Nechutenstvo dieťaťa po vracaní a hnačkách

bridgetjonesova
18. okt 2013

Ahojte mame 1 rok a maly mal vracanie a hnacky. Dnes uz po 3 dnoch nema ale nechce nic velmi papat. Papa len piskoty alebo psenicne tycinky. Nechce nic ryzovu kasu, mrkvovu polievku, mlieko, proste vobec nic. Co sa detom po prekonani viroz moze dat aby zacali znovu papat a dali sa do normalu?

kvietocek7
18. okt 2013

@bridgetjonesova ahoj, tie tycinky su dobre, ale inac nech si papa to co si sam vypyta. Telicko sa pomaly upravuje, my sme mali grcacky minuly tyzden a pomohlo nam kofola pripadne kola presnejsie povedane dat 1-2 polievkove lyzice kofoly odstupom casu 1-2h este raz. No a ked trochu s toho pretravilo uz chcel papat aj zeleninkovu polievku 🙂 no a urcite pomozu probiotika na upravu bruska 🙂

bridgetjonesova
autor
18. okt 2013

@kvietocek7 doktorka nam odporucila aj bezlaktozove mlieko ked ine nechce...asi sa boji lebo z mlieka nam tiez vraca...myslis ze mu tie probiotika mozem dat do toho mlieka? napr. biogaya

eeffka
18. okt 2013

@bridgetjonesova biogaja sa dava 8kvapiek, rocnemu to daj na lyzicu a do ust, inak nechapem ako mozete do dietata po vracani tlacit mlieko, je ti piskoty co je detska alternativa sucharu a caj. ake kase a mlieka

aristka
18. okt 2013

ak ti vracia z mlieka nedávaj ,probiotiká môžeš dať aj do sirupu ,čo sa robia malinovky zarob si daj do striekačky alebo nurofenovej odmerky a daj cez pusku do boku líčka medzi zúbky a líčko dozadu ,tak ti to nevypľuje a dávaj dlhšie tie probiotiká a kúp si cebion multi alebo je aj sirup pikovit ,ide o vit.B a po ňom sa ti rozpapá ....

kvietocek7
18. okt 2013

ja by som mlieko velmi nedavala take ci onake,to ked sa trosku viac rozpapa, a nemusi to byt priamo mlieko skusit mozete mliecne vyrobky napr aktimel alebo nejaky probioticky jogurt.
Ano,biogaya su fajne 🙂 tie dat radsej ako pisu v navode a nie som si ista ci odporucaju s mliekom,to skor s vodou alebo cajikom na lyzicku trosku cajiku a spapa 🙂 ale hovorim,ze z toho mlieka by som si hlavu nerobila.Moze to byt este tazke na taky zaludocek co bol tri dni v prievane 😉 Skor ak, tak nech ma prisun tekutin vodu alebo cajik, asi naj vyskusat co mu chuti. Alebo este ked na obmenu tych slanych tyciniek su fajn kukuricne otruby,pripadne Slovakia Maxi Mix to je taky mix rybicky alebo pracliky.

bridgetjonesova
autor
18. okt 2013

@eeffka
@aristka
@kvietocek7 dakujem baby za rady ste zlate 😉

klincek
18. okt 2013

@bridgetjonesova asi to nie je uplne najspravnejsie, ale ja davam cokolvek, co su ochotne zjest...slane tycinky, piskoty, jablcko, jogurt, polievku (vacsinou z nej chcu len "vodu", ale aj tak lepsie ako nic), ryzu, zemiacik. ponuknem im vsetko mozne, len aby som do nich nieco dostala..kazde susto sa mi rata.

kvietocek7
18. okt 2013

@bridgetjonesova nech sa vam skoro brusko upravi, skus nechat tak tie tycinky ci ine len tak mu na dosah on si bude brat podla chuti 🙂 netreba do neho tlacit on sa sam rozpapa