male narodi? neviem...diky moc 😉

jerryjanka
27. sep 2010

nevidím dôvod prečo by si ho mala dať preč - ak teda nie je vyslovene agresívny na malé deti. 😅

garonka
27. sep 2010

my mame doma mopslíka a nedala by som ho nikam, teraz keď sa mi aj maly začína plaziť havo ho totalne ignoruje

nikam psíka nedavaj bude mu za vami smutno 😔

salma22
27. sep 2010

noooo..... nedavaj ho prec nechajte si ho...... mi si sme si zaobstarali steniatko ked mala mohla mat tak 5-6mesiacov a teraz malu strazi a nepohne sa od nej a mala ho tiez zboznuje 😀

iva87
27. sep 2010

My sme si tiez teraz kupili steniatko, aby mal maly spolocnost..............urcite ho nedavaj prec 😉

beruska.zuzanka
27. sep 2010

Uvidíš, ako bude psík reagovať... ja by som to riešila za chodu, my máme kokricu a pohodička, je na malú veľmi naviazaná, teda ju furt stráži, ňuchá, beží k nej prvá, keď zaplače 😀 😅 a malá ju zbožňuje, jedno z prvých slov bolo avo.... 😉

zuzkat1
27. sep 2010

jezis maltezak ved ten je mensi ako babo🙂 aspon ten nas...ma 1,8kg... nechajte si ho🙂 kam by si ho davala🙂 maltezaka mame u nasich a my mame krizenca teriera s niecim... a mala je v pohode, neboji sa psa a ani si nerobia zle... ked bude mimi tak po prichode z porodnice dajte havovi onuchat nech vie ze je to kamarat🙂 a ze patri do rodiny🙂

montek
27. sep 2010

My sme si poriadili psíka Yorkšíra ,keď sa nám nedarilo mať mimčo.a po rokoch máme aj psíka aj Emku.vôbec to není žiadny problém a to sa náš psík bojí detí,no na našu slečnu si zvykol.no prvý mesiac bol náš pes smutný s príchodu nového člena do domu.no, ale teraz ,keď ju ráno počuje zo spálne,že už blaboce,tak pribehne k postieľke a raduje sa.pokiaľ nemáš psa agresora 🙂 ,tak si ho určite nechaj.uvidíš bude Vám spolu veselo.aj mimčo bude časom rado,že ho máte... 🙂

petra1303
27. sep 2010

Ako sa moze niekto opytat taketo nieco?? A ked budes cakat druhe dieta tak sa opytas ci to prve mas dat prec? Nechapem ako moze niekto zaobchadzat so zivym tvorom ako nejakov vecov! Vsak to zviera ma cit a ma Vas rad, aj ked Vam ocividne na nom nezalezi! Toto je uz na mna vela. Hrozne kam ludska hlupost speje!

katren
27. sep 2010

urcite nedavaj prec, my mame 1 psika zlateho retriviera a 3 macky(byvaju vonku). Havo ma 30 kg, mala sa na nom vozieva 😀 a macky maju fofry, ked ich zbada.....v momente ich niet. ked nevedeli, co ich caka, tak ich tahala za chvost, za srst a straaaaaasne sa pri tom smiala, takze teraz ked sa zjavime vonku hned utekaju kade lahsie 😀

cikyta
27. sep 2010

Ak je to mierumilovný psík,ktorý má rad deti,tak si ho určite nechajte.
Je to tiež len živý tvor,ktorý nechce nič iné,len lásku.
Tu trošku chlpov zvládneš a dieťatko bude odolnejšie voči bakteriam (neviem,niekde som to čítala) 🙂
Takže si ho nechajte.

My sme mali 5 rokov psíka.Bol prchký voči deťom a druhým psom.Inak náš miláčik.........Ešte aj vlastne šteniatka si pohrýzol (pohrýzla)do krvy strašne.Ono ide o to,že bola vychovaná ako bábo a mala zlu geneticku preddispoziciu po matke.Ta hrýzla aj vlastneho majitela a bola zlá.Takže my-aj ked s ťažkým srdcom sme ju museli dať ku švagrinke 😔.Chodíme za nou,nosime jedlo,platíme očkovania,dane.Vidíme,že sa má dobre.Svagrina má násť-ročné deti,s ktorími behá každý den po ihrisku atd... Dokonca sme ju dali aj vykastrovať s nádejou zmeny povahy voči deťom...no bohužial...nepomohlo. 😔
Neviem,možno by to bolo ine,keby spolu vyrastali.Keby bola s príchodom nášho dieťatka šteniatko. ☹

esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzpolka
27. sep 2010

Ahoj,
Ja tiež radím nechať si psíka 😵 Náš yorkhsir mal rok ked sa nám narodila naša mala 🙂 Nikdy by som ho nedala preč 🤐 je to náš miláčik a mala sa z neho moc teší teraz ked už je väčšia 😅

kisska
27. sep 2010

Ja mam tiez doma psa a dve male deti. Psa mam 8 rokov a deti len 2,5 😉 Akurat pri poznamke @petra1303 keby pes co len najmenej prejavil agresivitu voci detom, isiel by z domu, to som si viac ako ista. Zboznujem svoju psicu, mala som ju tiez najprv ako dieta, ale neexistuje, aby ohrozila moje deti. Preto chapem aj smajlikinu otazku, ma strach o dieta a nikdy by ho neohrozila. Obcas sa stane, ze sa zmenia zivotne okolnosti a tebe sa menia priority. Robim vsetko pre to, aby moje deti, ale moj pes mali ten najlepsi zivot. Ale keby som nemala stastie na taku uzasnu povahu ako ma ta moja, musela by som to riesit... To iste pochopis.

zahara
27. sep 2010

my mame tiez psika od narodenia maleho a je to uplne v poriadku, teraz su uz nerozlucni kamosi 😉
ked som prisla z porodnice, hafana sme od perinky neodhanali, kludne ho nechali sa na maleho pozriet, onuchat.. to je dolezite kvoli tomu, aby sa predislo pripadnej ziarlivosti.. a nikdy nebol problem 🙂

barchee
27. sep 2010

@smajlik109 my máme 3,5 ročného staffordshire bullterrier a čakáme prvé bábo a ani vo sne ma nenapadlo niekam ho dávať kvôli bábätku!!! Veď som ho vychovala, viem, že mu môžem veriť, je na deti zvyknutý, nosím ho k sebe do škôlky medzi krpcov a nevidím najmenší dôvod, prečo by nemal s malým byť od narodenia 😕 Samozrejme záleží na vás, ako sa bude váš havko k bábenku správať, musí mať aj napriek novému členovi dostatok pozornosti, ale zároveň musí vedieť, že vo vašej "svorke" je úplne naspodu aby nežiarlil a nemal potrebu ubližovať bábätku ako pomstu. Havkovia sú na príchod bábätka citliví, ale treba ich správne viesť a všetko bude ok 🙂 Samozrejme, aj keď svojmu psovi na 1000% verím, NIKDY ho nesmiem nechať s dieťaťom samého!!!! 😉

tami_tami
27. sep 2010

maltezacik je pritulny maly mily psik ako stvoreny k detom a bude tvojmu dietatku tym najlepsim kamaratom... budu mat radost jeden z druheho a uvidis ako im bude spolu dobre.... sestra mala maltezacika a maleho syna - to bola doslova ze hracka... taky tulko psik co sa chcel s malym stale hrat a maly ho miloval 😉 ak psika k malemu dietatu tak rozhodne maltezaka.... 😉 my mame krizenca 10-rocneho a sice sa maleho trochu boji maju sa radi a som vdacna a stastna ze moj syn ma moznost vyrastat so psikom 😉 urcite si psika nechajte ved je to tiez clen vasej rodiny 😉

bamarama82
27. sep 2010

nasa psica ma 14rokov, je ziarliva, fixovana na nas velmi, ale prec ju nedam, jedine ze by ublizila babatku, muz trval na tom ze ju dame mame, ale s tym som nesuhlasila, a uvidime ako nam to pojde vsetkym spolu. skusime sa zzit spolu. takze predom by som to neriesila

briketa
27. sep 2010

mam coskor tretie dieta narodene popri dvoch psoch. ale psov mam zvladnutych na sto percent, vodca svorky som ja, nie manzel.
psy vedia, ze deti su v hierarchii nad nimi a deti vediem odmalicka k tomu, ze psa treba respektovat a nie je hrackou.

take male pomocky - pes musi zit v kruhu -1. fyzicka aktivita - 2.disciplina - 3. pozornost a nie ako vacsina psov 1. pozornost - 2. slaba aktivita - 3. disciplina.
musis si vopred planovat dni tak, ze pes bude mat aspon hodinu denne vybeh (nie prechadzku) aby bol fyzicky uspokojeny. nadbytok energie u psa = frustracia, ktora moze viest do agresivity.
pes potrebuje mieru fyzickej aktivity podla hladiny jeho energie.

disciplinou sa nemyslia len povely sadni, lahni, ku mne. to su len pomocky.
disciplinou sa mysli, ze pes rozumie tomu, ze je sucastou svorky, kde ty si vodca, nie on.
u psa nezavazi vyska hlasu, alebo ludske slova. pes je pes. ak chces aby ti pes rozumel, musis ty rozumiet jeho spravaniu.
1. pes nikdy nesmie do dveri, brany, vchodu pred tebou. ty si vzdy prva. vodca svorky je vzdy prvy.
2. pes nepotrebuje 30 hraciek. cim viac ich ma, tym viac "vlastni" , tym viac sa citi nadradeny. staci jedna tenisova lopticka a pod...
3. ked pes urobi nieco co by nemal, tvoj krik unho nic neznamena. psa prehodis na chrbat a nasimulujes rukou "zahryz" zboku do krku a tak ho zafixujes. toto je pozicia, v ktorej je bezbranny a ty absolutne nadradena. toto je prenho jasny znak, ze ty si vodca svorky.
4. pes nikdy nesmie nadsene skakat, brechat a pod. ked dostava jedlo. preco - v prirode vodca svorky je ako prvy, ostatni maju zvysky co on necha. ak mas viacero psov je krasne vidiet ako vsetci pokojne cakaju kym na nich pride rad podla hierarchie svorky.
doma to prenesies tak, ze pes nedostane misku s jedlom kym nie je uplne kludny a caka. jedlo premiesaj rukou, bude na nom tvoj pach a to je pre psa znak, ze ty ako vodca si uz jedla prva, on to respektuje. mozes na granule, ci mokre jedlo naniest aj z babatkovskych slin, tym psovi znova ukazes nadradenost.
5. to ako nosia psy obojky a z nich vedie voditko je neucinne. neukazuje to tvoju nadradenost, lebo dovoluje psovi tahat a bojovat s tebou.
ako vodzka staci snura, na ktorej sa urobi samozatahovacia slucka, a usmerni sa na zaciatku krku psa, pricom vodiaca cast vedie dohora. presne ako vidis na vystavach ked sa psy predvadzaju. ked by pes potiahol, slucka sa mu zatiahne na krku na mieste, kde mu nedovoluje tahat . pes to velmi rychlo pochopi.
tym si kontrolujes, aby pes nikdy nesiel pred tebou. musi ist tesne vedla teba, alebo za tebou. lebo ty si vodca svorky...
6. psovi nedavas zbytky ludskeho jedla, nedavas od stola a pod.
ked nechces aby ti do ucitej izby doma isiel (napr. tam kde mas babatko) postavis sa pred neho do dveri a nasimulujes rukou zahryz zboku do krku, kludne spojeny s urcitym zvukom ako napr. psst!
tym si jasne oznacujes TVOJE uzemie kam nesmie vkrocit. opakujes kym sa pes automaticky pred touto izbou nezastavi.

to je len zopar zakladych veci. chce to hlavne doslednost a vytrvalost od cloveka 🙂 a pes potom bude kludny, vyvazeny a bude pre vas potesenim rovnako ako babatko

monikach1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz