Nočné mory - pád z postele

bashee
9. jún 2022

Nema niekto podobnu skusenost? Uz neviem ako proti tomu bojovat. Od narodenia dietata som sa v noci strhavala zo strachu ze som prilahla dieta alebo ze spadlo z postele. Je dojcene v noci v posteli a po nadojceni prelozene do svojej postielky. No ja sa x-krat za noc zobudim, teda strhnem a zacnem hladat dieta s obavou ze som asi zaspala pocas dojdenia a ono spadlo. Moje nocne mory sa este zhorsili a poctom znasobili po tom, co mi v 11.mesiaci aj naozaj z postele pocas dojcenia spadol. Zaspala som od vycerpania. Odvtedy sa budim aj 10-15x za noc, s tym ze ma strhne zo spanku a moj mozog akosi funguje iracionalne. Divam sa na videopestunku, dieta si spokojne spinka vo svojej izbe v postielke za zavretymi dverami ale vo mne ostava strach zo sna ze spadol a pod. a uz sa stalo aj take ze som bola pozerat na schody ci sa nezkotulal (ano, aj ked lezi za zavretymi dverami a vidim ho na pestunke, moj mozog akosi je opity strachom a neveri). Do toho od narodenia pocas toho ako ma strhne, ja drapnem partnera leziaceho vedla (lebo opat moj mozog vyhodnoti ze to on je to padajuce babo a ja ho musim zachytit). Kvoli tomuto je prakticky nemozne aby vedla mna na posteli spal niekto dalsi lebo sa velmi casto strhavam pri pohybe cloveka. Zabrany nepomozu, som schopna neverit ze babo nepreliezlo zabranu a aj tak nespadlo, plus ine dovody. Kedze sa dieta budi 2-3x ale ja aj 10-15x lrakticky kvoli nicomu, som frustrovana a vycerpana. Neviem s kym toto riesit. S psychologom? Psychiatrom? Je to strasne. Nechcem si dieta prisunut k poateli, uz 5 mesiacov spi sam v izbe a je nam tak vaetkym lepsie. Mali ste niekto podobnu skusenost? Vyriesilo sa to?
Dieta ma 13mesiacov

sszuzu8
9. jún 2022

Prosím psychológ. 🙂 Uľaví sa ti

777januska777
9. jún 2022

Najskôr by som asi odstavila na noc dieťa, cez deň normálne koj ďalej a v noci nech k nemu manžel vstane s vodou. A ak nepomôže, tak psycholog.

luccija
9. jún 2022

A nezhorsilo sa to odkedy spí vedľa v izbe?ja som mala také sny prvý rok, dva, ale nebudila som sa tak často.Ale samé zle veci vypadne mi z okna, z kočíka, neviem mu dať jesť je to podvedomy strach o dieťa.Mne to prešlo same...nebola by si istejšia, keby bol vedľa teba?Ak nepomôže tak psychológ skús aj magnézium veľa cez deň potláčas máš to pod "kontrolou" a v noci tie úzkosti vyliezaju

zuzanka.zuzu
9. jún 2022

juuuj takto by som sa teda netrápila, normálne nasaď lieky na spanie a po čase postupne vysaď po konzultácii s lekárom... veeeeľa ľudí ich berie, napr. po smrti rodičov kamoška nemohla spávať, hrozné stavy mala, dala liečiky, dospala resty a potom postupne vysadila. nič sa jej nestalo, nie je feťáčka, neboj 😀 lieky ako lieky.

bashee
autor
9. jún 2022

Praveze sa to nezhorsilo odkedy spi sam. S tym to suvis nema. Mam to naozaj od maleho narodenia. Zhorsenie prislo od momentu ked mi naozaj spadol. To su az take halucinacne stavy, dezorientacia po zobudeni, ked ho hladam kde je a pod. Ved toto, ze ja ho uspavan kojenim a chcela by som ho na noc odstavit, ale az ked bude mat partner dovolenku. Aj to sa obavam ci to on da, lebo mi pride ze s malym mam viac trpezlivosti ja. Niekedy na mna priatel zato aj nakrici, ze nech ho nelapam, ale ja to nerobim naschval. Beriem uz rok melatonin, pomaha mi rychlejsie zaspat. No je to narocne. Pride mi to ako spankova deprivacia a toto jej priznaky…potom cely den nevladzem plus som psychicky unavena

dagmarovita
9. jún 2022

A prečo nespí s Tebou v spálni? Inak asi skúsený psychiater poradí. Kojacim dávajú Sertralin. Lieky sa nemusia brať dlhodobo, dobrý lekár sa snazí lieky vysadiť, ak sa stav zlepsí.

bashee
autor
9. jún 2022

@dagmarovita lebo od silvestra spi v tichsej izbe mino ulice a mne vyhovuje ze si aj odkaslat mozem, kychnut. Som astmatik a budil sa. Ked je sam v izbe je to lepsie.

luccija
9. jún 2022

@bashee a nerobí Ti to ten melatonin?že chces spať aj snivas aj si hore niečo ako nočná paralyza?taký prerušovaný spánok a potom sa nedostaneš do hlbokého spánku a zle sa Ti sníva?
Niekedy zaspím, keď dcéra odíde do školy na hodinu a same krvaky, zle sny...tebe by skôr dali ukludnovaky na úzkosť a nie lieky na spanie.Ale ono je to jedno s druhým si unavená z dieťaťa a psychika pracuje.Ked kojis lieky Ti nedajú na ukludnenie ešte tak skôr antidepresíva slabsie budeš mať viac energie budeš vyrovnanejsia

bashee
autor
9. jún 2022

@luccija inak presne to mi napadlo, ze ja sa citim casto tak akoby som neupadla do hlbokeho spanku a neprebehli vsetky spankove fazy ako maju. A uzkosti tie pocitujem tiez. Cize lahke antidepresiva pre dojciace si pytat? Hmm skusim

kubkovamama
9. jún 2022

@bashee určite za odborníkom.V takejto fáze už si sama nepomôžes.Urcite môžeš cez deň vyskúšať všetko možné na zrelaxovanie..ale asi už si taká vyčerpaná a vynervacená,že je ťažké cez deň nemyslieť na to ako ti bude v noci.Predtym ako nabehnes na lieky skús ešte terapiu u dobrého psychológa.Ja som laik,ale v rodine máme dlhoročné psychické ochorenie a vidim čo ako zaberalo, samozrejme u každého je to iné.Drzim palce

lamonita
9. jún 2022

Ja mam niečo podobné ale oveľa menej intenzívne. Pred mesiacom sme postieľku oddelili od postele. VZDY ju prekladám po kojeni. Aj napriek tomu sa niekedy v noci preberiem v uplnej panike a hladam ju ze kde je,či som nezabudla preložiť, či nespadla... keď ju nájdem v postieľke to je pocit❤️🤣

bashee
autor
9. jún 2022

@lamonita jejda presne! Ten pocit - aj absolutnej paniky aj ked ju vidis v bezpeci v postielke (a kym mne teda dojde a mozog uveri 😏) dobre poznam.

vilma7
9. jún 2022

@bashee ja by som určite odporučila dobrého hypnotizera.
Ja som u jedného riešila tiež problematiku so spaním, zlými snami.

bashee
autor
9. jún 2022

@vilma7 dakujem za tip, to je velmi zaujimavy postreh. Mozem dostat odporucenie, kludne do sukromnej spravy? 🙂 uz v minulosti som vahala (s inym problemom), tentokrat by som sa asi aj odhodlala. Dakujem ❤️

vilma7
9. jún 2022

@bashee píšem správu.