Novorodenecký screening - odber z pätičky

22. aug 2022

Ahojte, chcela by som vedieť, či nemáte skúsenosti s opakovaným odberom krvi z pätičky bábätka..kôli zlým výsledkom po prvom odbere? Moja malá má 2 týždne a musíme ísť opakovane na odber pretože jej vyšlo podozrenie na cystickú fibrózu 😔 veľmi sa bojím..výsledky po opakovanom odbere budú až za 2 týždne a mám pocit že dovtedy sa zbláznim od strachu..vraj zvyknú byt výsledky falošne pozitívne 😔 nemáte s tým niekto skúsenosť?

nely1704
22. aug 2022

Ja skúsenosť konkrétne s tou vecou nemám ale mam skúsenosti iné, takže ti môžem len povedať, že viem ako sa cítiš ...
chcem ta len povzbudiť, aby si sa nebála, lebo nijako výsledok nedokážeš ovplyvniť. Vieš ovplyvniť iba to, aby si bola v pohode lebo bábätko to cíti a aktuálne vieš pre neho urobiť maximum v tom, že budeš spokojná a nebudeš sa báť ❣️ užívaj si prítomnosť

ikaja
22. aug 2022

Áno mám skúsenosť, keď mi setricka zavolala, že prišli zlé výsledky som myslela že v ten deň, noc do druhého dňa zosaliemt, samozrejme Google urobil ešte svoje, len sme s mužom naňho kukali a pýtali sa čo mu je
Na druhý deň nás hneď pediatricka upokojila že pomaly každý výsledok im chodí na opätovné odobratie, stačí že zoberú malo krvi, dajú zle vysusit, nemôže na to ani trolinku prachu padnúť, vzorka sa môže znehodnotit aj presunom.. ďakujem Bohu že všetko dobre dopadlo 🤗 na ten deň a deň po(odber) nikdy nezabudnem, na ten strach ... Mal zlý výsledok so štítnou žľazou
Držím moc palce ❤️ úplne sa viem vžiť do vašej situácie

qetka
22. aug 2022

my sme boli opakovane so synom kvoli KH. Nevedeli nas zohnat, lebo si zle zapisali pediatra, nakoniec sa nejakym zazrakom dovolali muzovi na mobil az po vyse dvoch tyzdnoch, utekali sme na opakovany odber. Pamatam si, ze to bolo v piatok, sestricka hned utekala na postu, ale v pondelok boli Vianoce, cize to do Bystrice prislo az okolo Silvestra, a ja som stresovala, ze ak sa to potvrdi, tak liecba zacne neskoro. Nastastie bolo vsetko OK…

mijunik
23. aug 2022

Ahoj, synovi tiež robili opakovaný odber, myslím, že kvôli cystickej fibríóze, ale pediatrička ma upokojila slovami: “Tieto výsledky často vychádzajú falošne pozitívne. Myslíte, že by malo zmysel vyšetrovať niečo, čo sa nedá riešiť? Ak by sa to potvrdilo, tak to budeme riešiť. Ale váš syn cystickú fibrózu nemá, videla som deti s cystickou fibrózou, tie vyzerajú inak, váš syn je zdravé dieťa.” Nestresuj, kľud, viem, že sa zo ľahko hovorí, ale tá neistota je horšia, ako akákoľvek konkrétna informácia. Užívaj si svojho drobúšika, uvidíš, dobre bude. ☺️

rk123
23. aug 2022

dcerke tiez opakovali odber, neviem ale dovod. tiez som myslela ze sa zblaznim ale opakovany odber bol ok.niekedy je vzorka zle odobrata/malo krvi, alebo kontaminovana a nevedia to vyhodnottit tak opakuju.