Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Od narodenia nepočuje na pravé uško

helenkasabinka
30. aug 2011

ahojte otvaram tuto diskusiu,moj syncek od narodenia nepocuje na prave usko,boli sme aj na meranie v ORL ambulancii a stale ho ma nevybavne ale na lave pocuje krasne....

30.septembra ideme znova uz 3.krat na meranie do ambulancie ARL a ak bude mat zasa nevybavne usko,tak nas posielaju do Bratislavy,neviem,co nas caka a ja dufam,ze malinky bude krasne rozpravat aj,ked by mal jedno usko hluche ☹ ☹

mate s tym skusenosti? prosim napiste mi maminky ,ktore ste sa stym stretli dakujem

helenkasabinka
autor
30. aug 2011

oprava : ambulancia ORL

damiankad
30. aug 2011

Ahoj, môj brat má 9 rokov a od narodenia počuje na pravé uško len na 25%. Mama sa s ním nachodila hádam po všetkých ORL, ale najspokojnejší boli po vyšetrení u MUDr. Lacka v Banskej Bystrici, brat rozpráva dobre, nemá žiadnu rečovú vadu, nosí také načúvadlo na ušku...a nijak ho to neobmedzuje..deti v jeho okolí si na to zvykli...a berú ho normálne...nemal problém ani pri rozprávaní, čítaní, či učení..
Len je občas smutný, ked skladá večer načúvadlo a nepočuje ...neviem akú máte vy príčinu u nás bol ,,bledý bubienok,, postupne sa mu zhoršoval sluch aj na druhom ušku, ale pán primár Lacko podchytil liečbu a počuje na zdravé uško normálne...obdivujem ho za to aký je bojovník a ako si vie poradiť..ale je šikovný...držím vám palčeky, aby sa malinkého stav nezhoršoval. 😢 ..ale len zlepšoval(v rámci možností) .Držkajte sa!! 😉 🙂

dkb
30. aug 2011

Ahoj, dcéra mala ten istý problém, jedno uško mala v pôrodnici aj na kontrole po pár týždňoch nevýbavné. Už sme sa začali obávať, ale na druhej kontrole v ambulancii ORL už počula krásne, mala vtedy dva mesiace. Tak držím prsty, aby to dobre dopadlo. 🙂

helenkasabinka
autor
30. aug 2011

@damiankad dakujem velmi pekne,obavam sa ....dufam,.ze nebude mat s tym ziadne problemy,este nevieme kde je chyba ,neboli sme na podrobne vysetrenia len na ORL ale ak nebude ani koncom septembra pocut tak musime ist do Blavy na uspatie a tam to lepsie skontroluju ☹

@dkb my sme boli naposledy na kontrole tiez,ked mal 2 mesiace a este stale ho mal nevybavne ale ma vraj nejaky zvukovom v nom uzsi tak neviem co s tym budu robit 😒

petka73
12. dec 2012

@helenkasabinka Ahoj. Chcem sa opýtať, ako ste dopadli s uškom? Lebo naša má obe ušká nevýbavné, boli sme už 4x na emisiách a nikdy nič. Robili jej presnejšie vyšetrenie so sondičkami na čielku a zátylku, ku ktorému sa dr. vyjadril neutrálne a kontrolu máme o pol roka. Bolo to nakoniec v poriadku? Lebo neviem, či máme čakať do tej kontroly alebo vyhľadať nejakého iného dr.. Ďakujem

helenkasabinka
autor
12. dec 2012

@petka73 ahojky mojmu malemu az v 9-tich mesiacoch zaznamenali nakoniec to usko a bolo vybavne uz potom ale klasicky len tou sondickou do uska a nemuseli sme ist na nejake specialne vysetrenie....este si myslim,ze by ste mohli pockat,ked do cca 7 mesiacov nebudu uska vybavne,tak az potom by som to riesila.drzim moc palceky aby sa to zmenilo len k dobremu

petka73
12. dec 2012

@helenkasabinka ďakujem, dúfam, že to bude dobré

janalv
28. dec 2012

ahojte, som rada, že som našla túto diskusiu. Moja malá od narodenia a pobytu v pôrodnici nemá ukončené meranie skríningu sluchu. Po odchode z pôrodnice sme sa tam vrátili ešte dvakrát, raz ako mesačná a raz ako 6týždnová. Ale znovu sa to nedalo odmerať a teraz naposledy nám sestričky povedali, že nech si to poriešime u našej pediatričky a tá nás asi pošle na nejaké špecializovanejšie vyšetrenie do inej ambulancie alebo nemocnice. Som z toho dosť rozhodená, lebo aj keď máme doma odskúšané, že malá počuje a reaguje na rôzne zvuky, zvukové hračky a podobne, stále nechápem, ako jej nevedia urobiť ten skríning sluchu a obávam sa aj ďalších vyšetrení.

lera4
25. jan 2016

Mozem vediet ako ste dopadli??

Tu začni písať odpoveď...

Odošli