Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nechceme užívať antibiotiká

nikolal
6. jún 2015

ahojte,je tu nejaka maminka, ktora vytrpi aj mesacny kasel dietata a neda mu atb.? nasa Lianka od septembra vybrala 9 antibiotik a nemá to vyznam, vždy zacne tak, ze ma upchaty nos, potom sa jej uvolnia sopliky, tecu jej z nosa, ale aj zatekaju a kasle, nasadíme atb., tyzden je ok a opat kolotoc. Nevieme, co robit, ale atb.uz nechceme davat.

peta_petruska
6. jún 2015

no ja neviem, ale nasa doktorka by v takomto pripade antibiotika ani nedala..., vzdy urobila aspon CRP?

peta_petruska
6. jún 2015
moncicip
6. jún 2015

@nikolal my sme v novembri po druhych atb od septembra zacali pravidelne chodit do solnej jaskyne a zabralo to. Odvtedy bral atb len raz vo februari a mame pokoj. Chodili sme od novembra do aprila 2x tyzdenne.

lilimoni
6. jún 2015

Nasa pediatricka dava atb ako poslednu nevyhnutnost 🙂 ja by som dieta dlhodobo atb nestopala 🙂

mia18112
6. jún 2015

My sme mali takýto minuly rok. Brali sme 9 antibiotik do roka. Ale vzdy az na zaklade vyterov - cize oprávnene. V skolke sme mali ocividne nejakeho bacilonosiča, striedali sa nam v jednom kuse dvaja rovnaky bacily. My sme mali 5 x po sebe hnisavu anginu a ostatne boli zelene sople a zatekanie + kasel. V zufalstve sme vyskusali vsetko mozne aj nemozne, drahe, aj alternativne......Boli sme aj v Tatrách - kupeloch. Neviem, ci zabrali aj tie Tatry, alebo to, ze poprehadzovali deti v triedach v skolke, ale tento skolsky rok sme mali len 1 x antibiotika. Ja zase nechapem, ako 3 - 4 rocne dieta este nikdy nebolo na vyteroch ????!!!! Po minulom roku sa zodpovedne snazime vyhybat aj auquaparkom, herniam.......bohuzial.

salome123
6. jún 2015

@nikolal sopliky su akej farby? robia jej aj CRP? ak nie, tak sa da kupit v lekarni aj domaci test a podlatoho budes vediet ci su ATB nevyhnutne.
skus jej davat imunoglukan na zvysenie imunity

nikolal
autor
6. jún 2015

@moncicip a ktoru solnu ste navstevovali?

moncicip
6. jún 2015

@nikolal U nas v KE Himalaj centrum.

siska53
6. jún 2015

@nikolal to je strasne vela antibiotik!
A vzdy je na tom veelmi zle? Ze aj teploty a tak? Lebo ja idem s detmi az vtedy,ked by boli naozaj ze aj teploty ci bolest ucha a bolo by vidno,ze naoxaj nie su ok.. A az po 3dnoch,ak sa stav nelepsi. Tak mi vzdy kazala.
Ale zas oni nie su az tak prehnane chorlavi,no ked k tomu pride,nasadzujem najskot sinupret,"cecko", kalobu,do 3r.sme aj odsavali a mame horske slnko,tak ak nie je teplota,i tu zvykneme.
Nam dr.odporucala este,imunoglukan,ale brat ho aspon pol roka vkuse. No nebrali ho uplne pravidelne,lebo obcas som zabudla a tuto zimu sme si trosku viac uzili,ale horsie sme na tom boli vzdy my dospeli..no nam to robia aj plesne v byte,ktore sa vzdy v zime objavia.
A plus sa mi osvedcili rakytnickovia (niekto pouziva rakytnikovy olej) a PROBIOTIKA,kedze imunita sa zacina v creve.
Takze maly ma 5,mala 3r. A doteraz mal maly atb asi 2 ci 3x,prvykrat ich ale bral kvoli bakterii v moci. A dceka asi 4x,prvyraz tiez kvoli nalezu v moci a naposledy ich brala v nemocke,kde bola kvoli gastritide..
Takze casto sa nam.darilo zaobist sa bez ATB, oni nadchy mavaju castejsie kvoli velkej nosnej mandli a trosku castejsie bol teraz nadchovy preto,lebo od 4,5r.nastupil do skolky.
Inak predtym do 2r.takmer nic.. 3-4 dnove nadchy..

Mala ti moze kaslat z tych zatekajucich hlienov..ked smrkate ci odsavate,nemalo by to hned ist na priedusky..a pri kasli sa snazim riesit to skor ludovymi receptami..
A este do nosa morsku vodu..hocikedy,aj v case zdravia treba vraj nostek zvlhcovat,aspon 2-3c za den,lebo vraj bacily maju radi suchu sliznici a este ked je zuzena,to je pre nich raj. Tak mi povedala nasa doktorka.

Malemu maju vyberat mandlu,tak dufam,ze to bude este lepsie.

siska53
6. jún 2015

@mia18112 a ved ta mala ma len 2,5r...ani nasi v tom case neboli na vyteroch..ale teda u nas nebolo treba.. Maju asi nejaku divnu doktorku..

@nikolal najblizsie ziadaj vytery.. A crp..

mia18112
6. jún 2015

Smutne je, ze vela deti je bacilonosičov a nemaju absolutne žiadne problémy. Napr. zelené sopliky . Každy ORL lekár Ti potvrdi, ze pokial su sople zelene a zlté, je tam bakterialna infekcia, cize bacil. Mnohe maminy toto absolutne neriesia a nezajdu si ani po ten obycajny Pamycon do nosa.

pribinak
6. jún 2015

Pytajte sa na imunologiu, treba vam urobit aj testy na alergie. Tam vedia urobit omnoho sirsie a podrobnejsie rozbory krvi

Druha vec je, ze niektore deticky su prvy rok v ms velmi casto chore a su viac doma ako v samotnej ms.
Moj krpec mal v ms neustale sa opakujuce streptokoky. Proste to mesic co mesiac skosilo viac ako polovicu triedy. Tak sme sa dohodli rodicia v celej triede a ucitelka aj dost na to tlacila, ze dame spravit vytery vsetkym detom v triede. Vysledok? Nosicom bol chlapcek, ktory ani raz nebol chory, sem-tam zakaslal a mal trosku soplik, to bolo vsetko. Zato ine deti boli K.O. aj vyse tyzdna

mia18112
6. jún 2015

@pribinak Ja som sa o toto iste snazila u nas v skolke, pytala som sa uciteliek, nasej pediatricky, normalne som bola taka zufala, ze som chcela sama niekoho zaplatit nech tam porobi vsetkým detom vytery. Ale nepochodila som, nikde. A s rodicmi uz vobec nie......

lilik96
6. jún 2015

A to malinka chodi do skolky ci je doma? To je strasne moc atb. ☹, nas detska lekarka poslala na imunologoliu a alergologiu, ked maval syn caste zapaly priedusiek a ta mu dala spreje, je to dobre, lebo sa vylieci aj bez atb.

tin007
6. jún 2015

@nikolal
Pozeram, ze mas este mladsie dieta. Nemozes si starsiu dceru nechat doma? Nech trochu vyrastie, imunita sa posilni?
Plus nevidim informaciu, ci si poziadala pediatra o vytery a rozbory, ci su ATB nasadzovane cielene, alebo len tak "od oka".

pribinak
6. jún 2015

@mia18112 u nas to bolo ocividne, ze nieco sa v tej triede toci, lebo vyse dvoch mesiacov proste deti velmi casto chore a rano prides o 8.00 do ms po dvoch tyzdnoch marodenia a v triede 5 deti z 20
Aj ucitelka bola asi 2 tyzdne chora, takze mala aj ona zaujem to riesit
Samkzrejme, ze sa nasli rodicia, ktori boli ultra zaneprazdneni a ultra vytazeni a mali s tym problem, ale nakoniec sli

pribinak
6. jún 2015

@tin007 uz v minulych diskusiach sme jej radili, ze nech necha dceru napr do septembra doma, je teplo, mozu chodit po vonku

smatka
6. jún 2015

@mia18112 To nie je pravda! Malá mala zelený sopel,ale vyter bol negatívny.

mia18112
6. jún 2015

@smatka Tak o tomto by som velmi rada diskutovala, pretože my sme v ORL ambulancii boli kazdy mesiac. Zaleži KEDY (ci po liecbe, po vyuzivani antibiotik, po akej dobe....) a AKO bol ten vyter robeny.....

mia18112
6. jún 2015

@smatka A este aj aky to bol vyter, ci z hrdla, ci z nosa. Lebo nos mozes mat cisty a hrdlo s bacilom. Alebo naopak.

smatka
6. jún 2015

Z hrdla,z nosa aj crp negatívne. Staršia doniesla mladšej niečo zo škôlky. 6 mesačná predtým zdravá.

karamel
6. jún 2015

vybrat nosne mandle 🙂

tykat
6. jún 2015

@nikolal
crp dr. robí?
- ak áno a je vysoké tak treba ísť ďalej na vyšetrenia na čo je baktéria citlivá (výter, krv...)
- ak nie tak by som dr. vymenila, v dnešnej dobe dať ATB len tak od stola je amaterizmus

mojim deťom sa takto prejavuje alergia, berú lieky na ňu a je pokoj, takže by som každopádne žiadala ďalšie vyšetrenia (krčné, alergológ).

tykat
6. jún 2015

@mia18112 nie každý zelený sopeľ je infekčný a bakteriálny, nám ORL potvrdila že syn infekčný nie je a zelený sopeľ mal hnusný až hrôza, bola to alergia a takto sa prejavovala. Má lieky na alergiu a je OK.

nikolal
autor
6. jún 2015

@siska53 no my tiez riesime vyber nosnej mandle, ale nevieme sa rozhodnut? ako vam zistili velku mandlu? myslim, ako robili vysetrenie

nikolal
autor
6. jún 2015

@karamel no toto riesime, ale vyriesi to problém?

0silvia0
6. jún 2015

@nikolal môj syn mával často zelené sople a bol o dosť starší, do škôlky začal chodiť až ako takmer štvorročný. Samozrejme otorynolaryngológovia veľmi radi riešia všetko vybratím nosných mandlí. Aj nám to bolo takto odporučené. Keďže syn nemal iné problémy, len zelené sople, odporúčanie som neakceptovala a rozhodla som sa, že nosné mandle zostanú tam, kde sú. Nosné mandle sa aj tak časom okolo ôsmeho roku života zmenšujú, takže som nemala vôbec potrebu dieťa stresovať takýmto úkonom. Mimochodom, nosné mandle by sa mali vyberať len vo výnimočných prípadoch a nie pri každom zelenom sopli, ktorý nie je ani poriadne zdiagnostikovaný http://najmama.aktuality.sk/clanok/225123/nosne... Samozrejme, aj môjmu synovi časom zelené sople ustali, potom mal časté kašle, chodili sme na imunológiu, aj tak mu nič nezistili a časom to všetko aj tak odoznelo...
Mimochodom, tiež si myslím, že by si lepšie urobila, keby si staršiu dcéru nechala doma, detský kolektív takéto maličké deti vie chorobnosťou poriadne potrápiť. Mohla si od tej kopy antibiotík svoju dcéru ušetriť.

siska53
6. jún 2015

@nikolal boli sme na imunoalergologii a odtial na orl.. Zvacsenu mandlu zistili cez fibroskopiu,ale dostali najskor len liecbu na take stiahnutie. Ale teraz sa uz aj maly stazuje ze sa mu zle dycha a aj dr. zistil,ze jedno usko uz ma trochu problem (v januari to mal este ok-obom merali aj pocutie cez taky stroj,detom vravis,ze idu pocuvat vlacik).
U malej to nie je take akutne,ale maly zacal aj chrapat a samemu uz to prekaza...ale fakt je.zaujimave,ze prehnsne chorlavi neboli a aj tie choroby boli relativne lahke,ze ak ucho,tsk jeden den, kasel im kazdemu zbehol na priedusky len raz,teda tie sople..
Skolkarske bacile viac cvicili s nami ako s nimi..
Tak drzim vam paste,mnohi vravia,ze vyberom mandle sa vela veci vyriesi.. Ale co ss skolky tyka,tam si tymi chorobami vacsina deti prejde..

A ozaj,nezistovali ste,ci niekto z rodiny nie je bacilonosic? My sme si tuto zimu dali vsetci robit vytery,lebo sme postupne ochoreli a sa este aj vystriedali cela rodina,myslim my 4 a stari rodicia z oboch stran...
A mozno je dcerka na nejaky bacil citliva...a aj zlaty stafylokok vie riadne dosr.. Imunitu-sama som si tym presla v 18tke...vlastna skusenost...

kristinkahugo
6. jún 2015

Zdravím , môj syn bral ATB uz ako 6 mes. Dcera priniesla zo školy všetko. A co sa tým soľných jaskýň - žiaden normálny pediater to neodporučí.

magdalenkami
6. jún 2015

nam pomohla niekolkomes. prestavka v skolke a hlavne kupele- opakovane kazdy rok

Tu začni písať odpoveď...

Odošli