Neurologické vyšetrenie na Kramároch. Máte skúsenosť?

bibi1711
12. jún 2009

Ahojte, chcem sa opýtatť, či máte nejaké skúsenosti s neurologiou na Kramaroch a hlavne na Antolskej.
My by sme mali byť vyšetrení neurologičkou, na Kramaroch mali ale najbližší termím 3.9.2009 a o Antolskej som nič nenašla. Ďakujem

ejusaaa
12. jún 2009

Ahoj a mozem sa spytat preco musite ist na take vysetrenie? 😲

bibi1711
autor
12. jún 2009

Včera sme boli v poradni a naša pediatrička vravela, že sa jej zdá byť malá nejaká stuhnutá, vraj má podozrenie na hypertonus.

tinka19
12. jún 2009

bibi..to sme mali aj my cvicili sme vojtovku ale len cca 2 mesiace,nemali sme to take vazne.Urcite by ste ,mali ist na vysetrenie skor ako v septembri. cim skor tym lepsie.. 🙂

nikollette
12. jún 2009

Bibi, my sme boli na kramaroch na neurologii v máji, kvoli tomu ze maly bol rodený VE, a tak preventívne nas poslali v jeho troch mesaich zivota.. no známa sestricka nam vybavila termin, ked mal maly 2 a pol mesiaca, a vsetko bolo ok 😉 nie je to nic starsne... ale treba sa vzdy vopred objednat.. len som maleho povyzliekala, klepla mu s taykm malym kladivkom na reflexne body ako su lakte a kolienka, dala ho na brusko ci dviha halvicku, ukazovala mu nejaku hracku ci to sleduje,a to bolo vše 😉

Bibi a teba sa nezdá byt stuhnutá ,alebo nieco.. nic by si si nevsimla.. ako vlastne na takom malom babatku, to asi ešte ťažko...

nikollette
12. jún 2009

bibi a to az 3.9 maju volyn termín na kramíroch??????? 😕 😕 😕 😕 😕

bibi1711
autor
12. jún 2009

No, ved prave to...Ak jej ozaj nieco je, tak to je dost neskoro...ze? Inak, mne pride, ze je v norme. Ma len 5 tyzdnov, k tomu sa narodila o 2 tyzdne skor. Lekarka jej robila Moorov reflex, nasla som, ze ma vymiznut az v 4 mesiaci a jej sa nezda, ze ho este ma. Ona bola vyplasena celkom a potom ju dala na brusko a ju sledovala. A nic nerobila a mala rucicky v past. Ale doma ju davam na brusko a normalne dviha hlavicku a dnes normalne bola na predlakti, mala uplne dvihnutu hlavicku, rucicky vystrete a bola tak asi 10 sekund. Aj ju dnes sledujem dost, najma tie pasticky, ale ma rucicky v past asi tak 40percent casu. Tak neviem...ale budem pokojnejsia, ked ju vysetria. Preto sa pztam na Antolsku, ci je tam neurolog, lebo cakat do septembra nemienim.

lucia1004
12. jún 2009

ahoj bibi, my mame podobnu skusenost co sa tyka terminu a Kramarov. V 3. mesiaci sa nasej pediatricke zdalo, ze maly motoricky zaostava, tak nam dala telef.cislo a listok na Kramare. Ked som tam zavolala, tak nas objednali o dva a pol mesiace. Pytala som sa sestricky, ci to je normalne, ci nedôjde k "zanedbaniu" niecoho za taky dlhy cas. A sestricka mi povedala, ze:

ked sa nasej pediatricke zda, ze je to "vazne" a treba to riesit skôr, tak nas s listkom posle na Kramare na 1.detsku fakultnu ambulanciu k Dr. Sramkovej a ta dokaze potom "vybavit" skorsi termin. Povedala som to nasej pediatricke, ale ta usudila, ze sa nemusime ponahlat a staci ist neskôr.
A nakoniec to chvalabohu dopadlo tak, ze nas maly je teraz cca dva mesiace motoricky popredu.
Ale isteze zanedbat netreba nic. A môj materinsky cit mi v tretom mesiaci vravel, ze je vsetko v poriadku.

A este nieco. Nenavrhla ti tvoja pediatricka, aby si zacala (bez neurol.vysetrenia) chodit rehabilitovat (napr. Vojtovkou) do Harmony v Dubravke? Nam to totiz vtedy, ked nas poslala na Kramare, hned aj navrhla, ale nechodili sme.

bibi1711
autor
12. jún 2009

No, to je ale velmi zvlastne, nie? Ved v takeom malom veku su 3 mesiace dost vela.
Nenavrhla mi tu moznost, dnes som jej volala, ze ako sme pochodili a ona, ze mam obvolat ine nemocnice...Tak hladam. A mne sa fakt nezda, ze by bolo nieco v neporiadku. Ale ako vravim, radsej pojdem.

nikollette
12. jún 2009

No hej my chodíme k šramkovej...
A tu neurologiu nam vybavila jedna sestrička zase..
je to hrozné s tým čakkním a termínmi 😒

veronikac139
17. jún 2009

Ahoj, aj nam povedala doktorka v ruzinoveze sa jej zda mala- ktora mala asi 8 tyzdnov vtedy- ze je trosku tuha. Takmi dala cislo na kramare a este nas tam objednali na sono mozgu. ked ju dr. vysetrovala povedala ze trosku je ale ze iba trosku a ze pocka co ukaze sono.Tam ma dr. sprdla ze ma normalny mozog a ze co tam robim. 😠
Takze na rehabilitacie nemusime chodit ale vlacime sa tam najskor kazdy mesiac potom 2 a teraz kontrola za 3 mesiace. A krasne je ako vsade pisu co by sa s detmi nemalo robit akoze sediet v 4 mesiacoch a tak... a odvtedy ma mala napisane v spravach o vysetreni - neusedi. A co sa tyka tych ruciciek, mala davala ruky v past ked bola medzi cudzimi a ked vidite co ta doktorka robi aj vy by ste dali. 😉

nikollette
18. jún 2009

Veroncika, kde ste boli na kramroch na 4tom poschodí na neurologii???
podla mna to tam bolo v pohode... nic strasne ta dokina nerobila... 😉 ukazovala hracky, dvihla na ruk,y, dala ho sediet, dala ho na brusko a koniec.. 🙂

veronikac139
19. jún 2009

Ahoj nikollette, hej na kramaroch na 4 poschodi, je tam naozaj strasne mila dr., taka vysoka a mlada. a ma aj milu sestricku taku tenku vysoku starsiu sedivu pani. a je tam aj taka faaaaaaaaaaaaaakt protivna babizna . co chcete vediet vam vysvetlia ale viac nie, v podstate ako vsade, na vsetko sa treba pytat, ale vela veci vam hned ani nenapadne.... ja viem ze je lepsie ked sa to sleduje aby sa nahodou nieco nezanedbalo... len sme boli najskor s malou po 2razy na ockovaniach v ruzinove a hned sme leteli na kramare. takze mala ked zbadala dr. pustila taky rev... ☹ a potom sa zatala. a ked sa ma dr. spytala ci sa pretaca- no mala sa zacala tocit v 4,5mesiacoch lenze sme cestovali na 5 dni prec a ona sa asi sprajcla a zacala sa az vcera 6,5 mesiaca. Dokina na mna kukala akoby som jej chcela schvalne klamat, ide mi o dieta a nie sa s inou mamickou pretekat ktore dieta sa skor pretoci.

skalnicka
19. jún 2009

skuste aj TT, tiez to tam maju sice strasne prepchate, ale ak je to vazne, tak aspon skuste, ci nedaju skorsi termin. my chodime k velmi milej pani dr. do TT nemocnice, je strasne fajn---aj ked ma toho naozaj az nad hlavu...ak by si hccela, hodim ti do IP telef.cislo...

kristinka.s
19. jún 2009

my sme boli na neurologickom vysetreni na sukromnej klinike na mileticovej, tam nas objednali hned na 2hy tyzden, kompletne neurologicke vysetrenie vratane eeg, sona nas sice stalo 20 eur ale aspon som sa ukludnila a nemusela som cakaat 2m, by ma asi porazilo 🙂
chvala Bohu vsetko bolo ok, su tam velmi mili lekari, nemusite nic cakat a urobia kompletne vysetrenie.
Je to centrum Sinalgis - keby niekto chcel

papty
19. jún 2009

Ahoj bibi 1711. Ja som chodila na Kramare tiez s malym, kvoli tomu hypertonusu. Tiez sme cakali dlho, ale kedze sa mi maly zdal v poriadku(presne ako Tebe mala) tak som ani nestresovala. Nemusela som s nim ani cvicit, len som mu po kupeli masirovala nozicky a rucicky. aj som to flakala niekedy, a potom to uz bolo v poriadku 😉 Ak mas moznost aj plavanie je dobre 🙂

gabika25
20. jún 2009

ahojte, ja chodim na kramare s obidvomi krpcami a som spokojna. Mame doktorku Gutanovu, ktora je velmi mila a vsetko mi vysvetlila. S malym musim zacat cvicit a s malou zatial nie, aj ked myslim, ze je to len otazka casu. Tiez sme cakali dlho, ale pri tych vsetkych vysetreniach, ktore kazdy tyzden absolvujeme mi to az take strasne neprislo.

sebastijan87
31. máj 2013

prosim vas pomozte mi ak viete mam 7 rocneho sina ktori dostava krcove zachvati a to vo vk vravia ze je to epilepsia ale na EEG neukazalo nic a maju mu spravit magneticku rezonakciu ale iba 26.6 a to je daleko prosim vas ak viete poradit dobru neurologicku v ba tak sa mi ozvite na sebastijanko@azet.sk vopred dakujem