Obriezka u chlapca

martina335
26. jan 2015

Ahojte babule. Chcela by som sa vas spytat jednu otazocku 🙂 Tento tyzden musim ist so starsim synom (ma 13 rokov) k urologovy lebo ma zasa problem so stahovanim predkosky. Po preventivke nas uz detska doktorka takto poslala s tym istym problemom k urologovy aj minuly rok a urolog povedal ze ju treba skusat stahovat v teplej vode a aj ked uz velmi nechcel tak dal synovi na pipika aj nejaku masticku (ale nazov si uz nepamatam) a ze ked nepomoze tak ho posle na obriezku. Masticku mu uz velmi nechcel davat lebo je vraj na to uz dost velky a dava sa to hlavne mensim chlapcom ale nakoniec nam ju dal. Minuly tyzden bol syn na preventivke a detska ho zasa poslala k urologovy lebo mu predkoska stale nejde dobre stiahnut. Takze tento tyzden tam ideme zasa a myslim ze nas uz moze poslat na obriezku. Nemate s tym niektora skusenosti? Nema obriezku niekto u vas doma? Chcela som vediet ci nie je este nejaka alternativa a citala som aj nieco o ciastocnej obriezke ktora je vraj lepsia. Diky mockrat 🙂

diusik
26. jan 2015

@martina335 no na tuto temu sa tu vela popisalo,ale ja by som urcite nepustala syna na obriezku,urcite nie!Skus ten slez nebadany.

adulienka16
26. jan 2015

@martina335 Ahoj mojmu synovi robili obriezku lebo mu tiez nesla stiahnut predkozka ani po masticke ktoru mu predpisali.Doktor sa pytal ci celkovu alebo čiastočnú.Rozhodli sme sa pre čiastočnú.Všetko je teraz o.k.syn ma teraz 12 rokov a na obriezke bol ked mal 10 a pol roka

yasminka137
26. jan 2015

Ajojte.mojmu najstarsiemu synovi robili celkovu obriezku v 5 rokoch a to v narkoze...dva dni sme sa potom macali v lavoriku v harmanceku, aby ho nestipalo pri cikani.teraz uz ma 17 a je zdravy ako buk a som velmi rada ze mu ju robili, je to lepsie z hygienickych dovodov a o sexe ani nehovorim...nakolko aj moj manzel ju ma...takze tak 🙂

martina335
autor
26. jan 2015

@diusik @adulienka16 Vdaka baby 🙂 uvidime co nam povie urolog len si myslim ze ma bude presviedcat aby isiel na obriezku. Syn to uz mal pakrat aj zapalene co mu to neslo uplne stiahnut. Tak by som chcela aby s tym uz mal pokoj a nemal problemy. Hlavne uz ho zacala capat puberta takze je s nim uz aj teraz tazko a o rok ho uz mozno k urologovy ani nedotiahnem 🙂 Nad tou ciastocnou som tiez rozmyslala ak by sa tak dalo a nebolo na vyber. Ako dlho sa to tvojmu synovi hojilo? Nemal s tym uz potom problem?

adulienka16
26. jan 2015

@martina335 nemal s tym našťastie žiadny problem .umyvali sme repikom tak sa mu to zachvylu zahojilo

diusik
27. jan 2015

@adulienka16
@yasminka137 ja neviem,ja som citala same negativa o obriezke 😒 dokonca ze to ma vplyv na plodnost muza,moji synovia maju tiez zrastenu predkozku,velmi sa toho bojim,najpr mi dr povedala,ze do troch rokov nerobit nic,ale ono sa to vobec nemeni... starsi ma uz 4 a pol,ja osobne som uplne proti obriezke,ved to je nieco neprirodzene,neviem...

adulienka16
27. jan 2015

@diusik ano aj ja som sa toho bala ale nevyhli sme sa tomu bolo to nutne syn uz nemohol poriadne ani cikat

ali08
27. jan 2015

Ja som osobne za obriezku. Vôbec nie Z moslimského hľadiska ale Z hygienického.určite by som ti to odporúčala A vôbec sa nemusíte báť. Akurát sa to bude dlhšie hojit lebo je už starší ale všetko bude ok.nech potom nosí suknicku aby ho nohavice nerezali A aspoň bude mať pokoj aj hygienického hľadiska.

ena1903
27. jan 2015

@diusik Osobnu skusenost nemam, ale obriezka nemoze byt nic hrozne. Napr. v Amerike sa to robi bezne vacsine chlapcov, vobec nie len z nabozenskych dovodov. Tak si nemyslim, ze by to mohlo byt zle alebo nejak ovplyvnovat plodnost.

diusik
27. jan 2015

@adulienka16 mam z toho stres uz teraz 😒 urcite budem najpr skusat ten slez nebadany.Raz som niekde citala,ze jeden Dr povedal,ze ked si zeny v Afrike dokazu pery,usi ponatahovat,tak aj predkozka sa musi dat.

diusik
27. jan 2015

@ena1903 vies co,neviem,ja sa toho bojim,pojedm este tento týzden k Dr,ze co si o tom mysli, a nech mi odporuci nejakeho dobreho urologa,ale dopredu mam stres,ze ma zdrbe,ze naco som tolko cakala 😒 predtým co som mala dr povedala,ze nechat tak,uvidim co tato povie...

velkacica
27. jan 2015

@yasminka137 ako ty vieš, že aký sex má tvoj syn?? 😀

diusik
27. jan 2015

@velkacica ale ved pise ze aj jej manzel ju ma 🙂

ena1903
27. jan 2015

@diusik No ved ano, urob vsetko preto, aby sa to nemuselo urobit, ale keby aj, neboj, nebude to take hrozne.

yasminka137
27. jan 2015

@velkacica ahoj.myslela som sex s mojim manzelom, ktory ma tiez obriezku...🙂

gin124
4. mar 2015

Zabývám se tím teprve rok a znám už hodně případů mužů, kterým obřízka zničila sexuální život. Když jsem toto zjistil, tak jsem se stal intaktivistou, více napíšu večer nebo zítra.