Novorodenecká žltačka

lele1310
9. dec 2021

Ahojte, rodila som v utorok dnes druhý deň po pôrode maličkej namerali zltacku zo strojom jej ukázalo na hrudníku 178 a na brušku 202 hodnoty. Odobrali jej krv aby zistili presne hodnoty zvyknú byť hodnoty z krvy vyššie ako z toho meradlá?. Chcel by sme ísť zajtra domou lebo tak nás mali aj pustiť na 3 deň.

petamich
9. dec 2021

ano, krv zvykne byt vyssia ako tym "teplomerom" alebo ako to nazvat - ak budu vysoke hodnoty, tak zrejme pojde drobec na foto-terapiu, radsej nech to maju oni pod dohladom, ver mi aj ked chapem, ze chcete ist domov

lele1310
autor
9. dec 2021

@petamich áno len tuna vraj keď je pod 220 tak púšťajú domou. Tak si nemyslím ze by mala až o toľko vyššiu keď ten stroj ukázal 202 na brušku a 178 na hrudníku

petamich
9. dec 2021

@lele1310 no uvidis, to tazko povedat, budu asi brat este jeden odber tak, aby mali vysledky zajtra pred vizitou (nasmu malemu brali niekedy nad ranom) ak stupne, tak vas domov neposlu, ak klesne, tak poslu

lele1310
autor
9. dec 2021

@petamich dúfam ze nebudú vysoké ani teraz ani ráno. Doma mám ešte dcéru a ta už to ťažko znáša že som preč tak dlho

petamich
9. dec 2021

@lele1310 silno drzim paste 🤞🏻🤞🏻

heln
9. dec 2021

@lele1310 ahoj, ake mate dnes pocasie? ak mate trochu slnecno, daj malu niekde na svetle miesto k oknu aby na nu dopadalo slnecne svetlo. nepamatam si uz preco, ale pomaha to, tak nam radili ked som bola v porodnici s prvou dcerou.

lele1310
autor
10. dec 2021

@heln ahoj práveže žiadne slnko len sneženie.

kitta
10. dec 2021

@lele1310 urcite lepsie vydrzat o jeden den viac,nech to klesne a sa vyslnieckuje na fototerapii trosku, ako mat doma zlte babatko, ktoremu sa nechce papat, lebo ho zmaha zltacka. Mali mal okolo 220 a ostali sme o den viac a pekne mu to kleslo a isli sme vklude domov.

merrysa
10. dec 2021

@lele1310 ono na ten druhy den zvyknu byt hodnoty najvyššie a potom by to malo klesat.. Ak nie, treba vela vela kojit aby to babatko dostalo zo seba von.. Ak budu prilis vysoké, daju ho pod lampu a bude to ok... Neboj sa 🙂 moj syncek sice nemal velmi vysoke hodnoty, zato zlty bol este dobre 3 mesiace 😂 hlavne klud, to sa upraví