Neprestávajúci kašeľ u 5-ročnej

kavicka12
20. mar 2024

Ahojte,dcérka 5 rokov kašle mesiac.Najprv bolo občas počuť aj hlieny ale tie vôbec nezvracia ani sople dr.ju počúvala tak vraj bola zahlienena ,doBrala ATB ,sirupi od kašľu,dithiaden ,teraz má taký kašeľ že cez deň asi 3 x zakasle ale to je také akoby jej zabehlo a napína ju na zvracanie ,najhoršie je to v noci ,hoc zakasle 2,3 x ale to musím byť prínej a hneď ju dvíhať ,bojím sa aby sa nezačala dusiť ,odrazu začne kašľať taký dusivy kašel akoby jej zabehlo pritom ju napína,potom ešte minútu dve prehĺta a potom počuť chrapot pri dýchaní akoby hlieny no na vykasliavanie toho brala a nič jej nepohlo.Inak vôbec jej nič nieje ,mne sa zdá či to nieje zadná nádcha lebo ona vôbec nebyva a zahlienena ,na imuno.sme dostali bronchovaxom a máme termín u pneumologicky koncom apríla .Testy na alergie jej robili pred rokom tiež pre kašeľ ,vtedy bola naposledy chorá vlastne len kašeľ ktorý nebol taký dusivy ako teraz.Nezistili alergiu nanič.Vtedy jej brala dr.vyteri a krv ,mala všetko ok no teraz jej nerobila žiadne vyšetrenia.Mate niekto skúsenosť s takýmto kašľom?Inhalujeme ,robím jej cibuľový čaj , zábaly na priedušky no nič nám nezaberá

palculienka40
20. mar 2024

@kavicka12 ake brala.atb? Brali jej krv na nespecificke bakterie ako mykoplamy, chlamydie a cierny kasel?

kavicka12
autor
20. mar 2024

@palculienka40 najprv ATB amoksiklav potom erdomed ,krv už teraz dr nebrala ,naposledy jej brala krv pred rokom tiež pre kašeľ aj všetky vyšetrenia mala robené pred rokom ako aj RTG pľúc a všetko mala ok teraz sa kašeľ vrátil ale iný

dzulli1980
20. mar 2024

Podľa popisu to vyzerá na zadnú nádchu ... mojej dcére inhalovanie stav zhoršovalo, keď brala Bronchovaxom, skončila v nemocnici, čo sa týka cibule a prípravkov z nej, vôbec nie ... svoju osobnú skúsenosť píšem, nám pomohlo konvičkovanie ... ťažko povedať, pokiaľ má všetky výsledky OK, musíš si dieťa odsledovať, skúšať, čo pomôže.
@kavicka12

palculienka40
21. mar 2024

@kavicka12 no som riesila podobny kasel teraz, nechala ju dr rozkaslat a kednju islo zadusit a nezaberal kodein jej dala lekoklar, ktory zabera aj na nespecificke a kasel sa po 4 roch dnoch zlepsil a skoro vobec ho nema. Podla mojich skusenoati kasel sam neprejde. Erdomed nas drazdil. Mala pleumolysin a kodein. Teraz solmucol. Mame kontrolu oncas este pokasle. Urcote by som trvala na krvi. Amoksiklav nam.na kasel.nikdy nezabral.

anketkarka
21. mar 2024

Na gastro ste boli? Nemôže to byť reflux? Skúsila by som sirup na reflux.

anicka176
21. mar 2024

@kavicka12 asi by som trvala na vyšetrení chlamýdie, mykoplazmy a čierny kašeľ, myslím ,že by to bolo vhodne aj pred tým pneumologickym vyšetrením

biglovemom
21. mar 2024

Kolko to trva?
Zamna normalne zahlienenie, fukat nos,v noci vyssie hlavu, viac byt vonku a doma zvlhcovat

kavicka12
autor
21. mar 2024

Tak sme boli dnes zase pri našej obvodnej ,predpísala nám gastrotus sirup ,sprej ventolin ,a spirabel tabletky ,a ideme ešte na test na reflux na krčné a usg brucha.Vraj sa jej zdá že počuť piskot na ľavej strane že môže ísť o astmu ,tak ten ventolin môže predpísať aj obvodná?

biglovemom
21. mar 2024

@kavicka12 ano moze aj obvodna moji to bezne maju pri bronchitide (salbutamol) roztahuje priedusky

kavicka12
autor
25. mar 2024

Tak prvé dni sa zdalo že lieky zaberajú no posledné dva dni zase máme kašeľ aj v noci hoci je len občasný no musím byť hore a striehnut aby sa nezadusila ,ešte po kašli ju držím lebo niečo prehĺta ,nezdá sa mi žeby to boli hlieny vôbec ,normálne akoby jej zabehlo odrazu príde ten kašeľ takže ju musím dvíhať hneď v spánku hoci spi vo vyvisebej polohe.sme objednané na ORL ,test na reflux ,cez deň. Neviem čo mám robiť ,pľúcne nás čaká koncom apríla ,ventolin nám nezaberá ,žiadna zmena ,ešte môže byť že posledné dva dni mi vipije len 1x gastrotus 5ml lebo predtým som jej dávala 2x po 5ml a v noci bol pokoj a teraz do nej nedostanem 2davku ,napína ju s toho