Očné vyšetrenie prístrojom Plusoptix

bubla30
24. mar 2014

Ahojte,bol niekto na tomto vyšetrení? Malý jedným očkom trošku skuli, ocna nam povedala,ze je to ok,ze sa to opravi,ale nezda sa mi,ze by sa to lepsilo. Tak by som rada skocila na toto vysetrenie,je neinvazivne. Mate niekto skusenost?

cucoryedka
25. mar 2014

@bubla30 ahoj 🙂 pridavam sa do diskusie, skusenost sice nemam, cize neporadim, ale mame problem s dcerkou, ma 2 rocky a 2m, po roku zacala skulit, snazime sa nosit okuliarky, najnovsie mame prekryvat ocko (boj :( ), ma vysoke dioptrie +5,5 (na oboch ockach), dalekozraka, plus tupozrake LO, subj. dojmy, kym nepodstivo nosila okuliare, skulenie ustupovalo, posledny mesiac po "vyplachu" od lekarky, mala zacala po dani dole okuliarov viac skulit, s okul. skulenie mensie, vysetrenie bolo robene klasicky, rozkvapkavanie, potom meranie pomocou listy s dioptriami...pytala som sa lekarky (lebo stand. vysetrenie mi pride nepresne), ci je mozne vysetrenie pristrojom, a bolo mi povedane, ze az od 4 rokov - o tomto pristroji pocujem prvykrat -DAKUJEM 🙂, neviete o nom nieco viac? pozerala som na nete, na SK podla unie slabozrakych by mali byt 3ks, a na ceskej stranke plusoptixu je toho popisaneho viac...my sme z BA 🙂

bubla30
autor
25. mar 2014

@cucoryedka ahoj,viemtiez len to,co som nasla na nete. Pisala som si s tou pani z unie, do konca aprila je pristroj v BA, takze sa da dohodnut na vysetreni, stoji 3 eura. Ona ti o tom aj bude vediet povedat viac. Zaroven jeden taky pristroj ma aj pani hosova, ktora ma optiku v poluse, udajne sa specializuje aj na skulenie deti. Tak sa jej chystam volat a uvidime, co povie🙂predpokladam, ze to bude trochu drahsie.ak by si potrebovala cislo na nu, je na webe www.vizualnytrening.eu. Pani z Unie sa vola Tatiana Winterova.

cucoryedka
25. mar 2014

@bubla30 dakujem pekne 🙂 hladala som v noci na nete okolo toho viac, nasla som este jednu optiku http://eurooptika. sk/?eurooptika=kontakt (este nemam overene)...ked budeme po vysetreni by sme si mohli napisat, ako sme dopadli, hm? kolko ma syncek? kedy zacal skuit? vysetrila ocka, merala dioptrie?

bubla30
autor
25. mar 2014

@cucoryedka napisem poobede🙂maly uz vystraja🙂

janecmd
14. apr 2015

Len tak mimochodom, to vysetrenie Plusoptixom nieje vobec nutne, staci bezne vysetrenie u pediatra, a ak rodicia maju podozrenie na nieco vaznejsie, treba ist k ocnemu. V skolke nas na to nahovaraju za 5 EUR, tak som si to dobre preveril, ze ci je to zas biznis zo strachom alebo je to naozaj na nieco dobre. Vysledok je asi taky, ze plusoptix sa ma pouzivat hlavne v pripade nekooperujucich deti, ktore nieje mozne normalnym sposobom testovat (obvykle pod 3 roky). Pre zdatnych v anglictine prikladam vedecky clanok ktory sa tym zaobera:
http://journals.lww.com/optvissci/Fulltext/2015...

Jednoznacne z clanku vypliva, ze ak dieta uspesne absolvuje screening u pediatra, nieje pluxoptix screening nutny. Takisto aj samotna dokumentacia k tomu pristroju netvrdi nic v rozpore z tymto tvrdenim.

liveka
22. sep 2016

Aky screening Vam robila detska pediatricka? Pokial ja viem tak detska pediatricka nema aky screening robit?