Nepomohla ani rektálna rúrka

1st_time_mum
11. apr 2013

Ahojte,

chcela by som sa vas popytat na skusenosti a radu: Dnes to bude uz stvrty den co sa nas drobec nevykakal... Prdka si v pohode, vcera, treti den, sme skusili rektalnu rurku (po prvy krat v zivote) ale nic.. neuvolnilo ani stolicu ani nijake prdiky... do konca, na konci rurky ostalo trosicka makkej stolice... Malinky je v pohode, tazkosti nema.. dnes a vcera rano sa mi zdalo ze tlacil, tak som mu pomahala - cvicili sme kolienkami (co robime casto aj tak...) Prosto, jemu to nijak neprekaza (klop klop na drevo 🙂) ani brusko nema ani velke, ani tvrde, papka pekne.. Len prosto uz 4 dni nic....
Jaj a prikrmujeme zeleninkou a ovocim uz treti tyzden.... Mam este cakat ak je v pohode a netazi ho to? Alebo co odporucate ? Viem ze odvar z vlociek, ale tam je lepok.. cerstve slivky v tomto obdobi su skor umele ako cerstve, mozno este hruska? Ale aj tu dostava v ovocnom prikrme.... tak neviem .. Dakujem vopred za vsetky reakcie...

katkaseiner
11. apr 2013

mne radili za malu lyzicku slivkoveho lekvaru. Na stastie som to nemusela vyskusat, ale keby bolo treba, za tu jednu lyzicku by to stalo.

mj28
11. apr 2013

nám tiež odporučili slivky či už surové,sušené, tiež lyžičku s.lekváru alebo príkrm ... ja som nakoniec malemu davala slivkový príkrm a naozaj pomohlo ... držím palce 😉

vlnka81
11. apr 2013

@1st_time_mum a aky je velky tvoj maly? ja si pamatam ze ked bol nas este male bejbinko tak kakal aj 8-10x denne a potom zrazu to prestalo, presiel na 1-3x denne a potom bolo obdobie ze nekakal aj 4-5 dni. a to som stresovala 😀 urcite sa ti zajtra vykaka, neboj. ak je spokojny tak by som to neriesila. neviem kedy si zacala s prikrmami ale ak od 6. mesiaca tak to je OK. este kojis?

aristka
11. apr 2013

ak si prešla na príkrmy ,je to normálne,že stolica začne štrajkovať,črievka si musia zvyknúť,ak to nepôjde ,daj mu polovicu glycerínového čípku ,je to len olej,vyprovokuje stolicu a zmäkčí ju,časom sa to upraví

1st_time_mum
autor
12. apr 2013

Ahojte, dakujem, slivkovy prikrm to zabil 🙂 v dobrom slova zmysle.. 🙂 dnes rano sme s muzom chodili po byte v respiratoroch 🙂