Nemám hlas, nepomáha ani kalciový sirup

jankastraskova
27. máj 2019

Ahojte dievčatá, prosím vás poraďte co si dat na to aby sa mi vrátil hlas, od piatka sa niekam stratil, dávam si kalciovy sirup, plus som dostala sobotu aj vcera calcium do zily a nic. Mám pocit ako by som tam nieco mala aj mandle mam zvacsene, pastilky som vycmulala cele balenie, sal na krku, sa na mňa dnes ludia pozerali ci som z marsu ked je teplo a ja sal na krku no takú satku teda 😶ďakujem vám za pomoc 😊

katyd
27. máj 2019

@jankastraskova veľa vitamínu c a treba počkať, telo samé opraví, čo sa pokazilo, je to len infekcia, s ktorou si poradí, aj keď nič nebudeš brať, teda okrem vitamínov

aglkv
27. máj 2019

@jankastraskova este mozes pridat Panthenol tablety na cmulanie, 100mg a kludne cmulat aj 5 ks denne (v pribalovom letaku je 1 denne)

jankastraskova
autor
27. máj 2019

@aglkv ďakujem 😊😊

jankastraskova
autor
27. máj 2019

@katyd zacalo to aftou na dolnej pere a pokracovalo.. ešte cakam kasel ktorý sa mi už rozbieha a vytok z nosa zelený 🤒😷😱

zlatica99
27. máj 2019

A doktor ti nepovedal nič? Mne príde, podľa toho ako si to tu celé opísala, že by to mohla byť poriadna angína... Na krčnom si ešte nebola? Neposlali ťa tam?

mojemenojekika
27. máj 2019

Nesnaz sa rozpravat a zvykať si na to že nemáš hlas, poznám takého čo si na to zvykol že musí rozprávať aj keď nemá hlas a teraz je to už OK ale stále rozpráva akoby nemal hlas, lebo má taký zlozvyk

fomelka
27. máj 2019

@jankastraskova si chorá no, možno máš chytené aj hlasivky, jediné čo ti pomôže je ticho a kludový režim 🙂

katarinamarkova
27. máj 2019

@jankastraskova ak treba tak nasadiť aj antibiotiká.....a áno panthenol na cmulanie.....a hlavne nehovoriť 🙂

whatever1
27. máj 2019

Co by dali niektori muzi za to aby ich zeny stratili hlas aspon na par dni? 🤣🤣🤣

sintra
27. máj 2019

Calciovku si treba dat pichnut, idealne aj dve po sebe s odstupom 24h, je to ovela ucinnejsie ako pit ten hnusny sirup.

nito
28. máj 2019

To vyzera na anginu, urcite zvazit ATB, aby nebola streptokokova, ked uz mas zelene sople. Tak treba nieco do nosa aj na hrdlo (ATB) a este mne pomohlo inhalovat cistu Vincentku alebo Vincentku s oreganovym olejom 🙂

oli18
28. máj 2019

@jankastraskova mala som niečo podobné po Veľkej noci. Ešte teraz nemám hlas v poriadku. Brala som ANTB + 2 fľaše Calcia. Až krčná dr. mi povedala, že je to od refluxu. Vtedy Calcium nepomáha. Teraz beriem lieky na zníženie žal. kyseliny, spať mám vysoko, aby sa mi v noci nevracala kyselina do hrdla.