Očkovanie a horúčka. Kedy podať panadol?

ttina
17. jan 2008

Mamiky, môžte mi poradiť....včera sme boli druhý krát očkovaní do nožičky, pri prvom sme to zvládli ok ale po tom druhom máme horúčku 38,1 bez odčítania v zadočku, asi to je normálne, len sa chcem poradiť či môžem po 6 hod. podávať panadol sirup, alebo až keď vystúpi teplota viac? Ďakujem

susik77
17. jan 2008

ahoj ttina, po tom 2.byva zvys.teplota.tych 38.1 je po odcitani 37.6.my sme boli teraz v utorok a tiez sme mali po tom 2.ock. zvys.37.3 panadol daj az ked bude po odcitani 38..

ttina
autor
17. jan 2008

susik dakujem 🙂 ... a aj nozku ma opuchnutu, mali ste aj vy? davala s aj obklady?i

helka1
17. jan 2008

tina aj nasi mali teploty po ockovani hexavakcinou ☹ , nastastie nevystupili nas 38 stupnov, pred dvoma dnami sme sa ockovali proti pneumokokom a mala mi dostala teplotu cez 38, volala som dokimi, kazal ak bude teplota 38.5 tak pol cipku panadolu do ritky kazdych 6 hodin, nastastie uz nemame horucky

susik77
17. jan 2008

ttina: nie, ziadne opuchy, len mala bola cely den po tom nej. nespokojna ☹

ajuskamimi
17. jan 2008

TTINA ja som davala aj obklady, lebo maly mal to miesto tak tvrdsie. Dala som octanovu mast pokvapkanu alpou a tym som previazala. Viazala som mu to v den ockovania a este den po tom. Aj panadol som davala, nie kazdych 6 hodin, iba ked mal teplotu. Mal 38.3 bez odcitania, vtedy som podala panadol, lebo doslova horel.

kukona1
17. jan 2008

ja som si brala na očkovanie octanovú mast a hned po očkovaní som jej to ešte v ambulancii natrela a žiadny problém.

shela
17. jan 2008

ttina...ked nema po odcitani teplotku nad 38 tak ziaden liek nedavaj. Tu vo Svedsku lekary vravia tak ze ked dietatu vystupi teplota az nad 39 vtedy sa ma dat cipok...maju aj pravdu je lepsie ked s tym telo bojuje samo aspon si posilnuje imunitny system ale zasa asi by som ju nenechala len tak bez cipku ked by mala okolo 39

susik77
17. jan 2008

baby ja by som dala panadol uz po odcitani keby mala 38, pri vyssej horucke moze mat febrilne krce ☹
toho sa dost bojim 😔

ttina
autor
17. jan 2008

dakujem vam vsetkym za odpovede 🙂 ... kazda ste mi niecim poradila dakujem este raz, uz aj teplotka nam klesla, tak dufam, ze to uz bude ok 🙂