Neutíšiteľný kašeľ u 6 ročnej

martinoocka
24. jún 2021

Prosím vás poraďte ako pomôcť 6 ročnej dcérke. Už od utorka poobedia jej kolísa teplota 37-38 C. Ale včera a dnes má hrozný dusivý kašeľ. Včera v noci sme nespali budila sa každú hodinu na záchvaty kašľa. Cez deň ju to chytalo tiež ale teraz na večer sa to opäť stupňuje. Ja už neviem ako jej pomôcť. Je aj veľmi zahlienená, stále si fúka nos. Ako prvé som jej začala dávať domáci cibuľový sirup, cibuľu nakrájala do izby , zvýšila matrac. Potom mala Trifed 3x nijaký efekt, skúsili sme Robitussin ani to nepomohlo. Dnes jej doktorka kázala dávať Triefed, Paxeladine, Aerius a antibiotiká Sumamed. Mala

martinoocka
autor
24. jún 2021

síce nízke CRP ,ale mladšia má zahnisane hrdlo tak že dá antibiotiká obidvom. Dcérka sa trápi je vyčerpaná z toho sústavného kašľa , nemôže spať, už sa aj povracala a neviem ako jej mám pomôcť. Plače že nevládze a ja neviem čo s ňou. Tie lieky vôbec nezaberajú 😔 nemáte nejakú radu čo ešte skúsiť?

patka06
24. jún 2021

na zahlienenie u nás vždy pomohli Bromhexin kvapky
tu treba vykašliavanie podporiť nie tlmiť

zuzikak
24. jún 2021

kolko uziva trifed _? Ono to trva tie 3 dni, ked sa to zacne menit. Vtedy zacne ucinkovat aj trifed, aj Aerius. Trifed ma zlty alebo zeleny ? Ak zeleny tak na noc ucinkuje zle (produkuje hlieny a to na noc robi zlobu. Ak nie je ziadna zmena, treba znova navstivit lekarku. Konkretne moj syn velmi zle reagoval na zeleny trifed a mal zachvaty kasla. Odvtedy mu predpisuje len zlty. Cibulovy sirup tiez nedavaj na noc - uvolnuje hlieny a tie ju potom dusia. To je dobre na vykasliavanie pocas dna. Na noc len Aerius. To zvracanie znamena, ze mala plny zaludok - dobre, ze to slo von a nedrzi sa to v nej. A nech spi takmer po sediacky koli zatekaniu. Ano, nie je to jednoduche ale treba riadne zvysit polohu. Silno drzim palce nech je skoro lepsie.

martinoocka
autor
24. jún 2021

Ďakujem. Tak ten cibuľový už nedám to som nevedela že sa nemá na večer. Trifed má žltý. Dala som jej ho včera 3x potom ten robitussin som skusala a dnes ešte len raz ho mala. Predtým zvykla po ňom zaspať keď ho mala ako menšia aj hneď utíšil kašeľ ale tentoraz nič ani nespala celý deň asi aj kôli tomu teplu. Aerius sa mi aj zdalo že pomohol ale tak na dve hodiny a ten si ma dať len raz za deň. Aj sa bojím tej kombinácie toľko sirupov na kašel 😣 u lekárky sme boli len dnes . Len sa desím tej noci keď sa bude zasa tak trápiť a neviem jej pomôcť . Myslela som že jej dá nejaké lieky čo jej záberu aby sa už vyspala. Ale teda asi to tak ľahko nepôjde 😥

patka06
24. jún 2021

@martinoocka žltý Trifed je na suchý dráždivý kašeľ ... v tomto prípade liek úplne mimo, Paxeladin je tiež na utlmenie ... dať jedine na večer ..no ja by som nedávala, radšej jedna - dve prebdené noci, ako tie hlieny udržiavať v tele
Uľaví sa jej len keď všetky hlieny vyjdú von

vojkri
24. jún 2021

Prve tri dni moze byt dusivy kasel a ten sa ma tlmit. Doktorka dala lieky spravne. Tiez sa mi zda ze aby odkaslala ale to v taky cas nepomaha. Ziadne lieky na vykasliavanie treba pockat kym zacne odkasliavat az tak zmenit. Zlty trifed uvolni opuch paxeladine je silny zvykne rychlo zabrat. U nas potom este pleumolysin ale to su kodeinove kvapky a od 12 rokov. Len vydrzat...na treti den by malo zacat zlepsenie ak nie treba sa ist popocuvat ci to nie su priedusky. Medzitym haslerku cmulat vodu sa napit. Ine velmi nepomoze len vydrzat (mavame pravidelne tulit mojkat a vydrzat). P.s. ked sa povravali tiez sa to zvyklo zlepsit..este mne osobne pomohlo akoby kloktat aj ked vodu..uvolni to hlieny co sa vysloveme drzia v nosohltane ze ani nosom ani odkaslat a to drazdi na kasel....drzim palce hlavne nemenit liecbu lekarky a ziaden robitusin ani ine na odkaslanie nateraz

vojkri
24. jún 2021

@vojkri este taka rada...je to tazke rozlisit suchy a vlhky kasel niekedy som bola presvedcena ze odkasliava a dala som rpeto zly liek a sa mi dieta slo udusit. V prve dni preto davam stoptussin ten je aj aj to davaju aj v nemocnici...len ak ju vyslovene dusi tak nepomoze ale ten paxeladine ano..aktualne sme to riesili pred troma dnami...

martinoocka
autor
24. jún 2021

Ďakujem za všetky rady z každej si niečo zoberiem. Práve preto že aby som jej nedavala nevhodný liek sme boli u lekárky inak keď ma len teploty sople do 3 dní nechodíme. Ale práve tam taky záchvat kašľu nemala len tak pokašliavala tak neviem, snáď to doktorka vyhodnotila správne. Jej to fakt nejde z priedušiek tam nemá nič, skôr tie soplíky ako stekajú do hrdla tak ju dráždia myslím lebo to je ako keby ja teraz nasilu začnem kašľať, taký zvuk....zajtra je tretí deň verím že už sa jej polepší 🙏 už mala všelijaké choroby teda, ale takáto bezradná som nebola ešte . Ďakujem ešte raz za rady aj podporu.

kittykat22
24. jún 2021

@martinoocka na spanie jej daj fenistyl. To nam dava doktorka. Vtip je, ze ako 10 hodin kym spi nekasle, tak sa tak ukludni ze potom uz moc nekasle ani cez den. Takto kvapkam 3 dni po sebe a kasel je prec. Ja som si myslela, ze pediatricka sa splietla, ked mi hovorila ze mam dat fenistyl kvapky na kasel ... a ono fakt ze jo. Dieta zaspi a celu noc je ticho. Keby sa prebrala tak jej daj este jednu davku a bude spat do rana. Na druhy den bude ovela lepsia.

eriksonka1234
24. jún 2021

@martinoocka pozor, nech to neprejde do astmy, urobiť rozbor krvi na mykoplazmy, chlamýdie. Možno by som vyskúšala inhalovat Vincentku. Nam pri takýchto zachvatovych kasloch dávali aj na noc Zodac s Dithiadenom

vojkri
24. jún 2021

@martinoocka nekombinuj hlavne prosim. Ak ma trifed to je antihistaminikum a silne ziaden fenistil ani dithiaden ani zodac. Ma vsetko co jej doktorka mohla dat len vydrzat..aby si neprekombinovala....

mimimami3
24. jún 2021

@martinoocka nam sa osvedcil sypany caj - sladke drievko (riedi a uvolnuje hlieny) + podbel (uvolnuje stiahnute dychacie cesty, sby hlien mohol von), z oboch 2 cajove lyzicky, zaliat 2 dcl vriacej vody, zakryt a 15 min zakryte luhovat. Vypit 1-2 taketo caje denne. My sme ine "kaslozachvaty" mavali, s dusenim, premodravanim... Doktorka uz neraz z nas zufala, uz nevedela, co este nam dat... Pravidelne sme koncili na medrole... No ako som zacala robit tento caj, ulava obrovska, sice deti frflali (nechutil im), ale tak pekne a lahko sa im povykasliavalo z neho... Uz roky nekupujem sirupy od kasla, za nas ani jeden nebol taky ucinny ako tento caj... Vyskusaj, lieky jej nevysadzaj, samozrejme, ked jej ich lekarka predpisala, len ako doplnok skus pridat ten caj. Nam na treti den vzdy bolo vyrazne lepsie.

zuzula507
24. jún 2021

@martinoocka, my pri dusovom kasli davame stoptusin no minule nam znama sestricka z pediatrie poradila tiez Paxeladine ako aj vam a pomohol nam aj ked teda kasel sa nezastavil uplne hned az po par dnoch. Tiez je vraj pri suchom kasli a na odhlienenie dobry aj sun vital z duolife mame ho tiez doma ale berieme len preventivne zatial mne na odhlienenie tiez pomohol ale nemame skusenost zatial pri kasli ale teda je urceny aj na suchy kasel. Ked zatekaju sopliky davame zyrtec a difuzujeme