Nočné pomočovanie u 5-ročného

zorkahorka
16. nov 2022

Ahojte, moj predskolak sa raz za 3 mesiace vecer pocika. Tento mesiac dokonca dvakrat, ale je aj chory...
Ti, ktori ste absolvovali vysetrenie - ako vyzeralo? Aku liecbu dostalo dieta?
Zistil doktor aj pricinu pomocovania?
Vdaka za odpoveď

trgypadl
16. nov 2022

@zorkahorka ahoj, nema problem s nosovou mandlou?

zorkahorka
autor
16. nov 2022

@trgypadl nie. To dako suvisi s mechúrom?

trgypadl
16. nov 2022

@zorkahorka ked je problem s nosovou mandlou, ked je zvacsena,,, tak deti v noci casto dychaju pusou, mavaju apnoicke pauzy a tak je niekdy okyslicenie mozgovych centier nedostatocne, a dietatko tym padom nemusi dostavat signal o plnosti mocoveho mechura a potrebe močiť. Treba sa zamysliet,, ci sa to deje hlavne vtedy, ked je chory... Ak nie, tak navstivte pediatra, aby vam spravil zakladne vysetrenia, drzte sa

mrva
16. nov 2022

@zorkahorka u 5 rocne ho mi to nepride ako nejaky velky problem. Ja som pomocovanie riesila az v 8. rokoch. Bola okrem klasickeho nefrologickeho vysrtrenia (sono, odbery, moc) na rendgene a kontrastnou latkou. Vsetko bolo v poriadku. Preslo to v 10. rokoch. Musi mat hrube ponozky, inak ma problemy aj teraz. Ma 17 rokov.

fednaja
16. nov 2022

Možno obličky, možno stres. Tiež som mala s týmto problém ako dieťa, ale nejaký špeciálny dôvod to nemalo, zdravotný už vôbec nie. Neprišli na nič, proste to prešlo samé od seba a bez toho, aby som sa napchávala liekmi. Takže možno by bolo fajn len počkať.

zorkahorka
autor
16. nov 2022

@fednaja nasa detska strasi,ze to treba ruesit, mne to tiez nepride dake katastrofalne. Chcem to zatial skusit sama

trgypadl
16. nov 2022

@zorkahorka ona Ta nestrasi, len chce vylúčiť možné organické priciny... Nie je na skodu, ked sa skontroluje moc, oblicky, urobi sa uzv atd.. Bud rada, ze chce vylucit nejake vaznejsie ochorenie....

iritka
16. nov 2022

@zorkahorka aj mojej 5 rocnej sa obcas stane, neriesim. Ale ona sa zvykne nalievat vecer, lebo cez den neni smadna.

slavomira236
16. nov 2022

@zorkahorka môj ešte v prvej triede sa pocikal v noci ak som ho nevzala v noci na wc keď som šla spať má taký spánok že jeho toto nezobudí že mu treba...a keď bol chorý ani nevravim

terezka1947
16. nov 2022

@zorkahorka my sme pochodu všetko možné,aj nemožné vyšetrenia. Všetko bolo ok. Nakoniec nás už chcela lekárka dať na lieky,lenže s tým súvisí aj úprava denného režimu,pitného režimu...a nejako sa mi to nepozdávalo pchať do syna lieky.
Vždy som tvrdila,že tvrdo spí,aj keď sme ho budili 2h po zaspati na wc,ani netušil,kde ide a čo robí.
Nakoniec mi jeden starší lekár povedal,že nech dám chlapcovi pokoj. Pokiaľ má výsledky dobre,musí skrátka dozrieť. A keď sa raz v noci sám zobudil,rozsvietil celý dom,že ide píšať,tak som sa od šťastia rozplakala. A jednoducho to odvtedy fungovalo.

zorkahorka
autor
16. nov 2022

@slavomira236
@terezka1947 ved toto, nasho tiez ani bomby nezobudia. Tiez si myslim,ze to bude spankom a tym,ze poobede vypije viac ako doobeda. A tiez aj jeho pohodlnosťou

terezka1947
16. nov 2022

@zorkahorka ale skus obehnúť lekárov,za to nič nedáš. Keď bude všetko ok,budeš aj ty kľudnejsia a budete čakať.

terezka1947
16. nov 2022

@mrva u nás to tiež prešlo až v cca 8,5-9r

euka210
16. nov 2022

@zorkahorka nie je to problem v takom veku, moj stredny mal do 4r v noci plienku, ked som ho nechcela v noci budit na curanie. Tvrdo spi. V zime ked sa nachladi tak zase sa mu to stava a to ma 9r. Chodili sme v skolke na urologiu kvoli bolesti po curani, ale vsetko bolo stale ok a stale je to len v zime, takze ho nutim nosit papuce alebo hrube ponozky.

anjelok
16. nov 2022

Moj to iste a vysledky ma ok, vcera sme boli na nefrologii (nie kvoli tomu) a som to spomenula. Sama dr povedala, ze v tomto veku ma este narok. A ako naschval zrovna v noci si 2x cvrkol, ale nastastie zobudil sa, tak len fliacik na gatiach.

kallanchoe
16. nov 2022

@zorkahorka môjmu sa to stávalo skoro do 6stich rokov...mladší od dvoch rokov ani necikol....pediatrická povedala že keď sa.to bude ešte stávat po nástupe do školy,tak potom by sme to začali riešiť....že ešte v takom veku sa to môže stavať,myslím že hovorila že to má niečo s vývojom nervovej sústavy že nie každé dieťa to ešte má ,, ukončené " že môže sa stať,že on to ovplyvniť veľmi nevie,že nemôže za to v podstate ...môjmu sa to stavalo najmä keď mal sople,bol prechladeny, alebo niekedy proste tvrdo spal....ako mu odbilo 6 rokov nepocikal sa už ...

viky7
16. nov 2022

dcera sa pocikavala dlho, dokonca kazdu noc takmer... aj ked som ju v noci dala cikat, do rana niekedy sa aj tak pocikala ... na mokro sa nezobudila ... boli sme na nefro, zobrali moc, spravila sono a povedala, ze do 7. rokov je hranica, do kedy sa to vsetko moze vyvijat este ... objednala nas tesne po 7. narodeninach ... 3 mesiace pred nafodeninami z nicoho nic to prestalo ... moze vecer aj pit ... a ked potrebuje v noci cikat, normalne sa zobudi a ide ... takze len potrebovala cas ...

plnenapaprika
16. nov 2022

@zorkahorka len cas. Preslo.to tusim ked mal 6. Teraz ma skoro 8 a stane sa pri chorobe. Hlavne ju tym nestresuj chudatko. Mozog a nervova sustava este dozrieva. Pedina to inak odmietla riesit do 6 roku, ze to je normal. A to je velmi dosledna doktorka.

zorkahorka
autor
16. nov 2022

Dik, baby, ste ma potesili... ked tak rozmyslam,aj nasmu synovi sa to stava mimo leta... nechce doma nosit papuce, upozornujem ho na to,ale nie som az taka dosledna, ved mame podlahovku... asi zacnem. Nasa pedina to niekedy prehana. Ked maly v 9 mesiacoch nestal, hrozila vysetreniami... 🙄