Novorodenecké akné u 7 týždňového bábätka

vvrga1
22. máj 2022

Ahojte.
Malý má 7 týždňov a už cca 2 týždne nás trápi novorodenecke akne. Male červené vyrážky len na tvári. Je oveľa viac vyhadzany ked mu je teplo, alebo keď su vonku tie horúčavy a keď veľmi place. Ekzém to neni, alergia to neni tak nam pediatrička povedala len tolko ze novorodenecke akne a nemam to riešiť,ale niekedy to vyzerá ozaj hrozne. Dostali sme aj fenistil kvapky, nezaberá. Excipial nezaberá, ani repik, ani moja dieta, bepanthen nic. Umyvam ho len v prevarenej vode. Už som ozaj bezradna 🥲🥲 chcela som ist aj na kožné, ale vraj to chce len čas. Napr teraz spi vonku na terase v kočíku, 20 stupňov a ma peknu tváričku. Poraďte niečo prosím lebo už začínam byť zúfalá. Ď

lasona
22. máj 2022

Skús pozrieť kozmetiku s konope ..konope veľmi pekne lieči akné a vyrážky ..možno pomôže

babovka2321
22. máj 2022

@vvrga1 mne kazala dr vyradit z mojej stravy vsetky mliecne vyrobky, + som vyradila aj caro/inku a malemu sa polepsilo. Mohla by to byt nahoda, no ked som si skusila dat napr to caro, tak sa zase poriadne obsypal... Po case uz nemal problem s nicim a jem vsetko

pribinak
22. máj 2022

@vvrga1 kúp hnusný smradlavy Holtov krém a uvidis za 2 dni zázrak.
Nazrieť jemnu vrstvu na tvaricku 2-3x denne a fakt za 2 dni uvidis zázrak

hederamonstera
22. máj 2022

Nic len vydrzat🤷🏻‍♀️ Je to z tvojich hormonov, cisti sa od nich. Mojho to drzalo asi 1,5 mesiaca. Len som si davala pozor, aby sa neskrabal, davala som mu na noc rukavicky(resp.ponozky na ruky, lepsie drzali😂).
Ak bol nejaky pupacik fest biely/na prasknutie, tak som ho zotrela s gazou a alkoholom na cistenie, nech sa to nerozsiri kebyze sam praskne alebo si ho maly rozskrabe
Ako to prislo, tak to aj zmizlo

vvrga1
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz