Očné vyšetrenie u sedemmesačného dojčaťa

amelie123
28. apr 2014

Nosím okuliare už od detstva. Moja očná mi dávnejšie povedala, že jedno z mojich troch detí, to môže zdediť. Hovorila som o tom s pediatričkou a tá mi dala papier že moja malá už môže ísť na očné vyšetrenie. Máte niekto skúsenosť s vyšetrením tak malého dieťaťa? Ako to prebieha? Ako to zvládli vaše detičky?

darina1952
28. apr 2014

@amelie123 aj u takýchto malých detí sa dá vyšetriť zrak - s mojimi chodím už od bábätka. V podstate sa ťa lekárka opýta na rodinnú anamnézu a s akým konkrétnym problémom vás poslala pediatrička. Dieťa by mala vyšetriť najprv normálne po príchode do amb. a potom sa spravidla zvyknú očká nakvapkať roztokom na rozšírenie zreničiek a po 30min. čakania na účinok kvapiek nasleduje ďalšie vyšetrenie... potom sa lekárka rozhodne či budete s malým pravidelne sledovaní a ako často budete chodiť na vyšetrenie. Ja som chodievala každých 6mesiacov.... ako malý rástol a spolupracoval pri vyšetrení tak mu mohla určiť "poruchu" zraku a teraz už druhý mesiac nosí okuliarky - zatiaľ s menšou dioptriou aby si zvykol a teraz v máji ideme na kontrolu... 😉

lericenkam
28. apr 2014

@amelie123 ahoj,nas maly mal 10 mesiacov,ked sme boli prvy krat na ocnom,zvladol to super,neboj, aj tvoje dietatko to vydrzi, vysetrenie je take ako pise darina 1952, vela zdravia prajem

terry33
28. apr 2014

My sme boli s malou na ocnom uz keď mala 4 mesiace, najprv jej nakvapkali očká o 30 min. vyšetrenie, ja som ju mala na kolenách,sestrička ju tiež držala a doktorka jej ich pozerala v tmavej miestnosti nejakou lupou alebo takým niečím, samozrejme plač veľký, ale netrvalo to dlho a za chvíľku sa utiekla,zvládnete aj vy,neboj.

dobromila1111
28. apr 2014

@amelie123
Nášmu malému zabiehali oči,keď bol menší. Brat mal aj okuliare. Dr vravela, že na očné až po roku, len si nepamätám dôvod :'(