Od septembra sú už 4x choré deti

petuska7792
3. nov 2022

Ahojte, ja už fakt som z toho sama neviem či smutná, naštvaná alebo čo vlastne ale hnevá ma to... presťahovali sme sa a deti /4,6/ od Septembra začali novú školu/škôlku . . A o od kedy začali chodiť do nich tak sú už asi 4x choré, kašel a hlieny ktoré nechceli prestať, potom ruka noha ústa, potom nejaký vírus kde mali 40st horúčky, a teraz zasa majú teploty medzi 38,5-39,5 . . nič iné . . dokonca sme to chytili aj s manželom a máme teploty aj my . . neprejde týždeň čo niečo neprinesú domov . . ako sa môžeme voči tomu brániť? Užívajú probiotiká /na striedačku nie tie isté/, vitamín D, multivitamín. Jedia všetko a veľa ani pri chorobách nemajú problém s jedlom. Do škôlky chodili aj predtým obaja spolu 2 roky a chorý boli za ten čas 1x . . . . a je to fakt náročné mať doma choré deti každú chvíľu, starať sa o ne v noci sa budiť aspon 20x a do toho cez pracovať a mať doma deti . .

petra735
3. nov 2022

To ti verím 🙂. Nuž v škôlke je to tak. . . Každú chvíľu je nijaké dieťa choré. . . Nič s tým nenarobíš, ak beru probiotiká, už ti nič nezostáva

petuska7792
autor
3. nov 2022

@petra735 no len nechapem ze v predchadzajucej skolke za 2 roky boli deti chore len 1x . . a teraz od kedy začali nonstop fakt . . . .

petra735
3. nov 2022

@petuska7792 a bývali ste pred tým na dedine a teraz v meste ? Lebo aj to môže byť fakt ...

ivangeline
3. nov 2022

Dbat na hygienu.

89michaela89
3. nov 2022

Aj u nas je to bohuzial rovnako…tiez na to uz nemam nervy

petra735
3. nov 2022

To je o rodičoch, nie o škôlke... rodičia sú taký že vidia že ich dieťa kašle, je choré, no aj tak ho dajú do škôlky...

katkaseiner
3. nov 2022

Brala by som to tak ze pocas pandemie cca 2 roky deti nemohli do skoly so soplom, kaslom... verim ze sa to uvolnuje, ani moji neostavaju doma pri prvom naznaku ( su uz skolaci). NO a nepotesim ta, ide tu tato tema denne... tie deti si cez to proste musia prejst, inak sa nestanu odolne ani jednemu virusu/bakterii... my sme cca 3 roky nikam medzi oktobrom a aprilom nechodili, a ani som neplanovala lebo VZDY bol niekto chory... az po cca 3 rokoch sa to ukludnilo na par chorob za cely rok... cize moja rada je vydrzat. Ja viem ze je to na slucku... aj ja som sa tak citila, neznasala som okrem vianoc to obdobie zimy, snehu, vetra, dazda... pretoze my sme mali nonstop domace vazenie..

marci77
3. nov 2022

na podporu imunity probiotika, C-cko, D-cko ....to by malo stacit .....a potom velmi zavisi od deti, niektore su chore stale (najma v skolke), niektore odolnejsie
ale je tu aj ten imunitny dlh deti, co pomaly 2 roky cez koronu sa malo chodilo do kolektivov, tak teraz chytia kazdy druhy bacil, co ide okolo

mne sa inak ten ranny filter v skole, skolke celkom pacil......to by som ponechala
lebo syn tiez uz od zaciatku tohto skolskeho roka bol aj 3krat chory, nastastie nic vazne, soplik, teplota .....ale vzdy to niekto doniesol do triedy
vraj tam kychaju, kaslu bezne....a ked som bola na rodicku a videla ako blizko maju tie lavice .....

jankalukasova
3. nov 2022

Panaviral. Ráno pred odchodom z domu, poobede po príchode.

fiafia
3. nov 2022

@petuska7792 podľa mňa to trochu súvisí so zmenou, deti to možno stresuje a telo je oslabené a vec druhá: nové deti, nové bacily. Moja dcéra to tak vždy nejaký čas mala keď sa jej zmenil kolektív 🤔

letfenixa
3. nov 2022

@petuska7792 a potom sú deti ako môj syn, ktorého krmim všetkými doporučenymi prostriedkami na imunitu a nič. Takže imunologia nas neminie.

bronik89
3. nov 2022

no, zial, s tymto nic neurobime, ani to nijak neovplyvnime. toto obdobie takisto nemam rada prave kvoli tomuto. uz nech je rychlo po nom.

ysseba
3. nov 2022

@petuska7792 Naši chalani hodia stále do tej istej školy/škôlky. Nebývajú často chorí, ale tento rok katastrofa.... Ešte september sme dali celý bez choroby, ale teraz sú zase riadne chorí, pred dvoma týždňami boli tiež poriadne s teplotami, zelenými sopľami a kašľom, vlastne sa ani úplne preliečiť nestihli a zas... A to oni bývali fakt občas chorí, takže ja mám pocit, že "tohtoročné bacile a vírusy" sú akési intenzívnejšie ☹

chillibubble
3. nov 2022

tiez si myslim, ze nove deti, nove bacily... moja je v skolke druhy rok a od septembra bola chora teraz treti krat. vzdy na tyzden. a toto beriem tento rok ako uspech. lebo minuly rok bola tyzden v skolke a dva tyzdne doma...

mawisch
3. nov 2022

@petuska7792 Podla mna je to o tom, ci ucitelky dovolia chorym detom do skolky. Neverim, ze nevidia, ze tie deti su chore. U nas na dedine to iste. Stale nejake sople, brusne virozy, zapaly spojiviek, aktualne nohy-ruky-usta. No povedzte mi, ako sa taketo veci dokazu sirit? Jedine, ked tie decka chore, infekcne su. Akurat sa mi znama tiez stazovala, ze ked chodili do mesta do skolky. Ziadne taketo choroby tam nemali, prestahovali sa na dedinu a tu stale nejake chutovky :(

chillibubble
3. nov 2022

@mawisch ja som raz citala rozhovor s lekarkou. kde pisala ze prave ciry sopel je infekcny. ze zlte a zelene su uz len vysledok ze telo s niecim bojovalo. a ten ciri si kolko krat ani ja ako matka nevsimnem. rano ide dieta zdrave a poobede pride so zaschnutym soplom okolo nosa. a uz potom poobede vidim, ze smrka. takto si to tam tie deti vymienaju a tocia. nam v skolke rovno povedali, ze cire sople akceptuju. kazdy lekar povie, ze to je normalne a deti si tym musia prejst. nechavam dceru doma ked ma uz ozaj zapchaty nos, pripadne kasel, teplotu... ja sa nehnevam na druhe matky, lebo vsetky to mame v praci tazke.

annm81
3. nov 2022

@mawisch Veľa závisí od toho, ako si škôlka nastaví pravidlá. Jeden extrém je nechať od kašľa polomŕtve vyčerpané dieťa v škôlke, iný posielať domov s každým sopľom. V jednom prípade tam bude nonstop kolovať aj to, čo sa ľahko nedá doma vyležať a napr. potrebuje antibiotiká, v druhom zas budú deti tak izolované od všetkých, aj bežných chorôb, že pri zmene kolektívu (štandardne nástup do školy) si budú musieť tým mnohomesačným kolotočom budovania imunity prejsť neskôr.

Osobne som spokojná s tým, ako je to u nás - sople, občasný kašeľ, mierne zvýšená teplota je v poriadku. Vyšia teplota, malátnosť dieťaťa, dusivý neustávajúci kašeľ, hnačka, zapálené oči a pod. znamenajú, že rodič je povinný do pol hodiny vyzdvihnúť dieťa.

Tento rok sa ale očakáva, že chorobnosť bude podstatne vyššia. Jednoducho opatrenia proti šíreniu covidu bránili šíreniu aj iných chorôb, takže naša imunita trocha zlenivela.

marianarem
3. nov 2022

@mawisch Tak clovek moze byt infekcny uz aj v inkubacnej dobe, ked este nema ziadne priznaky. To sa uz neda nijako osetrit.
@petuska7792 My sme na tom podobne. Dnes je maly od 5.9. presne 12. den v skolke a nie je sam tak casto chory, casto je u nich v skolke aj menej ako 10 deti. Je to podla mma presne aj tym uvolnenim opatreni. Minuly a predminuly rok bola celkova chorobnost aj medzi dospelymi o dost nizsia ako priemer.

lienka.7
3. nov 2022

@petuska7792 teraz sú nejaké respiračné infekty, aj skolky su pozatvarane... len to proste vydrzat.
A k tej chorobnosti, nemusela im prispieť abi zmena prostredia, kde ste sa sťahovali. Ako ti pise
@petra735

bublinka1426
3. nov 2022

@petuska7792 aj my a min rok bola chora mozno razz. a teraz od sept uz asi 4-5x ma sopel kasel..

petuska7792
autor
3. nov 2022

@petra735 nie nie mesto/mesto len iné 🙂

petuska7792
autor
3. nov 2022

@ivangeline co pre vas znamena dbat na hygienu? Sprchujem deti kazdy den. Vanu nemame..

petuska7792
autor
3. nov 2022

@petra735 tiez si toto myslim… predtym v skolke ucitelky kontrolovali deti aj merali teploty vdaka tomu ze bol kovid… mam zname (inde v skolke) kde deti davaju napchane nurofenom s horuckami do skolky …..

petuska7792
autor
3. nov 2022

@chillibubble sme v meste v sukromnej skolke k tomu😅

petuska7792
autor
3. nov 2022

@lienka.7 v novom prostredi sme uz od Marca. Az v septembri to zacalo (predtym nechodili od toho Marca do Septembra do skolky koli miestu iba na kruzky kazdy den popoludni).

petuska7792
autor
3. nov 2022

@bublinka1426 a nic ste nemenili? Ako myslim skolka a prostredie?

ivangeline
3. nov 2022

@petuska7792 No ruky. Aj aby deti dbali na spravne umyvanie si ruk. A nedavali si ich do us/oci.

petamada
3. nov 2022

No asi vsade to je, nie len kvoli tomu,ze ste sa prestahovali, moja dcera skolacka od sept.druhykrat chora, osmd dnes atb, ja co som nebyvala chora s perfektnou imunitou som chora od septembra tretikrat, ale ze riadne chora,ze nevladzem ani von ani do roboty, tiez som nad tym rozmyslala,co sa to deje.

eeffka
3. nov 2022

@petuska7792 posledne 2r sa nosili respiratory, cize virusy sa celkovo prenasali menej, plus sla dole imunita. Proste si zacuvala do predskolkoveho obdobia. Krasne to vidno na tom ze to schytavas ty aj muz. Moje soplave deti ma nikdy nenakazili. Matka mava v rodinr najlepsiu imunitu

julia34
3. nov 2022

@petuska7792 aj moje stále dookola choré od septembra (6,4 a 2 ) a to som doma ,ale tiež už som z toho zúfalá a neviem čo robiť čo im dávať C,D a najstaršia berie lieky na imunitu ,mladšie sirup a začala som aj probiotiká ...