Neprirodzená chôdza

limenka
10. apr 2016

Ahojte mame 2.5r syna ktorý chodí tak že si neskutočne kladie špičky pri seba pri každom kroku. Boli sme pred rokom s ním že nech ho doktor kukne a že čo riešim má čas. Prešiel rok a odpoved tá istá. Iná doktorka povedala iné a mame cvičiť. Dvíhať predmety a chodiť bedničky po kamienkoch úprimne syn ani pri jednom nespolupracuje a to som myslím skúšala fakt všetko. Odmenu, vyhrážanie, motyvovanie no úplne to má pase. Čo by ste mi poradili a prepísala samozrejme topánky ale tie sa musia usit. A muž chodí ale čapce dovnútra a nechcem nič zanedbať . Lebo aj keď chodí a upne to pripadá že sám pod sebou padá ako kladie nohy . Alebo čo mám ešte podniknúť aby som mu zabránila deformátor nohy.Ps. Kupujeme len s Protetiky topánky mu

pribinak
10. apr 2016

Chod do SNOP na záhradníckej ul. Civilizácii sa da aj v Harmony v Dubravke, su tam dobrí terapeuti

jurly
10. apr 2016

@limenka nam pediater povedal (pretoze sa mi zdalo, ze syn ma riadne xaky), ze su dva typy: deti s nohami do X a deti si nohy do O. v nasom pripade nam odporucil nic nerobit, lebo je to uplne normalne a casom sa to upravi. (mal pravdu) hovoril, ze akykolvek zasah teraz mu viac uskodi ako pomoze.

neviem, skuste navstivit viac odbornikov, ak vam povedia, ze je ok. tak sa nestresovat.

limenka
autor
10. apr 2016

@pribinak no tam sme boli a odpoved tá istá a keď syn tam bol cca 1.5r povedal že nič mu neni a má mat kvalitnú obuv a tu má tak ja fakt nevie

limenka
autor
10. apr 2016

@jurly no keď by som zase nič nerobila tak chodí ako kačica a to musím povedať že keď aj uteká tak take pády ako keď začal chodiť no musím skúsiť

pribinak
10. apr 2016

Sla by som do SNOPU, aby to videli, teraz je väčší a uz ma vychodenu chôdzu

bonaqa2013
10. apr 2016

a čo k neurológovi? moja dcéra chodí tiež po špičkách. chodíme raz za pol roka k neur., ale dcéra má DMO diparetickú formu. Viem že deti špičkujú aj pri skracovaní achilovky, pri autizme, pri DMO..... Určite to treba vyšetriť , lebo tých diagnóz je viac... Ani my vlastne neviem prečo špičkuje - lekárka len pozrie, skonštatuje a napíše do správy....

limenka
autor
10. apr 2016

@pribinak čakám pokým sa mi ohlásia ale tá chôdza má hnevá

jurly
10. apr 2016

@limenka jasne kazda matka vidi najlepsie ako zle alebo dobre je na tom jej dieta. skus viac odbornikov

limenka
autor
10. apr 2016

@bonaqa2013
On nespickuje teda ak myslíš to že má chodiť po špičkách to nie on ich pri chôdzi tak kladie k sebe

pribinak
10. apr 2016

@limenka kto kym sa ti ohlási??

limenka
autor
10. apr 2016

Oni mne sa majú ohlásiť ale to už dlho trvá no len trpezlivá

@pribinak

limenka
autor
10. apr 2016

@jurly sak to cvičenie ho neviem donútiť ako som písala a čo iné mám robiť preto sem píšem čo mi poradia ale to asi len topánky a cvicenie

bonaqa2013
10. apr 2016

a pediater nič? Však aj tomu to môžeš ukázať....

pribinak
10. apr 2016

@limenka asi sa toho nedockas, sama musis vyvint iniciativu

pribinak
10. apr 2016

@limenka v harmony cvicia deti same, rodicia cakaju vonku a deti sa spravaju bez rodicov uplne inak ako v ich pritomnosti, mozno by to stalo za to vyskusat tam ist parkrat

bonaqa2013
10. apr 2016

@limenka oni sa majú ohlásiť? to isto.... dávno tvoje číslo niekde zapotrošili..... S takými som sa už stretla.... a potom som dostala odpoveď - my sme zabudli .... 😲 😲 😲

limenka
autor
10. apr 2016

@bonaqa2013 vieš neviem prečo ale ona hovorila že jed mal rok že mame počkať a teraz mi povedala jej syn captal a spravilo sa to mu ale čo mám čakať do jeho 6r ja sa hlavne všímam sama a ona neni zlá len koľko krát povi aj jej DTi to maly a sú normálne ale ja som asi nenormálne keď riešim

bonaqa2013
10. apr 2016

@limenka už by som aj išla k ďalšiemu odborníkovi.... aby si potom nedostala odpoveď že kde si bola doteraz....ako moje sesternice. tiež chodili od lekára k lekárovi a potom keď sa dostali po neviem koľkých mesiacoch k odborníkovi tak dostali odpoveď že kde boli doteraz - už bolo takmer neskoro...A pritom predtým každý len krčil plecami, popr. to nič nie je....to sa spraví časom....

limenka
autor
10. apr 2016

@bonaqa2013 už som prvý krát čakala dosť dlho a tel mi nedvíhali až na mail že majú veľa prišla som tam 1x a na recepci nikto až keď som sa Dočítala na nástenkách možno smola alebo nedostatok ľudí som vymakla

limenka
autor
10. apr 2016

@bonaqa2013
Presne o to sa mi jedna nakoľko v rodine sú s nohami problémy ja nič nenechám na náhodu lebo dieťa rastie a treba určite veci odchytiť vcas

limenka
autor
10. apr 2016

@pribinak vieš čo kuknem čo a ako sa tam dohodnem nakoľko určite sú tam lepšie školení ľudia ako ja doma s ním ja už ho ani nenútim a ešte mame aj vzor tak je to fakt aj bez toho tazke