Používame cookies. Viac informácií tu. OK
meluela
9. máj 2019

@nela82 na tiky je najlepsie neupoznornovat aby sa nezafixovali. zrejme to ma z tych nervov v skole. zistit pricinu posmievania, jeho postavenie v kolektive, ci nejde aj o naznaky sikany. ak sa da, dat mu par dni volno. zobrat syna k psychologovi, zistit v akom je stave, vymysliet najvhodnejsie riesenie (intervencia v kolektive, terapie, zmena skoly atd. ...)

nela82
autor
9. máj 2019

@meluela presiel si sikanou v prvej triede.Teraz je to uz trosku lepsie.Je viac vybusny,nervozny.Inak je to dieta,ktore sa rado tiska a obima.Vyhladava ten kontakt.

ave17
9. máj 2019

Moja začala z ničoho nič mat takéto tiky, na nervy som z toho bola, zisťovala som na nete, čo môže byť,zistila som ze to môže spôsobovať aj nedostatok vitamínu B, nasadila som jej b komplex do 3dni bolo po všetkom, skus

loliki
9. máj 2019

@nela82 môže to mať aj z preťaženia očí, ak dlho pozerá tv, tablet a pod. Navštívte psychológa, nech poradi. Zatial vyobjimaj, vychvaluj.

syringa
9. máj 2019

@nela82 škola to je riadny stres pre dieťa, a nie je škola ako škola...... spomínam si ako moje dvojičky po nástupe do školy mali problémy. Normálne sa chystali do školy ako na bojisko. Radili sa kto ich kde bude chcieť zbiť a ako sa ubrániť. A ešte si mali robiť úlohy, učiť sa..... Jeden začal s očnými tikmi, druhý stále oddŕhal (akoby mu niečo zavadzalo v hrdle). Vieš časom to pominulo, už poriadne neviem ako. V 3.triede sa ich pomery stabilizovali, a ja som prestala od nich chcieť jedničky a povedala som si hlavne nech majú šťastné detstvo. Možno tým..... Ale škola bola pre nich stály stres. Dnes už chodia na strednú, a ja som po niekoľkých rokoch pochopila, že som sa vôbec nemala trápiť, že škola ktorá spôsobuje deťom stres až majú tiky, a deti sa šikanujú už v 1.triede, nie je dobrá škola. Vždy bude nejaký problém. Ak máš možnosť daj dieťa do inej, aj za cenu že ho budeš musieť voziť. Sú aj dobré školy, kde deti chodia s radosťou, a aj školy kde nie je šikana ani na druhom stupni. Všetko je to o učiteľoch a ich nastaveniach a ich spolupráci s deťmi aj ich rodičmi. Keby som mohla vrátiť čas, už by som neváhala.

lula313
10. máj 2019

Ja som to mala každú uzavierku zo stresu a nevyspatia. Pekne ho cez vikend nechaj dospat a správ mu prijemny program. Uvidis, že ako to prišlo, tak aj odide

Tu začni písať odpoveď...

Odošli