Nízka glykémia u novorodenca - máte s tým skúsenosti?

danielle98
18. jún 2019

Ahojte, narodil sa mi synček a bol mu zistený nízky cukor. Vraj aj plodová voda už bola zelená. Máte niekto skúsenosti s nízkym cukrom u dieťaťa? Celkom ma to dostalo aj keď ma upokojujú z každej strany hlavne sestričky, že sa z toho dostane... no ten strach je neskutočný.

seahorse27
22. jún 2019

Ahoj. Moj syn mal nizku glukozu po narodeni, uz si nepamatam presne hodnotu, ale stale mu kvoli tomu brali krv s sledovali to. Zlepsilo sa to, ked sa poriadne rozpapal - asi na 3. den po narodeni.

danielle98
autor
22. jún 2019

@seahorse27 Ďakujem za reakciu 🙂 Áno, aj jemu sa to už upravuje pekne ale ešte ho stále pozorujú, vraj aj endokrinologičku budú k nemu volať a postupne znižovať dávky cukru, čo dostáva. Váš syn bol dlho v nemocnici kvôli tomu?

lenkaam_1
22. jún 2019

@danielle98 ahoj aj moj mal nizky cukor...
Narodil sa predcasne /hranicne.
Bol na infuziach nonstop. Zlepsilo sa to na nejaky 5-6 den....z porodnice sme sli az na 8 den domov...
Ale endokrinologa k nemu nevolali...
Len obdery robili..

danielle98
autor
22. jún 2019

@lenkaam_1 No pani doktorka mi vysvetľovala, že nechce nič podceniť tak že pre istotu zavolá endokrinologičku 🙂 Snáď mi ho už čoskoro pustia domov, od stredy je na intenzívnej liečbe 🙂

lenkaam_1
22. jún 2019

@danielle98 drzim palce aby bolo chlapciatko cim skor fit 🙂 taketo stresy nam robia

danielle98
autor
22. jún 2019

@lenkaam_1 Ďakujeme krásne 😊 Och no veru, také stresy mať... tak ale snáď toto je vec, ktorá sa dá dať do poriadku 😊

lenkaam_1
22. jún 2019

@danielle98 ano je ale pamatam si dodnes prerevala som cely pobyt v nemocnici lebo nemohol byt pri mne ked bol na infuziach a ako aj ty pises vsetci ma utesovali ze ved to je nic...darmo 😊

seahorse27
22. jún 2019

@danielle98 Kedze jemu sa to upravilo hned na 3. den, nedostaval ziadne lieky a ked zacal papat moje mliecko vo vacsich davkach, glukoza bola hned na normalnych hodnotach. My sme boli v porodnici asi 7 dni dokopy, ale dovod bola potom uz silna novorod. zltacka, ktora nastupila hned potom, ako sa upravila glykemia. Musel byt 24h na fototerapii a potom 24h sledovany a sli sme domov. Inak maly sa narodil 3 tyzdne pred terminom, mal 2910g - hranicny novorodenec.

danielle98
autor
22. jún 2019

@lenkaam_1 Ja som mala tiež čo robiť, aby som z toho neplakala každý jeden deň :-/ Teraz sa liečim už doma a k malému chodím každý deň, aby mal moje mliečko a aby ma cítil 🙂 A presne to aj mňa trápi, že si ho ešte nemôžem vziať do náručia, lebo je na tých infúziách ☹ A človek sa veru bojí aj keď mu každý hovorí, že z tohto sa dostane... 🙂

danielle98
autor
22. jún 2019

@seahorse27 No môj sa narodil deň po termíne a žltačka uňho tiež hneď naskočila ... čiže ešte aj toto mu dávajú do poriadku 🙂

lenkaam_1
22. jún 2019

@danielle98 inak aj moj hned na to silnu zltacku...😒😒
Drzim palce este raz nech je rychlo doma

seahorse27
22. jún 2019

@danielle98 Zelam vam, aby bol maly cim skor fit a s vami doma. Kolko dni ma?

danielle98
autor
22. jún 2019

@lenkaam_1 Tak to teda máme veľmi podobné 🙂 Ďakujem pekne, snáď už tento týždeň bude aj doma 🙂

danielle98
autor
22. jún 2019

@seahorse27 Ďakujem veľmi pekne 🙂 No už má dnes 4 dni...

seahorse27
22. jún 2019

@danielle98 Ja som bola s malym cely ten cas - boli sme spolu stale v porodnici, nepresuvali ho na ine oddelenie. Mna prepustili tiez len potom, spolu s nim na 7.den. Vy ste na SK alebo v zahranici?

danielle98
autor
23. jún 2019

@seahorse27 No mne ho presunuli úplne do iného mesta na špecializované pracovisko 🙂 Ja som na Slovensku 🙂

seahorse27
23. jún 2019

@danielle98 Aha, tak to musi byt fakt tazke pre teba, ked nemozes byt s nim 😔 Drzte sa obaja, nech ste cim skor spolu.

danielle98
autor
23. jún 2019

@seahorse27 Je to ťažké ale keďže sa mu výrazne lepší stav tak to ma drží nad vodou... 🙂 Ďakujeme, už nech je ozaj pri mne doma ❤

3petka
23. jún 2019

@danielle98 ahoj aj môj maly mal nízky cukor. Ešte na stole sa opýtali či mu môžu dať cukrovú vodu. Tak som súhlasila a už potom bolo dobre

danielle98
autor
23. jún 2019

@3petka Môjmu to zistili tiež hneď v deň narodenia... tak dúfam, že sa už dá do poriadku 🙂

ildiko36
23. jún 2019

@danielle98 ahoj moj syn mal tiez nizky cukor ..tiez som sa zlakla ked prespal 8hod a ledva som ho zobudila ..natlacila som mu cukrovu vodu do ust..hned som isla kupit glukomer..po cukrovej vode mal 2.7mmol/L.. sledovala som ho kazdy den..ked zacal lepsie papat tiez sa mu to znormalizovalo

danielle98
autor
23. jún 2019

@ildiko36 Fúha..teda vy ste na to prišli až doma? ... :-O

ildiko36
23. jún 2019

@danielle98 v nemocici ho sledovali 3dni lebo sa narodil 4.5kg..vsetky deti sleduju nad 4kg..a ked som ho nevedela prebudit hned som vedela ze ma nizky cukor.som inak zachranarka ale som sa tiez roztriasla ked som zbala ze je v hypoglykemii..nastasie zabrala cukrova voda..1mesiac som mu merala kazdy den.a ked mal na hranici som mu automaticky dala cukrovu vodu .ale do rucky sa nedalo pichnut ihlu na nohy na prstoch som ho pichala..po mesiaci sa to postupne znormalizovalo

danielle98
autor
23. jún 2019

@ildiko36 Čiže by som sa nemala obávať toho, žeby sa to nedalo dať dokopy? Lebo môj malý pije už aj mliečko ale aj do toho mliečka mu dávajú vraj cukor... že potom mi povedia, že či mu už dávať umelé mliečko alebo normálne...snáď sa to už dá do poriadku, keď bude pravidelne papať 🙂

ildiko36
23. jún 2019

@danielle98 ked mas mlieko davaj svoje.lepsie ako umele..keby ze malu kus vykne na cumlik da ha ho naucit aby zobral aj flasu aj tvoj prsnik.je jedna flaska od nuk..ma taky siroky cumlik a 6malych dierok a musi silno tahat ako z prisnika.ja som to dostala v nemecku na poradni aj mi to poradila doktorka

ildiko36
23. jún 2019

@danielle98 mala som malo mlieka a som ho dokrmovala..az na 3mes som dostala mlieko..do vtedy cez tu flasku som ho krmila

danielle98
autor
23. jún 2019

@ildiko36 Mám svoje mlieko a momentálne mu odsávam a nosím... 🙂 Viem, že moje je najlepšie preňho 🙂

ildiko36
23. jún 2019

@danielle98 lenze zisti ci mu davaju so striekackou alebo z flasky..neni jedno aka je flaska

ildiko36
23. jún 2019
ildiko36
23. jún 2019

V obchode to nekupis..len v lekarni ti objednaju alebo cez net