Novorodenecká JIS - infekcia

7. feb 2023

Sú tu maminky , ktorých detičky po narodení ležali na jirs kvôli infekcií? Zaujíma ma koľko času potrebovali na zotavenie a preloženie na bežné oddelenie k matke ( áno viem, že je to vysoko individuálne). Naše dietko je na jis už tretí deň,pravdepodobne má infekciu z plodovej vody. Kolísajú jej saturácie a nedrží si teplotu.

zuz987123
7. feb 2023

Ahoj, moja malá asi týždeň. Dostávala antibiotiká a ešte cca na 3 dni nám ich dali aj domov 🙂

anavixy
7. feb 2023

To je skutocne velmi individualne, nekomplikovana infekcia sa lieci antibiotikami 5-7 dni, ak je tam aj iny problem (zapal pluc?), moze to trvat aj dlhsie, ale moze sa to aj zo dna na den upravit, hlavne ta termoregulacia, saturacie… drzim palce, nech sa babatku polepsi a nech ste rychlo spolu 🍀

autor
7. feb 2023

@anavixy ďakujem. Zápal pľúc našťastie nemá aj keď nám povedali, že sa môže z toho rozvinúť. Zápalové parametre má síce vyššie, ale lekárka hovorila, že sú jedny z tých nižších , čo je asi dobré. Občas je napojená na kyslík ( hadičkou cez nos) keď jej zakolísajú tie saturácie, ale väčšinou si ich drží pekne. Mňa to len tak informatívne zaujíma, lebo lekárka sa nechcela vyjadrovať k dĺžke pobytu. Myslela som, že keď je bábo na jiske tak oveľa dlhší čas ( ja som rátala tak 4-5 týždňov) ,ale toto znie veľmi povzbudivo .

mariet24
7. feb 2023

Náš malý mal tak, dva dni tam bol ale mal len také hodnoty že pravdepodobne by sa rozvinula infekcia, tak dostával niečo infúzne a monitorovali mu srdiečko... Všetko skončilo bez akýchkoľvek následkov, aj keď som to ťažko prežívala vtedy. Držím palce aby aj u vás to tak bolo 🍀

anavixy
7. feb 2023

Zalezi preco tam je 🙂 ked je to dietatko narodene v termine a je tam “len” kvoli infekcii, tak to nemusi byt tak dlho. Tieto infekcie su pomerne caste u novorodencov, na atb dobre reaguju, urcite to pomoze a bude dobre 🙂

ebirka
7. feb 2023

Dcerka bola s infekciou 6 dni na rizikovej JIRS kde som za nou mohla chodit 2x denne na 1 hodinu. Mala tazky obojstranny zapal pľúc, bola intubovaná a mala aj ochladzovanie mozgu. Potom bola preložená na obyčajnú jisku, kde bola este 2 dni so sestrickami a potom ju dali ku mne na izbu, ktora patrila pod Jis, bola stale kontrolovana ale uz bola pri mne. Záleží ako bude reagovat na liečbu, priberať. Naša sa sama preberala, snazila sa dychat sama takze ju preložili skôr. Ale teda bola nadopovana ATB na 3 roky dopredu 🙈

dzescebuly
7. feb 2023

Moji obaja synovia mali infekciu z plodovej vody,boli v inkubátore pokiaľ mali ATB -jeden syn mal kombináciu 7 a 10 dňových a druhý syn 7 dnove ATB.potom ich vybrali z inkubátora a pobudli sme ešte asi 2-3 dní v nemocnici

zorkahorka
7. feb 2023

Myslim, ze tyzden alebo 10 dni. Mal atb

ildiko36
7. feb 2023

Môžem sa ťa spitať kolko ma saturaciu, lebo moje dieťa mal 3dni 89%a ,pulzy 95', ked ja neotvorim usta že je cyanoticky, tak nas poslu domou že mal len syndrom modrej masky..🙈😡

autor
8. feb 2023

@ildiko36 ,92 si včera držala. Pulzy okolo 113 v pokoji

ildiko36
8. feb 2023

Tak vy mate ovela lepsie vysledky ako sme my mali, môj vôbec nebol na jiske , bol od zaciatku somnou na izbe, pritom už aj pri ctg mal 95 pulzov pri pôrode, som si myslela že po pôrode sa to zlepsilo.. na pozorovanie ho zobrali po 3dnoch ked som im povedala svoje.Ale
trom lekarom som povedala že s ným niečo neni v poriadku, kašlali na to..som maximalne sklamaná s personálom .Ked som laik a sa nevyznam príznakom boh vie ako skončí malý..