Nutrilon Allergy Digestive Care a vracanie

dara27
8. nov 2016

ahojte.vcera nam zistili intoleranciu laktozy a maly dostal nutrilon allergy digestive care ale je to strasne horke a ledva mi to vypil a potom mi vracal cca 3 keat a stale ma v ustach taku ako penu a len mi to preglga.ma ho uzivat 2 tyzdne a potom mame prejst na nutrilon low lacoste.mali ste to niektora pri tomto mlieku?kolko asi trva dokym sa dostavi ucinok u babetka?myslim tym nejake zlepsenie?a este nezapekalo to mlieko?lebo vcera kakal len raz a odvtedy nic.

josephine15
8. nov 2016

@dara27 ahoj, mozem sa spytat ake ste mali priznaky a ako vam to diagnostikovali? Dakujem

dara27
autor
8. nov 2016

@josephine15 no stale po papani mi kakal velmi riedke a velmi sa mi pucil a mrvil.stale akoby mal krce.a toto sme mali od narodenia a vyskusali sme 3 mlieka dovtedy.teraz ma 6tt

katariang
8. nov 2016

Intolerancia laktózy znamená, že organizmus dieťaťa nezvláda štiepiť určité množstvo mliečneho cukru. Tzn. treba odsledovať kedy nastáva problém, pri akom množstve mlieka. Dieťa z toho vo väčšine vyrastie. To čo popisuješ mi skôr pripadá ako kombinácia s kolikami. Vtedy sa dieťatko pučí, poprípade má možno reflux - vracanie. Dala by som určite probiotiká, a prekonzultovala to s pediatričkou. Dieťa dávaj do vyvýšenej polohy pri spánku a taktiež pri chovaní ho choval tak aby malo hlavičku vyššie.A daj vedieť potom či o pomohlo)

janickacrazy
8. nov 2016

@dara27 Robili vám aj odber krvi? Možno mu to mlieko nesedí, nie všetky deti ho tolerujú. Predtým ked ste mali iné mliečko tak ti nevrackal?
Dojčenské bezlaktózové umelé mlieka:
Umelé mlieka so zníženým obsahom laktózy:
Nutrilon 1 Low Lactose
HiPP Comfort
HiPP Kindermilch Lactosefrei
Umelé mlieka bez laktózy:
France Lait LF
Nestlé AL 110
BEBA AL 110
Töpfer Lactopriv

dara27
autor
8. nov 2016

@katariang no doteraz pil nutrilon AR lebo podla sona mu vyslo ze ma reflux tak nam dokina dala to mlieko.cguda stale mal pri kazdom jedeni velmi riedku stolicu a strasne vela.no a vcera mi na gastro zase podla tych vysledkov sona povedal ze nema reflux.tak ale od vcera mi zase vracia ked vypije mlieko toto nove.davam ho do vyvysenej polohy aj jed ho krmim aj ked spi aj v kocari ma vyvysene.a ze mam davat allergy care 2 tyzdne a potom low lactose zaee 2 tyzdne a potom ideme na kontrolu a ze potom mam povedat ze ktore mu bolo lepsie.to ako pokusny kralik

katariang
8. nov 2016

no a to že má intoleranciu ti povedali na základe čoho?

dara27
autor
8. nov 2016

@janickacrazy no od zaciatku mi trochu vracal.potom mu robili sono a mu vyzli ze mal 3 reflux.reakcie ked plakal tak usudila dokina ze ma reflux tak nam dala nutrilon ar a potom mi uz vobec nevracal.az od vceda odkedy pije toto allergy care.a ledva mi z toho vypijs 60-70 ml A potom pyta kazde 2 hodiny.a prextym mi vypil aj 150 ml.takze low lactose nie je uplne bez laktozy podla tvojho rozpisu? a to vsetky tieto bezlaktozove su takej horkej chuti a strasne smrdia?ci su niektore aj chutnejsie?lebo podla mn mu to zato nechuti ze je horke

dara27
autor
8. nov 2016

@katariang vcera mu robili ten vydychovy test u gastrologicky a mal vysoke hodnoty hned od zaciatku ako vypil tu laktozu.len nechapem preco ma najprv uzivat to mlieko proti alergii a az potom bezlaktozove.podla mna mal hnex pit bezlakt.ked mu to vyslo pozitivne

katariang
8. nov 2016

Takto Low lacose je be laktózy, Alergy digestive care je pri alegii na bielkovinu kravskeho mlieka, tam je špeciálne štiepená bielkovina nie laktóza. Laktóza je mliečny cukor. Čiže ak ti zvracia Low Lactose tak si myslím, že to nerieši reflux ak ho teda má.Predým keď pil o pôvodné tak nevracal, ale hnačkoval.Skúšala si mu dávať nižšie dávky mlieka na viackrát?

janickacrazy
8. nov 2016

@katariang Nutrilon Low lactose nie je úplne bez laktozy, ale so zníženým obsahom laktozy.
@dara27 No nie všetky tie mliečka nie sú až také hnusné. Napr. to mlieko od firmy Topfer chutí celkom dobre. Lenže každému dieťatku sadne iné mliečko. Nám tiež Nutrilon Allergy care nerobil dobre. Treba poskúšať, čo vám bude vyhovovať.

dara27
autor
8. nov 2016

@katariang on mi teraz pije nutrilom allergy digestive care a za 2 tyzdne mame zmenit na low lactose a potom ideme na kontrolu po mesiaci a ze mam povedat ze ktore mu najviac vyhovuje.

dara27
autor
8. nov 2016

@janickacrazy a vy ste potom pili ake mliecko ked to allergy care nebolo dobre?a stolicu ste mali riadnu pri allergy care?lebo maly mi id vcera nekakal odkedy ho pije,ale nevypije teraz toho tak vela tak asi to chuda vsetko aj stravi.

katariang
8. nov 2016

pisala som to pre pochopenie rozdielu.Ak teraz maju pit alergy digestive care(ktore je na alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka) a maju intoleranciu laktozy tak je to uplne zbytocne a medicinsky je to iba skusanie co zaberie bez toho aby mali nasadne mlieko na intoleranciu laktozy.Low lactose je takmer bez laktozy.jasne ze nejake stopy tam budu kedze vsetky detske mlieka su z kravskeho mlieka.uplne by sa laktoze vyhli len pri rastlinnych mliekach(sojove,ryzove a pod.)co ale nie je doporucovane kedze nesplnaju vyzivove poziadavky a su vysoko alergenne u citlivych deti.moja mala tiez problemy pili sme sojove(ale uz mala vyse roka) teraz sme na klasickom bezlaktozovom Lactofree.Len proste ak dieta zvracia a dovtedy nezvracalo len hnackovalo sla by som do verzie low lactose a nie digestive care ktore neriesi laktozu ale bielkovinu

dara27
autor
9. nov 2016

@katariang dakujem velmi pekne za popis rozdielu.no chudatko mi nekakal od pondelka a este k tomu mi vypije ovela menej ako predtym.moze ho to zapekat alebo si potrebuje len zvyknut brusko na nove?

janickacrazy
9. nov 2016

@dara27 No my sme vyskúšali viacero mliek a nakoniec sme skončili na sojovom UM Töpfer Lactopriv, je to jediné mlieko, ktoré mojmu malému vyhovuje, má teraz peknú stolicu, nemá bolesti bruška, proste vysmiate bábo. Ked sme pili Nutrilon allergy care, tak moj bol stále hladný, v noci sa budil každé 2 hodiny a stolicu mal stále zelenú, takú skor riedku a zapáchajúcu. Teraz pekne prespí celú noc, max. raz je hore.

dara27
autor
9. nov 2016

@janickacrazy no ved dnes kakal maly a uplne tmava zelena stolica a strasne zapachala.moj mi vypije tak 70-80 ml a to potom pyta kazde 2 hodiny jest a este j tomu ani nespi.spal 40 min za cely den dneska

janickacrazy
9. nov 2016

@dara27 No aj u nás to tak bolo, tiež vypil ho málo a potom bol stále hladný, no o ničom veru.

katariang
9. nov 2016

Skus mu dat low lactose nie allergy care.a sama posudis rozdiel.drzat dieta 2 tyzdne na nevyhovujucom mlieku podla mna nema zmysel.