Očkovanie 5 ročného dieťaťa

jedosko600
18. aug 2017

Dobry den, vcera sme absolvovali so synom 5.r. povinne ockovanie do ramena. vsetko prebehlo v poriadku. Natierala som okolie octanovou mastou. navecer teplota do 38. oo
podala som Panadol a bol v noci klud. Teraz rano opat trosku zvysena teplota a rameno zacervenene. matse maminky skusenosti ako dlho to moze trvat? myslim tie teploty? davala som aj studeny obklad..dakujem

nina4
18. aug 2017

@jedosko600 ahoj my sme boli tiež nedávno a tiež nás potrápila teplota tak do 38,5 začervenalo mu to riadne aj s opuchom na 3 deň sa začal sťažovať ,že ho boli celá rúčka tak som šla pre istotu ku lekárke .do karty nám napísala neprimeraná reakcia na očkovanie a potierať octanom na 5 deň po očkovaní už úplný kľud.
Tak držím palce aby ste mali kľud.

jedosko600
autor
18. aug 2017

dakujeme pekne..🙂

deni73
18. aug 2017

Dva dni mal syn zvýšenú teplotu, večer, tretí deň už nič.

jedosko600
autor
18. aug 2017

syn ma teplotu sj teraz 37.6..uvidim , co bude do vecera..davali ste aj studeny ibklad alebo ictan na okolie? na teplitu davam Panadol cipky..dakujem

h2
18. aug 2017

@jedosko600 Ahoj, my sme boli na očkovaní pred týždňom, nedostal to do ramena, ale do stehna. Večer sa sťažoval, že ho to bolí, v noci horúčka 39,4! Na druhý deň ešte teplota okolo 38,5, noha celá červená. Na tretí deň teplota 37,5 - 38, na ďalší deň už všetko v poriadku, bez teploty, bez bolesti. Dnes mu už na nožičke ani nič nevidno. Neboj, bude dobre, tie 2-3 dni sú úplne normálne.

h2
18. aug 2017

@jedosko600 Dávala som studený obklad, ale syn si to po chvíľke dal dole, že to nechce. Nič iné som nedávala.

jedosko600
autor
18. aug 2017

dakujem za povzbudenie...pekny den🙂

jedosko600
autor
18. aug 2017

h2 a mozme sa kľudne vecer osprchovat.? .aspon aj teplotka ustupi.. dakujem

jedosko600
autor
18. aug 2017

teraz ma syn rameno cele cervene,.opuchnute a zatvrdnute... neboli ho to. natierame cele rameno octanovou mastou...ustupi to? dakujem

nina4
18. aug 2017

@jedosko600 mňa teraz ešte napadlo lekárka nám odporučila ak nezaberie octan tak Heparoidom natrieť ale tie teploty si veru treba odkrútiť len sledovať aby nešli brutál hore

jedosko600
autor
19. aug 2017

dakuhem..uz je dobre..bez teploty

anicka245
19. aug 2017

Ahojte nas to caka o mesiac, robili vasim detom aj nejaku preventivnu prrhliadku, odber krvi pred ockovanim? Nasmu zatial doteraz nic nebrali a aj by som rada vedela aky ma krvny obraz a podobne..

evittam
19. aug 2017

@anicka245 Sama od seba to pediatricka urcite nespravi. Musíš o to požiadat.

jedosko600
autor
19. aug 2017

nerobila ziadne vyšetrenia..maly ma yz 3 den teploty kolísave...rucku celu zapalenu, bolestivu najma vecer..davam stale studene obklady a octanovu masticku..

amyqce
19. aug 2017

@jedosko600 ahoj my sme mali do stehna pred 1.5 mesiacom, vecer teplota 38.5, trvalo to asi dva dni, treti den uz nic. v pohode vsetko, malej som davala drzat mrazenu zeleninu obcas a zakazala moc skakat, prehrievat sa. s takou velkou sa uz dalo dohodnut. doma sme uz ani nevideli, kam bola pichnuta. mrzi ma to vase :/

jedosko600
autor
21. aug 2017

uz sme v poriadku...ďakujem mamicky za vsetky rady..😉