Neopodstatnený strach z chorôb u dieťaťa

hruska91
15. sep 2022

Ahojte, viem že skolka je horúca téma no chcela by som sa vyrozprávať aj ja.
Mám dcéru ktorá ma 3,5 roka a mala od septembra nastúpiť do škôlky. Lenže ochorela ešte predtým s doma je doteraz aj keď je už fit- nastúpiť by mala od pondelka. Pre info mám doma aj 2 rocnu dcéru. Keďže som ucitelka nabuduci rok keď začína semester by som mala nastúpiť do prace - v septembri.
Tak sme sa rozhodli dať 3,5 rocnu do škôlky - aj za cenu ked som doma s mladšou aby pripadne choroby prekonali kým som doma a mohli sa lepšie doliecit, a o rok už to prebehlo ľahšie keďže pôjdem (ak sa nič nezmení do prace).
To čo ma trápi sú choroby, iné deti ktoré nastúpili už sú choré, nevyhneme sa tomu, nemám s tým skúsenosti teraz boli choré 2.x v živote (raz covid teraz virusova angína) bojim sa ako to budem zvládať s nimi začínam už spiatkovat že ju dám od januara alebo o rok. Alebo že to so škôlkou nebol Dobry napad. Bojim sa aj plaču atd a jasne že sa nakazí aj mladšia…
Poraďte mi mám ju normálne dať do škôlky, že sa tomu nevyhneme? Alebo dať ju neskôr a oddialiť nevyhnutne?
Dáva naša teória “skúsiť škôlku už teraz a o rok práca” zmysel? Niesom lenivá matka čo sa zbaví dieťaťa aj keď môže byt doma? Ako to beriete vy?

nika11103
15. sep 2022

Aká lenivá matka . Toto čo je za módu dnes že lenivé matky . Predstav si že by si bola mama samozivitelka ver že z rodicaku by si moc dobre nevyžila a musela by si dať dieťa už do jaslí . Za mna na tom nie je nič zle , ani jasličky ani škôlka priam naopak , deti sa potrebuju socializovat. Tebe to ešte aj krásne vychádza že aj keď ochorejú budeš s nimi môcť byt doma . Tak neváhaj , nepochybuj o sebe , si super mama - v pondelok so staršou smelo do škôlky , uvidis , že to len prospeje . Choroby, ak aj nejaké donesie a dostane mladsia , im len imunitu posilnia a to zas bude profit pre mladšiu , keď pôjde ona do škôlky . Držím moc palce neboj všetko bude v poriadku ❤️

mogaa
15. sep 2022

rozhodnutie je na tebe, ty si to musíš premyslieť čo je pre teba výhodnejšie....ono má to 2roviny, ak dieťa do škôlky dáš a bude aj choré, s tými detskými vírusmi a bacilmi sa ti stretne hneď aj mladšie dieťa...to či by mladšie po nástupe do škôlky bude zdravšie alebo nie, to vopred nevie nikto...obecne, ak dieťa príde do nového kolektívu, stretáva sa s novými vírusmi a bacilmi ktoré si nosí do škôlky každé dieťa zo svojho domova...ak ho dáš až o rok, budú ti chodiť obe deti pravdepodobne do jednej triedy a nemusíš riešiť že jedno dieťa prinesie to a druhé ak od súrodenca neochorie donesie niečo iné...na druhej strane ak sa mladšie dieťa stretne prostredníctvom staršej dcérky s novými patogénmi, nemusí byť o rok tak často choré....ale s istotou ti to nepovie nikto....môže to byť aj o tom, že raz ti niečo zo škôlky prinesie jedno dieťa a raz druhé.....každý kolektív detí je iný, prinášajú si do škôlky iné patogény....stačí 1bacilonosič a chorá je hneď polovica triedy....možno budeš patriť k šťastným mamičkách ktorých deti choré nebudú ani v škôlke🙂asi lepšia možnosť v tvojom prípade je mať deti v jednom kolektíve, lebo ak aj ochorejú obe, bude to v rovnakom čase, nie raz jedno niečo prinesie,raz druhé.....

ladybug138
15. sep 2022

@hruska91 urcite by som ju dala uz teraz, nevies ako to bude brat, ako rychlo si zvykne a je uplne super, ze si doma, lebo chora asi bude, mozno ale len parkrat, ak by isla az buduci rok a ty uz budes v praci, tak to bude s chorobami ovela horsie

nikpa
15. sep 2022

@hruska91 jednoduchšie pre obe strany to bude teraz. Keď nastúpis do práce, mala už bude zabehnuta, imunita ostrieľana. Aspoň by to teda tak mohlo byť, no uvidíš. Minimálne by tie choroby už nemuseli tak dlho trvať aj keď možno stále budú ešte časté...

hruska91
autor
15. sep 2022

@nika11103 ďakujem veľmi to potrebujem pocut ❤️

duratlicka
15. sep 2022

@hruska91 Deti budú vkuse soplave aj tak aj tak. Keby si bola "lenivá", tak si ju necháš doma a ušetríš si každé ráno cestu do a zo škôlky. Škoda pre Teba. Mohla si si obe deti ešte rok užiť, pretože robiť budeš ešte min. 30 rokov ale deti sú malé len raz.

mogaa
15. sep 2022

@hruska91 to je len 1uhoľ pohľadu....2je ten, že ak ich dáš o rok spolu, budú mať ľahšiu adaptáciu v škôlke lebo budú v triede spolu a neprinesie si každé chorobu v inom čase(keďže chodia do rozdielnych tried).....s chorobnosťou ti nikto nepovie dopredu ako to bude, stačí ak je v 1triede 1 bezpríznakový bacilonosič a v triede je vždy pár detí ktoré si to potom točia dookola a rovnako sú tam aj deti ktoré neochorejú......naša napr.chodila do súkromnej škôlky kde prvé 2mesiace bola dokopy v škôlke 5dní, ostatok času chorá, potom jej už nič nebolo, okrem pár jednodňových teplôt, kedy telo bojovalo s nejakým vírusom....o rok nastúpila do inej škôly kde chorá nebýla vôbec, tento rok od leta zmenila triedu a je chorá každý druhý týždeň.....ono je to imunite daného dieťaťa v danom čase ale veľa robí ak kolektív detí.....v každom kolektíve sa môžu točiť dokola iné vírusy alebo bacily....čiže jedno ti bude nosiť sople, druhý bude v kuse črevné virózy(lebo iný kolektív)...ale jedna vec sú detské vírusy ako také, druhá aj je v triede bezpríznakový bacilonosič(to ani nezistia, lebo dané dieťa bude relatívne zdravé, čiže ho ani nepreliečia a potom sa točí počas celého roku....

hruska91
autor
15. sep 2022

@mogaa informovala som sa v skolke - presne kvôli tomu aby boli spolu. Tak spolu vraj určite nebudú, každý rok otvárajú dve triedy 2-3 ročných čiže mladšia by šla tam a staršia bude tak o rok už >4

mogaa
15. sep 2022

@hruska91 tak potom je to uplne jedno či dáš staršiu teraz alebo obe deti nastúpia až v budúcom roku.....vyskúšať môžeš kludne teraz aj tak to funguje tak, že ti kludne môže byť reálne týždeň v škôlke a 2 doma.....

3nikus30
15. sep 2022

@hruska91 priznám sa,tiež som neskutočne bála chorôb,bola to moja nočná mora :( u nás je to bežné,že choré deti chodia do škôlky a potom tie choroby sa točia dookola :( ale podarilo sa mi natoľko posilniť imunitu staršej,že nenosí domov každého bacila a soplik ktory minuly rok som este liecila aj 3 tyzdne,teraz dame fakt za par dni. Takze kludne daj do skolky a postuduj si co to o imunite. Pridaj sa na fb do skupinky Liecime deti-stravou a bylinkami,najdes tam kopec info,maju aj webinare o imunite. Ja som sa tam neskutocne vela naucila a k lekarovi vobec nechodime,vsetko zvladneme sami prirodne. A dokonca ti mozem poslat jednu prednasku teraz na temu Zdrava imunita deti.

hruska91
autor
15. sep 2022

@3nikus30 to by bolo super mám záujem o tu prednášku

zorkahorka
15. sep 2022

Ak ju nedas do skolky teraz, ale az o rok, nic s chorobami nevyriešis. Bude rovnako chora ako teraz. Deti v skolke si tymi chorobami skratka musia prejst, posilnuju si tak imunitu.