Od koľkých rokov chodia vaše deti na logopédiu?

regina22
14. sep 2015

chcem sa spýtať, od koľko rokov minimálne chodia detičky na logopédiu?
ďakujem

anega79
14. sep 2015

asi nejako od 3 rokov, my ideme teraz, mala ma 4 apol roka

miracle
14. sep 2015

Ak je problem s nespravnou vyslovnostou v rodine, tak aj od troch rokov

saurian
14. sep 2015

@regina22
podla toho aky ma dieta problem. ak velmi vazny tak uz od 1,5r je nevyhnutne, ak minimalny tak aj v 5r

mawka
15. sep 2015

asi kedy sa dostane v poradovniku na radu 😉 moja mala cakala rok, takze sa dostala ako 5 rocna. a vysledky sa ukazali aj tak az ked jej vybrali nosne mandle, orezali krcne a urobili zakrok na usiach. a vlastne vtedy sa 99% upravilo same a uz len trenujeme a je to ok. maly sa s R dostal k logo az ako 11 rocny. vysledok: po dvoch mesiacoch ma ciste R. takze podla mna je jedno kedy, dolezite je fakt denno denne trenovat. moze niekto chodit s dietatom od 3 rokov, ale ked sa tomu nevenuju, tak ani po x rokoch nebudu vysledky.

marianka0101
15. sep 2015

Syn mal problém hlavne so sykavkami a s "R". Začal sme chodiť mesiac pred 5timi narodeninami. Za rok my syn rozpráva čisto, no ešte dávame do poriadku to "R"ko. Už mu pekne aj preskočí, ale ešte to potrebujeme zautomatizovať

tani187
15. sep 2015

záleží aj ako dieta dokáže spolupracovat,náš daniel rozpráva nezrozumitelne vzala som ho v troch rokoch,ale nechcel vobec spolupracovat,nedostala pani doktorka ani slovo z neho a po troch sedeniach po hodine to vzdala,že nech prídeme ked bude schopný spolupracovat,lenže malý je taký tvrdohlavý,že neviem či to kedy bude,má 4,5 dnes mi povedal že v školke sa mu smeju,lebo nevie rozprávat,vysvetlila som mu to že na to je pani doktorka aby mu pomohla ale ani to s ním nehlo,tak neviem sama ako mu pomoct,ked nemá snahu opakovat.

dai
15. sep 2015

@regina22 moja dcera aj syn chodili od d2och rokov ( dcera realne cvicila kedze plynule rozpravala od 18tich mesiacov ale velmi suslala - suslanie sa odstranuje velmi tazko a treba ho riesit co najskor..., syn preto lebo nerozpraval😉 )

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jasminet
15. sep 2015

s dcerou som chodila od 4 rokov (nevedela r, mala skarede szc a šžč), teraz akurat skoncila, ma 6.
planujem aj syna ist ukazat, ma 3 roky, logopedicka povedala nech este minimalne pol roka pockam... prave nastupil do skolky, rozpravat rozprava stale, v kuse melie, len mu je niekedy tazsie rozumiet, hlavne ked spusti rychlo 😀

siska53
15. sep 2015

@regina22 Nas poslala az v 4rokoch,hoci som sa na tp stale pytala,kedze zacal neskoro hovorit,mal 2,5r.a dost nezrozumitelne.

bibistec
15. sep 2015

my od 2 ale mali sme seriozne problemy ale je tazko sa tam dostat priprav sa na to ale ak mas pochybnosti ohladom reci urcite zajdi ta prva diagnostika je dolezita mozno len poradi mozno vas rovno bude objednavat ale chod drzim palce

adrianal
15. sep 2015

Moja dcéra chodila od 4,5 roka nevedela L a R a teraz pred nástupom od septebra do školy uz nechoďíme takže urcite je to dost individuálne nakoľko poznám co chodia aj dlhšie aj kratšie

astonka
15. sep 2015

@regina22 moj starsi syn zacal cca v 4,5roka, chodila logopedicka do skolky rozpravala sa s detmi a na zaklade toho potom napisala rodicom papier,ze dieta potrebuje navstivit logopeda

regina22
autor
15. sep 2015

dakujem