Obézne dvojročné dieťa

mariannajesenska
31. júl 2014

prosim poradte mi,čo robit.Moj 23mesačny synček je obezny.Ma vyšku 95cm a važi 22kil.Snažim sa ho zdravo stravovat a sladke neje skoro vobec a pije čistu vodu.Boli sme aj na endokrinologii a vysledky boli v poriadku.Maly je taky kludas.Ma 13ročneho brata tak sa nema s kym nahanat a nema tolko pohybu.Začali sme s nim vela chodit a hybat sa.Naš jedalniček ako priklad..rano 2dc mlieka ,desiata jablko,obed zeleninova polievka a trocha druheho jedla poobede jogurt alebo vyživa a večer mlieko.A spinka až do rana.Poradte čo robit.Nevladzem už počuvat každeho ako to riešia že je tučny.

mamulienka30
31. júl 2014

Podzaludkova zlaza je v poriadku? Urcite dajte otestovat a aj spravit mimo ineho testy na cukrovku. On je aj velmi vysoky na svoj vek, ale vaha je napriek tomu aj na tu vysku dost. Ako pises 4dcl mlieka nie ja az tak vela, to pije vela dvojrocnych deti. A papavaju aj ten jogurt. Ake velke mava porcie? Ak nepije sladke a zvysok rodiny problem s nadvahou nema, nevyjeda sladkosti (to vies skutocne len ty), naliehaj na lekarku a hladajte zdravotny problem. Chapem, ze ta hneva, ze to vsetci riesia :(

zuska88
31. júl 2014

@mariannajesenska ahoj, mame skoro rovnako stare deticky, ale my mame opacny problem, nasa dcerka je extremne chudulinka, vazi len nieco cez 8kg, tiez sme boli u endokrinologicky...cely den sa nezastavi, ona vlastne ani kludne chodit nevie, stale kamsi utekaaa...takze najskor to bude v tom pohybe... nasa spapa priblizne rovnako ako tvoj syncek...chodievajte dvakrat denne von na dve hodky, nevoz ho v kociku ale kup nejaky bicyklik alebo nieco co ho bude bavit...chvalabohu ze ste u endo dopadli dobre, neboj zvladnete to!

mariannajesenska
autor
31. júl 2014

v noci občas plače silno zo spanku .Ked som to dnes vravela našej pediatričke napadlo ju či nahodou nebude mat hlisty alebo mrle alebo pasovnicu ale keby mal pasovnicu to by nebol asi taky tučny.čo sa tyka okolia je to strašne.každy to rieši aj cudzi ludia.Sladke vody nepije.

maznacik007
31. júl 2014

@mariannajesenska to je podla mna nejako malo ... moj mal teraz sest vazi tak 18 az 19 ... ale on je stale v pohybe ...
ja by som ho v jedle neobmedzovala podla toho co pises je zdravo ... skor sa zamerat na pohyb ... odrazadlo, ihrisko, .. dlhe prechadzky

mariannajesenska
autor
31. júl 2014

zuska -My sme vonku od rana do večera a domov sa chodime len najest a vyspat

mamulienka30
31. júl 2014

@mariannajesenska - preventivne odcervit nikdy nie je na skodu. Ale to by byval unaveny, skriabal sa v oblasti konecnika, maval navalovo chut na sladke a prepadovky hladu a urcite by nemal nadvahu... zobrala mu vzorku stolice alebo ju to len tak napadlo a pustila to z hlavy? Chodte na zatazovy test na cukor a sono pankreasu a poriadny velky krvny obraz.

mariannajesenska
autor
31. júl 2014

dnešna doba je šialena.Každy musi byt tip-top.Ja sa s toho komentovania okolia snad zblaznim.Manžel stale pracuje a moj 13ročny pubertačik mi tiež priadava na nervoch a k tomu ešte kopec inych veci ktore ma štvu.

mariannajesenska
autor
31. júl 2014

odobrala som stolicu a rano ešte spravim ten odber na skličko z dupky.Tak uvidime ake budu vysledky.

mamulienka30
31. júl 2014

@mariannajesenska - nie kazdy nemusi byt podla tabuliek, ale tvoj maly je proste mimo rastove a vahove tabulky 😀 Vyluc vsetky zdravotne tazkosti a potom im mozes povedat, ze rastie ti doma buduci hokejista ;)

bonaqa2013
31. júl 2014

Tak to Ti závidím. Moja posledná dcéra má 4 roky, výšku 105cm, a váhu nejakých 15-16 kg. Neustále ju nútim jesť a výsledok žiadny.
S tými ľuďmi ti verím, pretože jedna moja dcéra má DMO - ale chodí, ale je aj hluchá a strašne kričí. Podľa lekárky preto, lebo sa nepočuje. Boli sme s ňou aj na kúpalisku a tie pohľady ľudí. Niektorí sa nevedeli vynadívať. Poniektorí išli radšej od nás ďalej....

mariannajesenska
autor
31. júl 2014

@mamulienka30 stolicu sme odobrali tak uvidime ake budu vysledky.Maly sa malo hybe doma to je pravda a vonku pochodi ale na ihrisko s nim nechodim kvoli ludom a ich komentom

mariannajesenska
autor
31. júl 2014

@mamulienka30 krvne testy boli v poriadku.Polovica rodiny je so mnou na nože.Neveria mi ked im poviem že maly sladke vobec neje.Začala som mu kupovat cerealne tyčinky v zdravej vyžive a všelijake tie racio vecičky a chutia mu

mariannajesenska
autor
31. júl 2014

@bonaqa2013 nemaš čo zavidiet.Keby si od rana do večera počuvala aky je tučny tak by si si to asi hodila ☹

mamulienka30
31. júl 2014

@mariannajesenska - zavisi, co lekarka z krvi testovala. Seriozne niektore choroby vstrebavania, poruchy pankreasu, na to treba specialny testy na vyziadanie. Len ten test je drahsi a lekari si to zjenoduchsuju malym krvnym obrazom. A nie kazdy lekar si vie dat veci do suvisu, niekedy treba odbornika. Prosim vydup si to este raz. Hlavne ten zatazovy test na cukor, ved to nie je test z krvi, ale z dychu.. rovnako ako test na glukozu pre tehotne.... dieta dostane masku na tvar a vydychuje do nej dve hodiny, kazdu pol hodinu meraju vydychovane hodnoty.

babajaga
31. júl 2014

@mariannajesenska ahoj,ludi a ich reci vobec neries...kamaratka ma 6 rocne dieta a tiez macko...chdi s nim vsade,maly ma energie na rozdavanie...noa?beha,zije,dycha....nech sa tesi zivotu....a Ty s nim....vyluc zdravotne hladisko...a ak to je v poriadku...neries .....moze z neho vyrast stihly mladenec...kolko deti je v detstve baculatych a v dospelom veku su stihli...a naopak.....tes sa,ze je zdravy,lieta......ludia toho navravia....

bonaqa2013
31. júl 2014

@mariannajesenska ani ja s dcérou nechodím tam kde chodí veľa ľudí - tie reči, pohľady. Úplne ťa chápem.Rozprávala som sa o tom s detským lekárom a povedal, že Sk je v tomto strašne pozadu.

mariannajesenska
autor
31. júl 2014

beriem všetky zdrave recepty a tipy ktore my pomožu varit pre maleho zdravo.DAKUJEM

cobhan
31. júl 2014

my taky problem nemame, mala je netabulkova na druhej strane spektra, ale vsimla som si, ze vzdy ked viac priberie znamena to, ze o chvilku narazovo vyrastie - z nicoho nic 3-4 cm a potom je 6 mesiacov tak isto vysoka, potom zase a tak dookola. Jej este aj zuby isli narazovo na dvakrat - najprv 7 naraz a potom 8 naraz 🙂. Moze byt, ze sa len jeho telo pripravuje na rychly rast a v priebehu jedneho roka bude uplne v pohode. U deti je tazko - nasa ma 27 mesiacov a nosi veci (konecne) 12-18m, jej spoluziacka zo skolky ma 28 mesiacov a nosi veci na 4-5 rokov a poviem ti, ze ti si ine uzivaju...taka velka a este ma plienku? taka velka a este ma dudel? taka velka a este nehovori, nepocita, a ne- a ne- a ne-. A vysvetluj kazdemu, ze to akoze 4 rocne dieta malo v aprili 2 roky a je uplne normalne, len trosku v maxi velkosti.

mariannajesenska
autor
31. júl 2014

@babajaga ja sa snažim to neriešit ale ked na každom kroku mi každy rozprava že ,,hmm,ten asi vela papa...a podobne.Ked to počujem denne 3 až 5 krat mam dost a to fakt

mariannajesenska
autor
31. júl 2014

@cobhan moj vyzera na štiri.A poznam ..ešte dudel taky velky?fajny macko?blbe pripomienkyblby ludia.Moj nosi konf.velkost 112_nohavice 128a skracujem trocha v pase sedia

babajaga
31. júl 2014

@mariannajesenska odpovedz ..ako to je...ani nie,papa normalne....kazdy clovek je jedinecny..iny...ja som bola vzdy velka...o hlavu vyrastena od rovesnikov...tiez som sa napocuvala,aka som kobyla 😀 a teraz?zostalo mi tych 159 cm....je to geneticka zalezitost....mozno teraz rastie,pribera...a potom nic......ale v kazdom pripade o tom doma nerozpravaj..nestresuj dieta...lebo je dost velky..uz pocuva..aby nemal z toho mindraky..ak je zdravy..neries .....a v jedle ho neobmedzuj....vody sladke nepije,sladkosti nepapa....tak neries......neumenis to...bude taky,aky ma byt.......

mariannajesenska
autor
31. júl 2014

@babajaga prvy syn je 13ročny a ma už 183cm a važi 60 kil

emily.s
31. júl 2014

Bude za tým porucha trávenia, vstrebávania, chýbajúci alebo nadbytočný enzým... treba to vypátrať. Choď s ním od lekára k lekárovi, kým niektorý nenájde príčinu.
Cereálie, cereálne tyčinky mu nedávaj, tie by mali konzumovať iba špičkoví športovci.
Taktiež vylúč zo stravy živočíšne mlieko.

babajaga
31. júl 2014

@mariannajesenska ja mam odlezane dieta...vymodlene,mame vrodenu vadu...nosil prelepene ocka,chranice...asi rok..po operaciach...a chodila som s nim...nehanbim sa za svoje dieta..tesim sa ze ho mam..je tu.....je drobnucky,chuducky....mame viac diagnoz...noa?ide o to ako to ty beries...si matka..je to tvoje dieta.......postav sa za neho..tes sa..ze ho mas.......nie za ludi....pripustas si reci...tym oslabujes seba..vztah stvojim dietatom.....ver...bude ako ma byt....

babajaga
31. júl 2014

@mariannajesenska no vidis...ste v rodine vysoki?Ak..ma byt po kom.....

mariannajesenska
autor
31. júl 2014

najlepšie je ked prideme ku svokrovcom a začnu že by mal schudnut a tak na stole spravia švedske stoly ,kolače chlebiky chipsy,puding.Aj moja teta najprv že aky je tučny kolko važi kolko by mal važit a tak mu dala do ruky nesquik tyčinku-450KJ.

mariannajesenska
autor
31. júl 2014

@babajaga jeho bilologicky otec ma dva metre ja mam 173

babajaga
31. júl 2014

@mariannajesenska tak ma byt pokom..musis brat do uvahy rodicov......

mariannajesenska
autor
31. júl 2014

@babajaga ja sa z maleho tešim.Myslela som že ostanem s prvym stale sama ale po 11tich rokoch som sa zoznamila s manželom a podaril sa nam teda krasny a šikovny mily zdravy chlapček.Milujem ho velmi Druhy po 13tich rokoch.Moje slniečko

cawes
31. júl 2014

@mariannajesenska ahoj mam rovnako stareho synceka, nemam taky problem ako ty, chcem ta len povzbudit. Moj ked bol malicky tak bol macko, v 6 mesiacoch mal uz skoro 7 kg ak nie 8 nepamätam presne musela by som pozriet knizku. Vsetci to riesili len mne to bolo uplne jedno. Teraz ma skoro 2 roky o par dni, a napisem ti co zje:
ranajky : 3dc UM
3 parky chlieb, rajciny, alebo prazenica z 3 vajicok, alebo 2 krajce chlebika zo sunkou a syrom a zeleninou

obed: ked varim len pre dvoch urcite nemam co jest, taky rezen kuraci velky neni problem, alebo riadny plny tanier cestovin, raz som si robila pizzu domacu, no zjedol skoro celu 😀

olovrant 500g ovocia neni problem, keby bolo kilo ovocia tiez neni problem, obcas mu kupim moravsky kolac ani to neni problem, k tomu spapa bud rozok, alebo zeleninku, a ak by som si napriklad spravila ja neaky olovrant tka spapa jeho a potom moj

vecera : no klasicka vecera, bud 2 jogurty, alebo zase chlebik, cestovina alebo nieco z obeda ale riadna porcia

tiez pije len cistu vodu, sladke ziadne, som striktne proti tomu, slane uz vobec nie
a ma 85 cm a 12 kg takze nezalezi od toho kolko papa, mna tak napadla jedna vec raz som citala clanok o tycto racio vyrobkoch atd sice su zevraj zdravsie ale obsahuju vela uhlovodikov co sposobuje obeznost. Skus mu skor kupovat tmave pecivo, alebo ak mas neaku dobru pekaren tak slnecnicovy chlebik alebo tak.

a reci ludi ignoruj